Προς το περιεχόμενο

Ομαδική αγορά Raspberry Pi 3


Errik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

Ανακοινώθηκε το Raspberry Pi 3!
 
 
Κύρια χαρακτηριστικά:
 
- 1.2GHz 64-bit quad-core ARM Cortex-A53 CPU (~10x the performance of Raspberry Pi 1)
- 1GB LPDDR2 SDRAM (2x memory)
- Integrated 802.11n wireless LAN and Bluetooth 4.1
- 4x USB2.0
- Complete compatibility with Raspberry Pi 1 and 2
 
Λέω να το αγοράσω από Αγγλία, με τη μαμίσια θήκη βγαίνει περίπου 55Ε+ο,τι μεταφορικά προκύψουν, ανάλογα με τα άτομα που θα μαζευτούμε (περίπου 13Ε βγαίνουν τα μεταφορικά) με παράδοση σε περίπου 10-15 μέρες. Ενδιαφέρεται κανείς;

 

 

IMG_4090.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

XAXAXA θα φέρω μια ντάνα πι μου φαίνεται. Από Αθήνα είμαι, προς βόρεια προάστια τα παραγγέλνω με κάρτα αγγλική, μου έρχονται και μετά συναντιόμαστε και σας τα δίνω. Επειδή μαζευτήκαμε πολλοί (ήδη περίπου 7) λέω να τα πάρω με κούριερ αντί για ταχυδρομείο. Με 55Ε το άτομο τελική βγαίνει νομίζω αν είμαστε τόσοι! Από το newit λέω να τα πάρω.

 

Προσωπικά λέω να βάλω μέσα και άλλα πραγματάκια που ήθελα, κάτι κάμερες κτλ... οποιος θέλει μου λέει!

 

Απλά επειδή μαζεύεται ποσό, πρέπει να τα βρούμε κάπως με τα χρήματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά, μια λίστα με τα μπιχλιμπίδια που μπορούμε να προσθέσουμε (λινκ).

 

Κατα δεύτερον αν το ποσό πάει πάνω από 500, τότε θα το σπάσουμε σε 2 εμβάσματα.

Αν δεν κάνεις αγορά με paypal, ζήτα να κάνεις κατάθεση, σίγουρα θα κάνουν έκπτωση.

 

Δεν γίνεται να μην του δώσετε τα χρήματα. Ποιος είπε πως έχει cash τόσα λεφτά το παιδί.

Επίσης οι μη αθηναίοι θα μπορούσα, αν θέλουν, να τα λάβουν με +1.5 μέσω ελτά (δέμα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αστείο είναι που πουλάνε στις αγγελίες μεταχειρισμένα pi2 με 70€ ......  μυαλό δεν βάζουμε..... να μην σχολιάσω το κόστος του pi3 από Ελλάδα.....

 

Στο newit έχει 58€ με θήκη και φορτιστή πάντως το pi3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το site:

 

https://www.newit.co.uk/shop/shop

 

Εγώ μάλλον θα πάρω και 

https://www.newit.co.uk/shop/all-raspberry-pi/Raspberry-Pi-Camera-Board

 

Όπως καταλαβαίνετε, δε μπορώ να πληρώσω ~500Ε μονομιάς και να περιμένω να έρθουν τα πράγματα για να σας τα δώσω και να πάρω τα χρήματά μου πίσω, πέρα από την πιθανότητα κάποιος να αλλάξει γνώμη. Θα πρέπει κάπως να το βρούμε αυτό, ο σκοπός δεν είναι να βγει κέρδος αλλά να έχουμε μια ωραία κοινότητα εδώ στο insomnia, αλλά μη μου μείνουν στο ντουλάπι βατόμουρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...