Προς το περιεχόμενο

κλοπη κινητου απο Δεμα.


kourampies

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καποιος που το κανει κατεξακολουθηση φανταζομαι θα γινει συντομα τσακωτος κ θα παρει αυτο που αξιζει...

 

παντως παιδια δεν ξερω τι ακριβως ισχυει αλλα θελω να βαλω κατι σχετικο που ειδα μολις σε αλλο φορουμ σε αντιστοιχη συζητηση κ εχει σχεση με τις αγορες απο εξω κ την "ασφαλεια" μας.

http://prntscr.com/c9am6h

 

Με την πονηράδα που διακατέχει τον νεοέλληνα αμφιβάλω, ειδικά αν είναι πολλοί μέσα στο κόλπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με την πονηράδα που διακατέχει τον νεοέλληνα αμφιβάλω, ειδικά αν είναι πολλοί μέσα στο κόλπο

Εχουμε εξελιξεις με το θεμα μου.Απο τα ελτα μου δωσαν βεβαιωση που θα προσκομησω στην βικμαλλ με φωτογραφια οτι το δεμα το παρελαβαν τα ελτα  κλεισμενο με την διαφανη ταινια πανω και οτι μου το παρεδωσαν στο σπιτι.Απο κει και περα το paypal ζηταει μια αναφορα γεγονοτος απο την αστυνομια .Police report  εχω παει ειδη 2 φορες και ο καθενας μου λεει τα δικα του,θα παει με μυνηση κλπ .Το paypal μου δινει περιθωριο μεχρι της 22 για να μου κανουν αυτο το ρεπορτ και να τους το στειλω με fax αλλιως χανω το κλαιμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς είχα φάει κ εγώ το πακέτο παλαιότερα με το police report... Είχα παραγγείλει 5 ατμοποιητές από healthcabin, και ήρθε μόνο ένας! Στο resolution center του paypal ζητήθηκε αναφορά της αστυνομίας για την "κλοπή" και απλά έχασα το claim... 

 

υγ: ήταν πολύ μικρό το κόστος, οπότε δε το κυνήγησα περισσότερο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν διαβάσετε μηνύματα ίδιας εποχής πέρυσι, πρόπερσι, θα δείτε παρόμοιες αναφορές. Έχει φανεί ότι το καλοκαίρι τα ΕΛΤΑ, λόγω αδειών, προσλαμβάνει εποχικούς υπαλλήλους που μερικές φορές είναι ελαφροχέρηδες. Θυμάμαι παρόμοια περιστατικά είχαν αναφερθεί και πέρυσι, για ψάξτε το λιγάκι. Επίσης εννοείται ότι όταν παραλαμβάνουμε κάτι από ελτά, κοιτάμε για τυχόν παρατυπίες και πάντα κάνουμε video unpacking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε εξελιξεις με το θεμα μου.Απο τα ελτα μου δωσαν βεβαιωση που θα προσκομησω στην βικμαλλ με φωτογραφια οτι το δεμα το παρελαβαν τα ελτα  κλεισμενο με την διαφανη ταινια πανω και οτι μου το παρεδωσαν στο σπιτι.Απο κει και περα το paypal ζηταει μια αναφορα γεγονοτος απο την αστυνομια .Police report  εχω παει ειδη 2 φορες και ο καθενας μου λεει τα δικα του,θα παει με μυνηση κλπ .Το paypal μου δινει περιθωριο μεχρι της 22 για να μου κανουν αυτο το ρεπορτ και να τους το στειλω με fax αλλιως χανω το κλαιμ.

 

Αμα αρχισω να λεω τωρα για το κρατος κ τη μυνηση θα μου σβησουν το ποστ κ θα με μπαναρουν!...

Την εχουν κανει βρε αδερφε 100 ευρω (μην ειναι κ παραπανω ολα μαζι) τη μυνηση!!...αυτο σημαινει οτι πρακτικα ειναι αδυνατο να διεκδικησει ενας μισθωτος το δικιο του για οποιοδηποτε θεμα (δε συζηταμε για ανεργο που ειμαστε οι μισοι..)

Αρα...τι θα κανεις? θα το πληρωσεις...Χ2 το κινητο για να το διεκδικησεις???..... :/ πφφφφφφ.......

Αυτο δεν ειναι λυση, ετσι απλως αγοραζες κ αλλο!!!...

Τι να πω...μακαρι να βρεις κατι αλλο βρε αδερφε...

 

...βρηκα στο ιντερνετ αυτο φιλε..

