Προς το περιεχόμενο

Το χρόνιο πρόβλημα μου


SuicycoMania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντελως φιλικα, μη δινεις συμβουλες για πραγματα που δεν κατεχεις. Δεν εχει νοημα να το συζητησουμε, γιατι εχουμε αντιδιαμετρικες αποψεις, αλλα μη δινεις συμβουλες για αποχη απο τα φαρμακα. Καλη η αμφισβητηση και ο σκεπτικισμος, αλλα καποιοι ανθρωποι χρειαζονται φαρμακα, πως να το κανουμε.

 

Σε προκαλώ να μου πεις αν εισαι γιατρος αν σε οσα εγραψα υπάρχει κάποιο λάθος. Και το τι κατεχω εγω και τι όχι το ξέρω και κινουμαι αναλογα.Για αυτό και δεν παιρνω τσάμπα φάρμακα όταν δεν τα χρειαζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 249
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μη ξεφευγουμε απο το θεμα DDevil αν και πιστευω εχω παρει μια ιδεα απο πολλους εδω...thanks για τις γνωμες που ειπωθηκαν

 

Πηγαινε σε έναν ψυχολογο να σου φυγει η περιεργεια αν και εγω πιστευω πως το πρόβλημα είναι στο μυαλο σου. Αν ξεπεράσεις το αισθημα της ντροπης που νιώθεις όλα θα είναι οκ.

 

Και προσεξε μη παρεις τιποτα φάρμακα χωρις να ρωτήσεις και άλλους γιατι αν εθιστείς στα φάρμακα μετα για να νιώθεις καλα θα πρεπει να πάρεις φάρμακο. Τα φάρμακα έχουνε παρενέργειες τα παιρνεις μονο σε μεγαλη αναγκη και όταν δεν υπάρχει άλλη λυση εδώ υπήρξε γνωστος πολύ παλια που νικησε την Ηπατιτιδα Β με σωστη διατροφή μονο χωρις φάρμακα. Η διατροφή κανει θαυματα και ο οργανισμος από μονος του αναπλάθεται.

 

Απλα είναι δυσκολο να κανεις τέτοια διατροφή θελει όλα στον ατμο να βάλεις τροφες στη διατροφή σου όπως το αβοκάντο οι ξηροι καρποι τα αμυγδαλα να κοψεις τα κρεατα να κοψεις τα ποτα τα τσιγαρα να καθαρισει τελειως ο οργανισμος να αποτοξινωθεί. Οποτε σου λεει ο άλλος θα παιρνω το φαρμακάκι και θα συνεχιζω να τρωω μαλακιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αυτά πες τα στους καρκινοπαθείς, αυτούς που έχουν κολλήσει τον HIV και έχει προχωρήσει σε AIDS, στους επιληπτικούς, σε άτομα με αυτοάνοσα κτλ. Όλα αυτά διορθώνονται με σωστή διατροφή ε; Καλά πώς και δεν το έχουν ανακαλύψει οι γιατροί και αντί φαρμάκων, να παραπέμπτουν τους ασθενείς σε διατροφολόγους;

 

Δηλαδή πραγματικά τί ακούω εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε προκαλώ να μου πεις αν εισαι γιατρος αν σε οσα εγραψα υπάρχει κάποιο λάθος. Και το τι κατεχω εγω και τι όχι το ξέρω και κινουμαι αναλογα.Για αυτό και δεν παιρνω τσάμπα φάρμακα όταν δεν τα χρειαζομαι.

Υπαρχουν αρκετα λαθη συλλογιστικης. Καλα κανεις και προσεχεις βαση αυτων που πιστευεις, δεν κρινω αυτα που πιστευεις και ας διαφωνω. Η ενσταση μου ειναι οτι δινεις συμβουλες και μαλιστα με απολυτο υφος. Οποτε δε χρειαζεται να με προκαλεις, δεν προκειται να απαντησω, δεν εχει νοημα και δεν βοηθαμε κανεναν.

