Προς το περιεχόμενο

iphone 5 16GB: 299 euro @ Γερμανός [ΤΕΛΟΣ-ΑΚΥΡΑ]


kwma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 538
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορειτε εύκολα να το καταλάβετε από το serial number. Όταν η apple τα κάνει επίσημα ανακατασκευή αλλάζει το πρώτο ψηφίο του serial number σε 5. 

 

Αν λοιπόν ξεκινάει το serial number με 5 είναι refurbished. 

 

 

Αλλα στοιχεια του κάθε Serial number

 

 

  • Determine if the first digit of the serial number is "5." If the device has been refurbished and is "Apple Certified," then Apple will modify the serial number to begin with the number "5."
  • Locate the third digit of the serial number. The third digit indicates the last digit of the year in which the iPhone was manufactured. For example, if the third digit is an "8," the iPhone was made in the year 2008. If the third digit is a "0," then the iPhone was manufactured in 2010.
  • Examine the fourth and fifth digits of the serial number. These digits will indicate the week of year in which the phone was manufactured. For example, if the fourth and fifth digits are "51," then the iPhone was made in late December of the year it was manufactured.
  • Although the manufacturing dates within a serial number may not be recent, it is still possible that the iPhone has never been used and has been sitting in its original packaging since its release.

 

Εσείς εκεί στον Γερμανό μην διανοηθείτε να κάνετε τέτοια μ@λ@κι@  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

που το βρήκανε το 4 σε stock ;

 

κι εγώ απορώ, αλλά υπάρχουν και χειρότερα..

http://www.ebw.gr/el/product/7149/Apple-iPhone-3GS-16-GB

Κλαίω... ΧαχαχαχαχαχαχSent from my iPhone using Insomnia
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ απορώ, αλλά υπάρχουν και χειρότερα..

http://www.ebw.gr/el/product/7149/Apple-iPhone-3GS-16-GB

 

 

πλήκτρα Ελληνικά Ελληνικής Αντιπροσωπείας

Σοβαρά τώρα? Ποια πλήκτρα λέει? Το αόρατο αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο επιμένων νικά!

Μετά και το δεύτερο μέιλ που τους έστειλα Πέμπτη μεσημέρι για το δεκαήμερο καθυστέρησης ως προς την παράδοση του 5c και αφού τους ενημέρωσα για ενδεχόμενη καταγγελία όχι μόνο τη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή αλλά και στην αρμόδια υπηρεσία καταγγελιών του ΟΤΕ (θυγατρική της οποίας είναι ο Γερμανός), αυθημερόν, μέσα σε λίγες ώρες επικοινώνησαν από τα κεντρικά και μου είπαν πως το τηλέφωνο είναι στο υποκατάστημα επιλογής μου. Τρεις ώρες αργότερα μου τηλεφώνησαν και από το κατάστημα...

Το παρέλαβα κανονικά...

Ευχαριστώ τον άνθρωπο που μας ενημέρωσε για την προσφορά, αλλά και όλους εσάς που ευαισθητοποιηθηκαμε μαζί ώστε να αντιμετωπίσουμε ως καταναλωτές πιθανό κρούσμα παραπλάνησης του καταναλωτικού κοινού.

Στην προκειμένη περίπτωση με μένα δεν ίσχυσε η παραπλάνηση, από τη στιγμή που μου έκαναν αντιπροσφορά που με ικανοποίησε...

Τα γράφω όμως για να έχετε υπόψη τη δύναμη μας ως καταναλωτές ώστε να μην αφήνουμε κανέναν να μας κοροϊδεύει με αθέμιτες πρακτικές.

Ευτυχώς το διαδικτυακό κατάστημα του Γερμανού στην περίπτωση μου με ικανοποίησε με την αντιπροσφορά.

Ελπίζω το ίδιο να κάνει και με όλους τους υποψήφιους αγοραστές που ενδιαφέρθηκαν πραγματικά για την αγορά του τηλεφώνου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...