"Στο αρχείο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι αν κάποιος πολίτης υποβάλει μήνυση σε βάρος άλλου χωρίς να φροντίσει να καταβάλει και το ποσό των 100 ευρώ, μετά από κάποιο χρονικό διάστημα, μιας ή δυο ημερών, προβλέπεται η υπόθεση να πάει στο αρχείο..."

δες αν ισχυει αυτο, αν ισχυει πες οκ, θελω να κανω τωρα μυνηση για να αποστειλω το χαρτι στο εξωτερικο, ποσες μερες εχω διορια να πληρωσω? θα σου πει 2 μερες, θα του πεις οκ, κανε τη δουλεια σου, κ αστους μετα απο 2-3 μερες να βαλουν την υποθεση εκει που............λεει το αρθρο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδια δεν νομιζω να γινεται τυχαια απο ιδιο καταστημα σε 2 περιπτωσεις να ετυχε να εκλεψε ο ταχυδρομος το ιδιο κινητο κατι παιζει με καταστημα πιστευω εγω , μιλαμε για 2 τυχαιες αγορες απο διαφορετικα ατομα , πολυ πιθανο σε διαφορετικες περιοχες να εχασαν ιδιο κινητο αλλα οποιος ανοιξε το δεμα δεν κρατησε και της θηκες αλλα μονο τα κινητα , κατι παιζει στο καταστημα πιστευω εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν νομιζω να γινεται τυχαια απο ιδιο καταστημα σε 2 περιπτωσεις να ετυχε να εκλεψε ο ταχυδρομος το ιδιο κινητο κατι παιζει με καταστημα πιστευω εγω , μιλαμε για 2 τυχαιες αγορες απο διαφορετικα ατομα , πολυ πιθανο σε διαφορετικες περιοχες να εχασαν ιδιο κινητο αλλα οποιος ανοιξε το δεμα δεν κρατησε και της θηκες αλλα μονο τα κινητα , κατι παιζει στο καταστημα πιστευω εγω

 

Ιδιο καταστημα, ιδια διαδρομη, εκτος απο το τελικο ταχυδρομειο κ τον...ταχυδρομο, ολα τα αλλα ιδια...ναι, μπορει στο καταστημα, μπορει ομως κ καπου ενδιαμεσα...

Μηνυση για κλοπη εξαιρειτε απο το παραβολο των 100 ευρω

 

? τοτε ο φιλος γιατι δεν προχωρησε εφοσων τον πιεζουν κ οι ημνιες, αφου πηγε σε 2 αστυνομικα τμηματα, γιατι δεν εκανε τη  μηνυση εφοσων ειναι προαπαιτουμενο για να διεκδικησει το κινητο του κ ειναι κ τσαμπα?... :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λόγο να κάνει το μαγαζί τη μαλακια; Εξυπηρετεί απίστευτο όγκο πελατών για να ρισκάρει το όνομά του. Το πιο πιθανό είναι να έγινε στη διαδρομή η μαλακια. Δυστυχώς συμβαίνουν αυτά αλλά δεν είναι ο κανόνας. Εύχομαι να βγάλεις άκρη σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα αρχισω να λεω τωρα για το κρατος κ τη μυνηση θα μου σβησουν το ποστ κ θα με μπαναρουν!...

Την εχουν κανει βρε αδερφε 100 ευρω (μην ειναι κ παραπανω ολα μαζι) τη μυνηση!!...αυτο σημαινει οτι πρακτικα ειναι αδυνατο να διεκδικησει ενας μισθωτος το δικιο του για οποιοδηποτε θεμα (δε συζηταμε για ανεργο που ειμαστε οι μισοι..)

Αρα...τι θα κανεις? θα το πληρωσεις...Χ2 το κινητο για να το διεκδικησεις???..... :/ πφφφφφφ.......

Αυτο δεν ειναι λυση, ετσι απλως αγοραζες κ αλλο!!!...

Τι να πω...μακαρι να βρεις κατι αλλο βρε αδερφε...

 

...βρηκα στο ιντερνετ αυτο φιλε..

"Στο αρχείο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι αν κάποιος πολίτης υποβάλει μήνυση σε βάρος άλλου χωρίς να φροντίσει να καταβάλει και το ποσό των 100 ευρώ, μετά από κάποιο χρονικό διάστημα, μιας ή δυο ημερών, προβλέπεται η υπόθεση να πάει στο αρχείο..."

δες αν ισχυει αυτο, αν ισχυει πες οκ, θελω να κανω τωρα μυνηση για να αποστειλω το χαρτι στο εξωτερικο, ποσες μερες εχω διορια να πληρωσω? θα σου πει 2 μερες, θα του πεις οκ, κανε τη δουλεια σου, κ αστους μετα απο 2-3 μερες να βαλουν την υποθεση εκει που............λεει το αρθρο.....