 

Εδω μεσα υπαρχουν 2-3 γιατροι, κανεις δεν εχει προτεινει ποτε αγωγη, θεραπεια, ουτε καν προσεγγιση. Ολοι λενε πηγαινε σε ενα γιατρο να σε δει. Ακριβως γιατι υπαρχει η ευθυνη της γνωμης του υπογραφοντος την  διαγνωση και την θεραπεια. Δεν υπαρχει διαγνωση και θεραπεια μεσω ιντερνετ.

 

Συμφωνω παντως μαζι σου, ο TS θα πρεπει να δει ενα ψυχιατρο ή εστω ψυχολογο. Δεν ειμαστε οι πρωτοι που το λενε βεβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά πες τα στους καρκινοπαθείς, αυτούς που έχουν κολλήσει τον HIV και έχει προχωρήσει σε AIDS, στους επιληπτικούς, σε άτομα με αυτοάνοσα κτλ. Όλα αυτά διορθώνονται με σωστή διατροφή ε; Καλά πώς και δεν το έχουν ανακαλύψει οι γιατροί και αντί φαρμάκων, να παραπέμπτουν τους ασθενείς σε διατροφολόγους;

 

Δηλαδή πραγματικά τί ακούω εδώ μέσα.

 

Ο Καρκινος ναι με τη σωστη διατροφή προλαμβάνεται. Ο HIV είναι θεμα προφυλακτικου αν το παθεις μετα δυστυχως θα πρέπει να παιρνεις τα κοκτέηλ για να διατηρεις τα κυτταρα που καταστρεφει σε έναν αριθμο για να μη πεθανεις από καμια ευκαιριακη λοιμωξη. Δεν είναι τι ακους εδώ μεσα είναι ότι δεν μπηκες στον κοπο καν να διαβασεις τι εγραψα.

Υπαρχουν αρκετα λαθη συλλογιστικης. Καλα κανεις και προσεχεις βαση αυτων που πιστευεις, δεν κρινω αυτα που πιστευεις και ας διαφωνω. Η ενσταση μου ειναι οτι δινεις συμβουλες και μαλιστα με απολυτο υφος. Οποτε δε χρειαζεται να με προκαλεις, δεν προκειται να απαντησω, δεν εχει νοημα και δεν βοηθαμε κανεναν.

 

Εδω μεσα υπαρχουν 2-3 γιατροι, κανεις δεν εχει προτεινει ποτε αγωγη, θεραπεια, ουτε καν προσεγγιση. Ολοι λενε πηγαινε σε ενα γιατρο να σε δει. Ακριβως γιατι υπαρχει η ευθυνη της γνωμης του υπογραφοντος την  διαγνωση και την θεραπεια. Δεν υπαρχει διαγνωση και θεραπεια μεσω ιντερνετ.

 

Συμφωνω παντως μαζι σου, ο TS θα πρεπει να δει ενα ψυχιατρο ή εστω ψυχολογο. Δεν ειμαστε οι πρωτοι που το λενε βεβαια.

Γιατρε πες μας τι λάθος έγραψα εξηγησε στους ασθενείς. Μην γραφετε μονο φαρμακάκια. Εξηγηστε στους ανθρώπους πως αν δεν κοψουν τις μαλακιες που τρωνε θα είναι μονιμοι πελάτες σας. Στα 40 και τα 50 τους με χοληστερίνες και διαβητες και καρδιοπαθιες. Αυτά γιατι δεν τα λες? αυτά είναι που έγραψα λάθος και που διαφωνεις?

 

Εγω εχω παραδείγματα από το σοι μου που σεβοταν τον οργανισμο του και προσεχε τι έριχνε μέσα για αυτό έφασαν 60 και βάλε και δεν έχουν ουτε μια παθηση να τους βασανιζει ενώ άλλοι στην ηλικια με τα τσιπουράκια κάθε μερα και τα μεζεδάκια είναι με φραγμενες αρτηρίες. Αυτά να τα λετε γιατρέ. Να σωζετε κοσμο.

