Προς το περιεχόμενο

κράνος μοτοσικλέτας σε αεροπλάνο


parasaser

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά το θέμα είναι αν επιτρέπετε. 

ποτέ δεν ξέρεις πότε γίνετε η στραβή και δεν νομίζω μια ζώνη στη μέση να κάνει και πολλά.

 

 

Ενώ το κράνος θα σε σώσει σίγουρα! 

Το μπουφάν και τα γάντια μην ξεχάσεις. Κρίμα να γρατσουνιστείς ο υπόλοιπος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@parasaser

Να φορέσεις και τσίγκινο σωβρακάκι για να προστατεύεις και άλλα στρογγυλά πράγματα

 

Το κράνος δεν επιτρέπεται να το πάρεις στην καμπίνα γιατί δεν χωρά ως χειραποσκευή (διαστάσεις). Επισης αν το φοράς θα στο βγάλουν (με το καλό ή το κακό) γιατί δημιουργείς πρόβλημα ανασφάλειας και άγχους στους συνταξιδιώτες.

 

Μπορείς να πάρεις ένα πολεμικό κράνος που ειναι μικρότερα, να το βάλεις στη χειραποσκευή σου και οταν αρχίσετε να πέφτετε να το φορέσεις για εφε, γιατί σίγουρα δεν θα σε προστατεύσει. Η πτώση με αεροπλάνο δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχέση με πτώση από σουζα με πειραγμένο παπί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή είσαι σίγουρος ότι δεν επιτρέπετε?

άνετα χωράει σε σχολική τσάντα ώμου. οπότε δεν βλέπω τον λόγο στο να μην μπορεί να χωρέσει. Δεν έχω δει αυτά που βάζουν πάνω τις αποσκευές και τα κουμπώνουν μετά, αλλά στιλ ΚΤΕΛ μπορώ άνετα να πάρω αγκαλιά την τσάντα μου, το φοράω και την πετάω στα ποδιά μετά για ξεφόρτωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ψυχολογήσουμε την κατάσταση.

 

Για ποιο λόγο πρέπει να πάρεις κράνος?

Που θα σε βοηθήσει?

 

 

Επίσης μπορείς να φοράς στολή κατάδυσης με μάσκα οξυγόνου σε περίπτωση εκτάκτης ανάγκης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λόγο πρέπει να πάρεις κράνος?

Που θα σε βοηθήσει?

 

Σώζει ζωές είπαμε,end of discussion.

Θα τον βοηθήσει στο να μην πάει άκλαφτος,τι δεν καταλαβαίνεις επιτέλους??

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ψυχολογήσουμε την κατάσταση.

 

Για ποιο λόγο πρέπει να πάρεις κράνος?

Που θα σε βοηθήσει?

Κοιτα αμα πεσει το αεροπλανο απο 30000 ποδια και σκασεις με το κεφαλι στο εδαφος ολο και κατι θα περισωσει το κρανος... :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να μου απαντήσει αυτός ρε παιδιά :P

 

Οk, εγώ αποχωρώ.

 

 

 

 

Πείτε του όμως κάποιος ότι υπάρχουν και τα ελικόπτερα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, πρόκειται να ταξιδέψω με αεροπλάνο πρώτη φορά και φοβάμαι. Μπορώ να φοράω το full face κράνος της μοτοσικλέτας μου, κατά την διάρκεια της πτήσης? επιτρέπετε από της εταιρίες? ξέρω ότι οι άλλοι θα με κοιτάνε σαν εξωγήινο και θα νιώθω άσχημα, αλλά λόγο ασφάλειας το κάνω, έχω ένα κόλλημα με την ασφάλεια.

 

τον ξεμπαναραν;

 

φακ! Ibtl

 

οχι πάντως δεν επιτρέπεται, ειδικα στην ελλαδα και την αμερική πας μέσα ως υποπτος τρομοκρατίας.

 

 

Κοιτα αμα πεσει το αεροπλανο απο 30000 ποδια και σκασεις με το κεφαλι στο εδαφος ολο και κατι θα περισωσει το κρανος...  :-D

 
τα μυαλα, να τα μεταμοσχεύσουν αλλου, μη πάνε χαραμι...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ψυχολογήσουμε την κατάσταση.

 

Για ποιο λόγο πρέπει να πάρεις κράνος?

Που θα σε βοηθήσει?

 

 

Επίσης μπορείς να φοράς στολή κατάδυσης με μάσκα οξυγόνου σε περίπτωση εκτάκτης ανάγκης.

φίλε για ασφάλεια,

δεν είναι το ίδιο σκέτο κεφάλι, με το κράνος.

φαντάσου να γίνει καμιά αναταραχή και να πέσει κατακέφαλα κανένα αντικείμενο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

paraser

 

1)το κρανος απαγορευεται

2)ο πιλοτος πιστεψε δεν θα κανει τιποτα για να ριξει το αεροπλανο γιατι θα σκοτωθει και αυτος

3)ολα τα πραγματα ειναι κλειστα στα ντουλαπια και ασφαλισμενα! οποτε δεν θα σου πεσει τιποτα στο κεφαλι!

4)αν πεσει το αεροπλανο το κρανος το μονο που θα σου κανει ειναι ΤΙΠΟΤΑ!

5)οταν προχωρας στο δρομο με τη λογικη σου θα πρεπει να φορας κρανος γιατι μπορει να σου πεσει γλαστρα η οτιδιποτε αλλο στο κεφαλι!

6)συνελθε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο πιλοτος πιστεψε δεν θα κανει τιποτα για να ριξει το αεροπλανο γιατι θα σκοτωθει και αυτος

 

...κι αν η προηγούμενη πτήση που έκανε, ήταν με κάποιο απ' αυτά τα τρισκατάρατα αεροπλάνα που ψεκάζουν τον κόσμο και υπήρχαν αναθυμιάσεις τού βλακόζουμου μέσα στο πιλοτήριο;...

 

...πώς μπορούμε να είμαστε βέβαιοι, ότι δε θα κάνει καμιά τρέλα μετά, πάνω στη θολούρα του;...

 

...ε;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το που μπεις στο αετοπλάνο πάρε 2 xanax. Θα πέσεις σε "κώμα ύπνου" για αρκετές ώρες, και να γίνει κάτι δε θα πάρεις χαμπάρι :P

 

Τσιριμπίμ Τσιριμπόμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...