κοιταξε ενοειται δεν συμφερει να κανω μυνηση και να διεκδικησω τι ? Τα 16 ευρω που εγραφε το πακετο πανω (home and garden items.)Απλα η αστυνομια εγραψε την αναφορα της στο βιβλιο συμβαντων και θα παρω ενα αντιγραφο πιστοποιημενο με σφραγιδες κλπ σε 2 μερες και θα το στειλω με φαξ στο paypal .Αυτο μπορω να κανω μονο τωρα το τι θα κανει το Paypal ειναι δικο του θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, οσοι περίμενετε πακετο απο βικμολ αυτες τις μέρες, ιδιαίτερη προσοχη κατα την παραλαβή. Παντα με βιντεο το ξεπακεταρισμα , ει δυνατον ανοιξτε το μεσα στο ταχυδρομείο.

 

Δειτε εδω τι έστειλαν σε παλικαρι απο διπλα

 

Dear customer

This is Vivian

i have checked that your parcel arrived at your local post

Please contact with postman and pick it up asap

please must open the parcel at your post office room

in order to confirm all items were included

once there missed something, please ask your post office make a proof for you

thanks

 

and hope everything will be ok,

 

 

 

Best regards

Vickmall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λόγο να κάνει το μαγαζί τη μαλακια; Εξυπηρετεί απίστευτο όγκο πελατών για να ρισκάρει το όνομά του. Το πιο πιθανό είναι να έγινε στη διαδρομή η μαλακια. Δυστυχώς συμβαίνουν αυτά αλλά δεν είναι ο κανόνας. Εύχομαι να βγάλεις άκρη σύντομα.

 

Ενα αξιοπιστο μαγαζι εννοειται πως δεν εχει λογο να κανει τετοια, παρα μονο να εξυπηρετει με ακριβεια τους πελατες του κ να αυξανει τη φημη του κ να τους πολλαπλασιαζει....

Το μυαλο του καθε υπαλληλου που μπορει ειτε να ειναι καινουργιος καπου (κ λαμογιο) , ειτε αγανακτησμενος κ να ετοιμαζεται να φυγει η να τον διωξουν....

Εγγυαται σε καμια περιπτωση το πως μπορει να συμπεριφερθει κ πως οχι??... κ αυτος που το εκανε οπουδηποτε στη διαδρομη, δεν ειναι επισης καποιο "ΕΛΤΑ" η καποιο τελωνειο γενικως... καποιος συγκεκριμενος ανθρωπος ειναι, για τους δικους του λογους...

Παίδες, οσοι περίμενετε πακετο απο βικμολ αυτες τις μέρες, ιδιαίτερη προσοχη κατα την παραλαβή. Παντα με βιντεο το ξεπακεταρισμα , ει δυνατον ανοιξτε το μεσα στο ταχυδρομείο.

 

Δειτε εδω τι έστειλαν σε παλικαρι απο διπλα

 

Dear customer

This is Vivian

i have checked that your parcel arrived at your local post

Please contact with postman and pick it up asap

please must open the parcel at your post office room

in order to confirm all items were included

once there missed something, please ask your post office make a proof for you

thanks

 

and hope everything will be ok,

 

 

 

Best regards

Vickmall

 

Δεν εδιναν τετοια οδυηγια παλαιοτερα...ισως χαθηκαν κ αλλα με προορισμο Ελλαδα τελευταιο διαστημα κ να εχει δημιουργηθει θεμα..

Παντως ετσι θα κανω κ γω απο δω κ στο εξης τουλαχιστον με πραγματα αξιας..

κοιταξε ενοειται δεν συμφερει να κανω μυνηση και να διεκδικησω τι ? Τα 16 ευρω που εγραφε το πακετο πανω (home and garden items.)Απλα η αστυνομια εγραψε την αναφορα της στο βιβλιο συμβαντων και θα παρω ενα αντιγραφο πιστοποιημενο με σφραγιδες κλπ σε 2 μερες και θα το στειλω με φαξ στο paypal .Αυτο μπορω να κανω μονο τωρα το τι θα κανει το Paypal ειναι δικο του θεμα.

 

φιλε μου με τη βεβαιωση απο το ταχυδρομειο κ την βεβαιωση απο την αστυνομια....εχεις ολα οσα σου ζητηθηκαν, οποτε τελος καλο , ολα καλα, δε νομιζω να υπαρξει καποιου ειδους διαφορετικη εξελιξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...