Προς το περιεχόμενο

Γενική συζήτηση για Tablet της κινέζικης αγοράς


Prof_Chaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεδομένου οτι ειναι εμφανής η ανάγκη να κάνουμε μια γενική κουβέντα για τα tablets απο κίνα ανοίγω το παρών θέμα.

 

Επίσης κρατάμε έτσι και καθαρό το αντίστοιχο θέμα των προσφορών για την διευκόλυνση όλων μας.

 

Προφανώς δεν θα αναγράφουμε προσφορές εδω μέσα παρα μόνο στο θέμα των προσφορών.

 
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 275
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά σκέφτομαι να παρω αυτο για κατι οικονομικο για απλη χρηση.

 

Chuwi HI8

http://www.banggood.com/Chuwi-HI8-Intel-Z3736F-Quad-Core-8-Inch-Dual-Boot-Tablet-p-980536.html

 

Εμπειριες? play store θα εχει?

Απο εγγυηση τι κανουμε αν τυχει κατι?

Επεξ/σία από giteart
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τίμιο φαίνεται. Στα Plus οτι έχει τον Z3736F. Στα αρνητικά το οτι είναι κολημμένο στο android 4.4. Play store φαίνεται οτι έχει (από τα screenshot). Για εγγύηση, όπως και με όλες τις κινεζιές είναι λίγο λοταρία. Συνήθως το στέλνεις πίσω με δικά σου έξοδα. Υπάρχει review εδώ.

Επεξ/σία από Lucretius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλό tablet με καλή οθόνη οπως αναφέρεται και στα reviews και dual boot δηλαδη windows και android.

 

Android 5 όπως αναφέρει θα πάρει οπότε κανένα πρόβλημα.

 

Αν σε ενδιαφέρει το Micro HDMI δεν έχει όπως το καινούργιο με cherry trail.

 

Τωρα μεταξύ bay trail και cherry trail ίσως κι εγώ πηγαινα στο bay trail.

 

Με προβλημάτισαν κάποια video reviews απο tech tablets που εδειχναν θεματάκια με την θερμοκρασία σε cherry trail .

 

Μαλιστα σε 2 teclast το ενα με bay και το αλλο με cherry η μεγιστη θερμοκρασία μετα απο gaming ηταν χαοτική.

 

Στο bay εφτασε κοντά 60 το οποιο ειναι και φυσιολογικό ενω σε cherry κοντά 80+ .

 

Υπέθεσε βέβαια οτι ίσως οφείλετε στον κακο σχεδιασμό ψύξης του νέου teclast.

 

 

Γενικότερα τώρα για οικονομικό 8άρι απο Κίνα μεριά νομίζω οτι τα Chuwi ειναι μόνοδρομος.

 

Σε 10άρι Chuwi vs Teclast θα ξαναπήγαινα σε Chuwi για τον λόγο που παρέθεσα παραπάνω και επειδή το teclast δεν έχει δικό του πληκτρολόγιο.

Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα,

 

Επειδη ψανχω ενα τετοιο tableτ για ενα φιλο, εχω καποιες αποριες.

1)Με τελωνεία τι γινετε?(πχ στο λινκ που εβαλα λεει spain stock , και ειναι 30 ευρω ακριβοτερο αλλα λογικα δεν θα πληρωσω τελωνιο? )

2)Πιο ειναι αξιοπιστο μαγαζι για να τα αγορασω(alibaba, geekbuybing ή αλλο)

 

Εχω ξεχωρισει αυτο http://www.geekbuying.com/item/Teclast-X98-Air-II-9-7--Dual-OS-Win8---Android-4-4-Tablet-PC-Intel-Z3736F-Quad-Core-2-16GHz-2048-1536-IPS-Screen-2GB-64G-HDMI-Bluetooth-WiFi---Sliver-350953.html

 

Σε αυτα τα χρηματα υπαρχει κατι καλύτερο?

(Δεν με ενδιαφερει να ειναι 3g), Το θελω μονο για browsing,μαιλ αλλα 4-5 ωρες την ημερα. Θελω να μου κρατήσει 4-5 χρονια, και αν γινετε να εχει GPS(αν οχι δεν πειραζει)

Επεξ/σία από serdakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο αξιόπιστο από όλα τα κινεζομάγαζα θεωρείται το vickmall λόγω του πολύ καλού after sale.
Ωραίο το x98 pro, κοιτάω και γω το x98 plus dual boot που βγηκε τωρα για τον πατέρα μου. Πιστέβω αξίζουν τα λεφτά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο αξιόπιστο από όλα τα κινεζομάγαζα θεωρείται το vickmall λόγω του πολύ καλού after sale.

Ωραίο το x98 pro, κοιτάω και γω το x98 plus dual boot που βγηκε τωρα για τον πατέρα μου. Πιστέβω αξίζουν τα λεφτά τους.

Ευχαριστω, αλλα δεν εχει teclast αυτο το site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...