Προς το περιεχόμενο

Pipo X7 media player με Windows 8.1 και τιμή €80


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Ανάμεσα στους πολλούς media players που κατακλύζουν την αγορά, η νεοσύστατη Pipo έχει την δική της πρόταση η οποία στηρίζεται στα Windows 8.1.Το Pipo X7 είναι στην ουσία ένα mini Pc αφού στηρίζεται στην τελευταία έκδοση BayTrail της τεχνολογίας Intel Atom, με τετραπύρηνο επεξεργαστή, χρονισμένο στα 1.33 GHz ο οποίος ανάλογα με τις συνθήκες μπορεί να φτάσει και τα 2.16GHz, Ακόμα βλέπουμε 2GB DDR3 μνήμη αλλά και αποθηκευτικό χώρο 32GB ο οποίος μπορεί να επεκταθεί μέσω του ενσωματωμένου microSDHC card reader. Υποστηρίζει σύνδεση με ασύρματα δίκτυα 802.11 b/g/n αλλά και Bluetooth 4.0 plius ενώ για πιο σταθερές καταστάσεις, υπάρχει διαθέσιμη επιπλέον θύρα δικτύου.

 

Συνολικά το X7 διαθέτει 4 θύρες USB, δύο στο εμπρόσθιο μέρος και δύο στο πίσω οι οποίες όμως είναι όλες στην έκδοση 3.0. Η σύνδεση με την τηλεόραση γίνεται μόνο μέσω της HDMI θύρας αφού δεν υπάρχει διαθέσιμη κάποια άλλη έξοδος video/audio.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Όπως αναφέραμε, στηρίζεται στην έκδοση των Windows 8.1 και συγκεκριμένα στην έκδοση Bing με προεπιλεγμένη την ομώνυμη μηχανή αναζήτησης της Microsoft. Η συσκευή κυκλοφορεί ήδη στην αγορά με τιμή η οποία κυμαίνεται στα €80 με χρήση του κωδικού PX7CN.

 

Link.png Site: minimachines

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν υποστηρίζει το cpu H264 decoding μιλάμε για το τέλειο μηχανάκι για steam in home streaming, για όσους βέβαια έχουν και ένα καλό gaming pc στο σπίτι.

Καλά τα nuc αλλά ακριβά. Με αυτό η πλειοψηφία είναι κομπλέ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υποστηρίζει το cpu H264 decoding μιλάμε για το τέλειο μηχανάκι για steam in home streaming, για όσους βέβαια έχουν και ένα καλό gaming pc στο σπίτι.

Καλά τα nuc αλλά ακριβά. Με αυτό η πλειοψηφία είναι κομπλέ...

Ντάξει αλλά δεν νομίζω να υπάρχει σύγκριση στα χαρακτηριστικά και δυνανότητες του nuc, με αυτού.

 

Για H264 απ'ότι βλέπω στα γρήγορα υποστηρίζει.

 

Τώρα για 1080p ανάλυση και xbmc δεν το βλέπω να τ'αντέχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει αλλά δεν νομίζω να υπάρχει σύγκριση στα χαρακτηριστικά και δυνανότητες του nuc, με αυτού.

 

Για H264 απ'ότι βλέπω στα γρήγορα υποστηρίζει.

 

Τώρα για 1080p ανάλυση και xbmc δεν το βλέπω να τ'αντέχει.

υποστηριζει το ταμπλετ μου παιζει ανετα xbmc.. ζ3740 asus vivotab

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποστηριζει το ταμπλετ μου παιζει ανετα xbmc.. ζ3740 asus vivotab

Τι να σου πώ. Μπορεί να είναι η τηλεόραση μου τότε ή κάποια ρύθμιση στο xbmc, γιατί με την E350M1 και 4GB ram, σε Bluray rip μου κάνει σπασίματα στις πολύ γρήγορες σκηνές, ενώ με απενεργοποιημένα τα φίλτρα απο την tv είναι πολύ πιο έντονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχε θύρα SPDIF θα το τσίμπαγα στο φτερό...(βλέπε ενισχυτής)

Λογικά δεν θα έχει πρόβλημα με το XBMC καθώς το υποκύκλωμα γραφικώςν πρέπει να σηκώνει τα MP4/MKV

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...