 

Να λετε στο κοσμο ότι τετοια ωρα που ειμαστε ξύπνιοι είναι ανθυγιεινο και κουράζουμε τον οργανισμο να του λετε επισης ότι το φαγητο μετα τις 9 το βραδυ απαγορευεται και ειδικα τα μεγαλα γευματα. Τσιγαρα ποτά θάνατος απλά. Να σηκωθουν από καναπέδες να πάνε να γυμναστουν λιγο να ξεσκουριάσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ο Καρκινος ναι με τη σωστη διατροφή προλαμβάνεται. Ο HIV είναι θεμα προφυλακτικου αν το παθεις μετα δυστυχως θα πρέπει να παιρνεις τα κοκτέηλ για να διατηρεις τα κυτταρα που καταστρεφει σε έναν αριθμο για να μη πεθανεις από καμια ευκαιριακη λοιμωξη. Δεν είναι τι ακους εδώ μεσα είναι ότι δεν μπηκες στον κοπο καν να διαβασεις τι εγραψα.

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Μπορεί να είσαι ο fit και να τρως μια χαρά και να πάθεις καρκίνο, τα παραδείγματα άπειρα.

Δεν μίλησα για την μετάδοδη του ιού, μίλησα για το ότι δεν διατηρείς τη κατάσταση με απλώς καλή διατροφή.

Και λόγω προβλήματος υγείας, έχω δει τα απίστευτα περιστατικά.

Δεν είπα για κάθε κρύωμα, να παίρνεις αντιβίωση, αλλά προφανώς για οτιδήποτε πιο σοβαρό ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού και παίρνεις τη φαρμακευτική αγωγή σου.

 

Τρανταχτό παράδειγμα αποτυχίας του alternative medicine και της διατροφής, ήταν ο Steve Jobs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατρε πες μας τι λάθος έγραψα εξηγησε στους ασθενείς. Μην γραφετε μονο φαρμακάκια. Εξηγηστε στους ανθρώπους πως αν δεν κοψουν τις μαλακιες που τρωνε θα είναι μονιμοι πελάτες σας. Στα 40 και τα 50 τους με χοληστερίνες και διαβητες. Αυτά γιατι δεν τα λες? αυτά είναι που έγραψα λάθος και που διαφωνεις?

Φιλε μου ειλικρινα δεν εχει νοημα. Ας το ληξουμε λεγοντας οτι συμφωνουμε οτι διαφωνουμε. Αν σε βολευει, ειμαι και μελος της συνωμοσιας της φαρμακοβιομηχανιας, οτι θες. Να εισαι καλα, καλο σου βραδυ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ο Καρκινος ναι με τη σωστη διατροφή προλαμβάνεται. Ο HIV είναι θεμα προφυλακτικου αν το παθεις μετα δυστυχως θα πρέπει να παιρνεις τα κοκτέηλ για να διατηρεις τα κυτταρα που καταστρεφει σε έναν αριθμο για να μη πεθανεις από καμια ευκαιριακη λοιμωξη. Δεν είναι τι ακους εδώ μεσα είναι ότι δεν μπηκες στον κοπο καν να διαβασεις τι εγραψα.

 

Γιατρε πες μας τι λάθος έγραψα εξηγησε στους ασθενείς. Μην γραφετε μονο φαρμακάκια. Εξηγηστε στους ανθρώπους πως αν δεν κοψουν τις μαλακιες που τρωνε θα είναι μονιμοι πελάτες σας. Στα 40 και τα 50 τους με χοληστερίνες και διαβητες και καρδιοπαθιες. Αυτά γιατι δεν τα λες? αυτά είναι που έγραψα λάθος και που διαφωνεις?

 

Εγω εχω παραδείγματα από το σοι μου που σεβοταν τον οργανισμο του και προσεχε τι έριχνε μέσα για αυτό έφασαν 60 και βάλε και δεν έχουν ουτε μια παθηση να τους βασανιζει ενώ άλλοι στην ηλικια με τα τσιπουράκια κάθε μερα και τα μεζεδάκια είναι με φραγμενες αρτηρίες. Αυτά να τα λετε γιατρέ. Να σωζετε κοσμο.

