Προς το περιεχόμενο

Windows 10 Creators Update (5 Απριλίου μέσω Upgrade Assistant)


L0gan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, το Creators Update θα διατεθεί επίσημα (Windows Update) στις 11 Απριλίου, όμως σήμερα (5/4) υποτίθεται οτι μέσω του Upgrade Assistant θα μπορούσε να το κατεβάσει όποιος θέλει (επίσημος τρόπος). Όσες φορές και να αν δοκίμασα το Upgrade Assistant μου λέει πως έχω την νεότερη έκδοση και δεν μου εμφανίζει το Update (τουλάχιστον για την ώρα). Έχει δοκιμάσει ή το έχει βγάλει σε κάποιον από εσάς?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απ'οτι βλεπω ακομη δεν ξεκινησαν να το διαδιδουν...ωστοσο καλο ειναι να περιμενεις να ξεκινησει και να μην κανεις update αλλα να κατεβασεις το iso...σε τετοιες μεγαλες αναβαθμισεις καλο ειναι να τις περνας με φορματ και οχι με update αν θες να εχεις την βελτιστη αποδoση...εγω αυτη την στιγμη το εχω το creators σαν ινσιδερ...δεν χανεις κατι οποτε μην τρελενεσαι...κανε υπομονη και μολις βγει κανε clean install 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν κατεβάσεις  Windows10Upgrade24074.exe σου δίνει να κατεβάσεις την νεότερη έκδοση κάνοντας update.

Η γνώμη μου είναι να περιμένουμε λίγο να ανεβάσει η Microsoft νέο ISO με την καινούργια έκδοση και να κάνουμε καθαρή εγκατάσταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μπήκε το Update, όλα μια χαρά για την ώρα! Δεν υπάρχουν τυχόν κολήματα ή δυσλειτουργίες, έχουν γίνει αρκετές αλλαγές προσθήκες κτλπ.

Επεξ/σία από L0gan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, το Creators Update θα διατεθεί επίσημα (Windows Update) στις 11 Απριλίου, όμως σήμερα (5/4) υποτίθεται οτι μέσω του Upgrade Assistant θα μπορούσε να το κατεβάσει όποιος θέλει (επίσημος τρόπος). Όσες φορές και να αν δοκίμασα το Upgrade Assistant μου λέει πως έχω την νεότερη έκδοση και δεν μου εμφανίζει το Update (τουλάχιστον για την ώρα). Έχει δοκιμάσει ή το έχει βγάλει σε κάποιον από εσάς?

τωρα το εβαλε καν το

Μόλις μπήκε το Update, όλα μια χαρά!

ξερει κανεις που ειναι ο πινακς ελεγχου??δεν τον βρισκω με τιποτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις που ειναι ο πινακς ελεγχου??δεν τον βρισκω με τιποτα!!!

 

Δοκίμασε να γράψεις στο search: Control Panel (η στα Ελληνικά ανάλογα με την γλώσσα που έχεις). Εμένα το εμφανίζει κανονικά έτσι... Το έχω κάνει pin και στην μπάρα για πιο εύκολη πρόσβαση...

 

image.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται αυτο ρε παιδες. Με καθε μεγαλο build που βγαζουν να φοβομαστε αν θα κατσει καλα και να βαραμε ολη την ωρα clean install. Αυτο εγινε και με την anniversary και μας τα εκανε μανταρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται αυτο ρε παιδες. Με καθε μεγαλο build που βγαζουν να φοβομαστε αν θα κατσει καλα και να βαραμε ολη την ωρα clean install. Αυτο εγινε και με την anniversary και μας τα εκανε μανταρα.

 

Καλημέρα! Σε εμένα πάντως όπως προείπα ολα μια χαρά! Δεν υπάρχουν τυχόν κολήματα ή δυσλειτουργίες, γενικά "έκατσε" μια χαρά και δεν βλέπω τον λόγο για clean install για την ώρα (έχω κάνει και clean τα παλιά αρχεία συστήματος κτλπ). Όσον αφορά παλιότερα updates πάντως δεν έχεις άδικο, κι εγώ την έχω πατήσει. Σε αυτό τώρα όμως καμία σχέση (σε εμένα τουλάχιστον), κανένα πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε παίζουν οι drivers απότι κατάλαβα και θα πρέπει να να κάνω recovery σε προηγούμενη έκδοση. Kαθώς το μόνο που μου δείχνει είναι μαύρη οθόνη και μόνο το ποντίκι κουνιέται, από τη HP μου είπαν ότι παίζει θέμα με τους drivers των γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε παίζουν οι drivers απότι κατάλαβα και θα πρέπει να να κάνω recovery σε προηγούμενη έκδοση. Kαθώς το μόνο που μου δείχνει είναι μαύρη οθόνη και μόνο το ποντίκι κουνιέται, από τη HP μου είπαν ότι παίζει θέμα με τους drivers των γραφικών.

ησουν στην 1607 και με το που πηγες στην 1703 επαθες αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν κατεβάσεις  Windows10Upgrade24074.exe σου δίνει να κατεβάσεις την νεότερη έκδοση κάνοντας update.

Η γνώμη μου είναι να περιμένουμε λίγο να ανεβάσει η Microsoft νέο ISO με την καινούργια έκδοση και να κάνουμε καθαρή εγκατάσταση. 

Ερωτηση: αυτο το iso που κατεβαζει μεσω του Media Creation tool απο εδω: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

 

Που στο διαολο γραφει ποια version ειναι??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται αυτο ρε παιδες. Με καθε μεγαλο build που βγαζουν να φοβομαστε αν θα κατσει καλα και να βαραμε ολη την ωρα clean install. Αυτο εγινε και με την anniversary και μας τα εκανε μανταρα.

το βρηκα αλλιως! δεν μου το εβγαζε απο την αναζητηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...