 

Να λετε στο κοσμο ότι τετοια ωρα που ειμαστε ξύπνιοι είναι ανθυγιεινο και κουράζουμε τον οργανισμο να του λετε επισης ότι το φαγητο μετα τις 9 το βραδυ απαγορευεται και ειδικα τα μεγαλα γευματα. Τσιγαρα ποτά θάνατος απλά. Να σηκωθουν από καναπέδες να πάνε να γυμναστουν λιγο να ξεσκουριάσουν.

Πριν κάτι εβδομάδες πέθανε ένα συγγενικό μου πρόσωπό από έμφραγμα σε σχετικά μικρή ηλικία. Ήταν η επιτομή του fitness, γυμναστική συνέχεια, παρά πολύ καλή διατροφή, οι 25ρηδες θα τον ζηλευαν πραγματικά και όμως πέθανε από έμφραγμα.

Η σωστή διατροφή και η γυμναστική προφανώς και κάνουν πάρα πολύ καλό, αλλά δεν είναι πανάκεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ειλικρινα δεν εχει νοημα. Ας το ληξουμε λεγοντας οτι συμφωνουμε οτι διαφωνουμε. Αν σε βολευει, ειμαι και μελος της συνωμοσιας της φαρμακοβιομηχανιας, οτι θες. Να εισαι καλα, καλο σου βραδυ.

 

Εγω αμα ερχομουν στο ιατρειο σου και μου ελεγες ότι δεν εχει κανενα νοημα να μου τα εξηγήσεις θα σηκωνομουν να φυγω να ξέρεις. Το στυλ "Θα κανεις ότι σου λεω επειδή στο λεω εγω" χωρις να δωσεις εξηγήσεις ανηκει στην εποχη που δεν υπηρχε Ιντερνετ και ο κοσμος δεν μπορουσε να πληροφορηθεί και να ψαχθει και μονος του. Μπορει να  εχεις απέναντι σου έναν απαιτητικο πελάτη ο οποιος θέλει εξηγήσεις και φυσικα όταν εχει δικιο θέλει να του αναγνωρισθεί. Κάλλιο του θεραπευειν το προλαμβάνειν ο Ιπποκράτης το ειπε σε αυτό διαφωνεις οκ.

Πριν κάτι εβδομάδες πέθανε ένα συγγενικό μου πρόσωπό από έμφραγμα σε σχετικά μικρή ηλικία. Ήταν η επιτομή του fitness, γυμναστική συνέχεια, παρά πολύ καλή διατροφή, οι 25ρηδες θα τον ζηλευαν πραγματικά και όμως πέθανε από έμφραγμα.

Η σωστή διατροφή και η γυμναστική προφανώς και κάνουν πάρα πολύ καλό, αλλά δεν είναι πανάκεια.

 

Συλληπητηρια.

 

 Οταν λεω σωστη διατροφή μην νομιζεις ότι εννοω να τρως κάθε μερα κρέας επειδή έχουν μαθει ότι δινει ευκολη πρωτεινη. Αυτό για μενα είναι ανθυγιεινο διοτι πιστευω ότι το κρεας εχει καρκινογονες ουσιες μεσα ειδικα όταν το σκοτωνουν για να το φτιάξουν. Μια φορά την εβδομαδα είναι αρκετο. Επισης το λαδι όταν ψηνεται στο φαγητο από την αρχη οξειδώνεται. Μεχρι και το ψημενο κρεας σε ψησταριά εχω ακουσει ότι είναι ισως καρκινογονο.Αλλα σε διαιτα το θεωρουν πολύ καλο και με λιγα λιπαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγω αμα ερχομουν στο ιατρειο σου και μου ελεγες ότι δεν εχει κανενα νοημα να μου τα εξηγήσεις θα σηκωνομουν να φυγω να ξέρεις. Το στυλ "Θα κανεις ότι σου λεω επειδή στο λεω εγω" χωρις να δωσεις εξηγήσεις ανηκει στην εποχη που δεν υπηρχε Ιντερνετ και ο κοσμος δεν μπορουσε να πληροφορηθεί και να ψαχθει και μονος του. Μπορει να εχεις απέναντι σου έναν απαιτητικο πελάτη ο οποιος θέλει εξηγήσεις και φυσικα όταν εχει δικιο θέλει να του αναγνωρισθεί. Κάλλιο του θεραπευειν το προλαμβάνειν ο Ιπποκράτης το ειπε σε αυτό διαφωνεις οκ.

 

 

Συλληπητηρια.

 

Οταν λεω σωστη διατροφή μην νομιζεις ότι εννοω να τρως κάθε μερα κρέας επειδή έχουν μαθει ότι δινει ευκολη πρωτεινη. Αυτό για μενα είναι ανθυγιεινο διοτι πιστευω ότι το κρεας εχει καρκινογονες ουσιες μεσα ειδικα όταν το σκοτωνουν για να το φτιάξουν. Μια φορά την εβδομαδα είναι αρκετο. Επισης το λαδι όταν ψηνεται στο φαγητο από την αρχη οξειδώνεται. Μεχρι και το ψημενο κρεας σε ψησταριά εχω ακουσει ότι είναι ισως καρκινογονο.

Ευχαριστώ

 

Όταν λέω σωστή διατροφή εννοώ σωστή. Όντως υπάρχουν γιατροί κομπογιανίτες, αλλά η υγεία δεν είναι κάτι με το οποίο μπορείς να παίξεις. Αν δεν εμπιστεύεσαι την διάγνωση ενός γιατρού, μπορείς και να πας και σε άλλον να πάρεις και άλλη γνώμη.

Η εναλλακτική όμως ιατρική κτλ. τα σοβαρά προβλήματα δεν τα λύνει και αυτό νομίζω είναι κάτι που δεν χρήζει αμφισβήτησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Μπορεί να είσαι ο fit και να τρως μια χαρά και να πάθεις καρκίνο, τα παραδείγματα άπειρα.

Δεν μίλησα για την μετάδοδη του ιού, μίλησα για το ότι δεν διατηρείς τη κατάσταση με απλώς καλή διατροφή.

Και λόγω προβλήματος υγείας, έχω δει τα απίστευτα περιστατικά.

Δεν είπα για κάθε κρύωμα, να παίρνεις αντιβίωση, αλλά προφανώς για οτιδήποτε πιο σοβαρό ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού και παίρνεις τη φαρμακευτική αγωγή σου.

 

Τρανταχτό παράδειγμα αποτυχίας του alternative medicine και της διατροφής, ήταν ο Steve Jobs.

 

Ο Jobs ειχε φτασει σε σημειο που δεν μπορουσε να αγνοησει τους γιατρους και τα φαρμακα τους οποτε επρεπε να τους ακουσει βεβαια. Για τον HIV είναι καθαρα θεμα προφυλακτικου και να προσέχεις αν εισαι σεξουαλικα ενεργος με εναλλαγες συντροφων προφανως και οι αρνητες του ιου λενε μπουρδες και πρεπει να ακολουθήσεις αγωγη αμα δεν θελεις να πεθανεις. Ο Jobs μπορει να γεμισε καρκινο τον οργανισμο του επειδή ηταν και ψυχαναγκαστικη προσωπικοτητα και τα έβαζε όλα μέσα του εγω το απόγευμα προτεινα να ειμαστε ζαμανφουτιστες. Αμα γινει ένα λαθος και παθεις 2-3 εγκεφαλικα από το αγχος σου μεταφορικά ε τοτε μη περιμενεις το αγχος να μην σε αρρωστησει μεχρι και ΣΚΠ μπορεις να πάθεις. Για αυτό λεμε γραψτε τα στα αρχιδια σας. Υγεια πανω από όλα.

Ευχαριστώ

 

Όταν λέω σωστή διατροφή εννοώ σωστή. Όντως υπάρχουν γιατροί κομπογιανίτες, αλλά η υγεία δεν είναι κάτι με το οποίο μπορείς να παίξεις. Αν δεν εμπιστεύεσαι την διάγνωση ενός γιατρού, μπορείς και να πας και σε άλλον να πάρεις και άλλη γνώμη.

Η εναλλακτική όμως ιατρική κτλ. τα σοβαρά προβλήματα δεν τα λύνει και αυτό νομίζω είναι κάτι που δεν χρήζει αμφισβήτησης.

 

Η εναλλακτικη ιατρικη και τα βιολογικα και όλα αυτά είναι για να μην τη πάθεις. Αν την παθεις μετα πρεπει να ακολουθήσεις ότι λεει ο γιατρος αλλα και παλι υπάρχουν περιπτώσεις που μπορει να την σκαπουλάρεις όπως με την Ηπατιτιδα Β που ειπα προηγουμένως. Επισης ενας στομαχικος δεν σωζεται από τα φάρμακα πχ αν εχει οξεια μορφης παλινδρομηση στομαχου το μονο που καταφερνουν τα φαρμακα δεν είναι να του φτιάξουν τον σφιγκτηρα που έχει χαλαρωσει αλλα να εξουδετερωσουν λεει το οξυ του στομαχου για να μην βγαινει στον οισοφαγο και μετα από 15-20 χρονια σου κάνει καρκινο.

 

Γιατρε για πες μας και σε αυτό λάθος εχω και είμαι άσχετος? τα φαρμακα βοηθάνε τον ασθενη να διορθωσει την παλινδρομηση του στομαχικου οξέος? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αμα ερχομουν στο ιατρειο σου και μου ελεγες ότι δεν εχει κανενα νοημα να μου τα εξηγήσεις θα σηκωνομουν να φυγω να ξέρεις. Το στυλ "Θα κανεις ότι σου λεω επειδή στο λεω εγω" χωρις να δωσεις εξηγήσεις ανηκει στην εποχη που δεν υπηρχε Ιντερνετ και ο κοσμος δεν μπορουσε να πληροφορηθεί και να ψαχθει και μονος του. Μπορει να  εχεις απέναντι σου έναν απαιτητικο πελάτη ο οποιος θέλει εξηγήσεις και φυσικα όταν εχει δικιο θέλει να του αναγνωρισθεί. Κάλλιο του θεραπευειν το προλαμβάνειν ο Ιπποκράτης το ειπε σε αυτό διαφωνεις οκ.

 

Ναι μόνο που ο πελάτης δεν είναι γιατρός για να μπορεί να καταλάβει για ποιον λόγο χρειάζεται φάρμακο. Οπότε και να ζητήσεις εξηγήσεις είτε δεν θα καταλάβεις τι θα πει ο γιατρός είτε απλά το έχεις αποφασίσει απο πριν οτι δεν θέλεις να πάρεις φάρμακο και προσπαθείς να αλλάξεις την γνώμη του γιατρού να συμφωνήσει μαζί σου επειδή είσαι ισχυρογνώμων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κάτι εβδομάδες πέθανε ένα συγγενικό μου πρόσωπό από έμφραγμα σε σχετικά μικρή ηλικία. Ήταν η επιτομή του fitness, γυμναστική συνέχεια, παρά πολύ καλή διατροφή, οι 25ρηδες θα τον ζηλευαν πραγματικά και όμως πέθανε από έμφραγμα.

Η σωστή διατροφή και η γυμναστική προφανώς και κάνουν πάρα πολύ καλό, αλλά δεν είναι πανάκεια.

Σωστη διατροφη.... δεν ειναι μαθηματικα 1+1=2.

Αυτο που θεωρεις ΕΣΥ σωστη διατροφη μπορει πολυ απλα να μην ειναι. Οποτε ισχυρισμοι οπως: εκανε σωστη διατροφη αλλα την επαθε δεν στεκουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...