Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 2]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαρίζεται παλιός εκτυπωτής LaserJet 4P σαν κι αυτόν:

4MP-LaserJet.jpg

 

Έπεσε στα χέρια μου πριν 4-5 χρόνια (όντως ήδη μεταχειρισμένος), δούλεψε κανονικά, αν εξαιρέσει κανείς ότι είναι αρκετά αργός (τα specs γράφουν για 4 σελίδες το λεπτό), αν βάλεις για εκτύπωση αρκετές σελίδες θέλει κάποια υπομονή. Κατά τα άλλα όμως ήταν πραγματικό σκυλί, και απίστευτα οικονομικός. Το πρώτο τόνερ που του έβαλα μου είχε κρατήσει για 2,5 χρόνια με πάρα πολλές εκτυπώσεις..

 

Σε κάποια φάση όμως, όταν άλλαξα τόνερ, παρήγγειλα ένα φθηνό από eBay και από τότε πολύ συχνά τρώει κάτι σκαλώματα και εκτυπώνει ολόκληρη την σελίδα μαύρη. Μάλλον έπαθε ζημιά ο φούρνος ή κάτι τέτοιο, γιατί δοκίμασα να ξαναβάλω το παλιό τόνερ (που έβγαζε μια σκούρη λωρίδα, δείγμα του ότι τελείωνε) και πάλι έκανε το ίδιο, δηλαδή έβγαζε ολόμαυρη σελίδα. Δεν κατάφερα να προσδιορίσω ούτε πότε ακριβώς το κάνει, ούτε πώς ακριβώς επανέρχεται. Είναι με τις μέρες του, με τις μαύρες σελίδες δυστυχώς να είναι η πλειοψηφία. Αν θέλει κανείς να ασχοληθεί, ίσως και να το επισκευάσει αν έχει τις γνώσεις και πιστεύει πως αξίζει τον κόπο, δικό του. Εγώ ήδη πήρα καινούριο LaserJet οπότε τώρα μου πιάνει απλά χώρο.

 

Παραλαβή από Θεσσαλονίκη ανατολικά, κοντά στην Βούλγαρη με Εγνατία.

 

ΥΓ. Λόγω παλαιότητας, ο εκτυπωτής δουλεύει με παράλληλη σύνδεση. Βέβαια είχα πάρει κάποια ανταπτοράκια για μετατροπή σε USB και το δούλευα έτσι κανονικά σε Windows 7 64bit. Πού και πού έτρωγε κάτι σκαλώματα και δεν έστελνε ολόκληρο το αρχείο στον εκτυπωτή, άλλαζα το ανταπτοράκι και δούλευε. Αν τον πάρει κανείς, θα του δώσω και όσα μου έχουν μείνει, νομίζω είναι κανά 2..

 

ΥΓ2. Η αγγελία θα μπει μάλλον και σε άλλο φόρουμ, το αναφέρω προς αποφυγήν παρεξηγήσεων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαρίζονται: 

 

Διαμορφωτής/Αποδιαμορφωτής Zoom 56K V.92 PCI Modem

 

Δύο ενσύρματοι διαμορφωτές/δρομολογητές:

Thomson SpeedTouch 530

Thomson SpeedTouch 536 v6

 

Παραλαβή: Καλλιθέα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρίζονται:

 

2 cd του Σταμάτη Κραουνάκη (βρίσκονται μαζί σε 2 cd box)

 

- "Αυτή η νύχτα μένει" (το soundtrack της ταινίας) και

- "Σκόρπια κομμάτια"

 

Τα cd τα άκουσα χθες, είναι σε άψογη κατάσταση, παίζουν μια χαρά και δεν έχουν καθόλου γρατζουνιές.  Δείτε μερικές φωτό:

 

http://i43.tinypic.com/sevjur.jpg

http://i43.tinypic.com/1enjtu.jpg

http://i39.tinypic.com/ncbh5e.jpg

 

Αν κάποιος τα θέλει, κάνει πρώτα post εδώ και στη συνέχεια μου στέλνει pm. Περιοχή Αθήνα, και καλύτερα να βρεθούμε σε καποιο σταθμό του μετρό. Να στε καλά παίδες!

Παιδια να ενημερωσω οτι ακομα ισχυει, οποιος θελει, ας επικοινωνησει. Μαλλον τωρα πια cd δν θελεις κανεις ακομα και τζαμπα.... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαριζεται   παιχνιδομηχανη    sega  saturn   σε   καλη   εξωτερικη   κατασταση  και   αγνωστη   λειτουργικη   καθοτι   δεν   εχω   ασχοληθει   ποτε.

Ειναι   φιλου   οποτε   μην   με   ρωτησετε   κατι  αλλο. ΕΦΥΓΕ.saturn-console.png

Οποιος   ενδιαφερεται   ας   ποσταρει   πρωτα  εδω   και  μετα   ας   στειλει   πμ.

 

 

 

Επισης   χαριζεται    ασυρματο   τηλεφωνο    binatone   symphony  g5  σε   καλη   λειτουργικη   κατασταση  αλλα   θελει   καθαρισμα   το  πληκτρολογιο   του.

 

 

 

 

large_SYMPHONY-G5_L.jpg.jpeg



Οποιος   ενδιαφερεται   ας   ποσταρει   πρωτα  εδω   και  μετα   ας   στειλει   πμ.

 

 

Παραλαβη   μονο  στην  εδρα   μου   πισω   απο   εφετειο  στους   αμπελοκηπους. ΕΦΥΓΕ.

Επεξ/σία από tigergreg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι και εγώ για το Sega αν δεν κάτσει στον φίλο παραπάνω.

 

Επιπλέον δίνω και μια GF9600GT κάρτα γραφικών. Νομίζω λειτουργεί κανονικά!

 

2mpaka8.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι και εγώ για το Sega αν δεν κάτσει στον φίλο παραπάνω.

 

Επιπλέον δίνω και μια GF9600GT κάρτα γραφικών. Νομίζω λειτουργεί κανονικά!

 

2mpaka8.jpg

με ενδιαφερει η vga, για την ακριβεια κυριως το fan της!

Ευχαριστώ :-)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαριζεται παιχνιδομηχανη sega saturn σε καλη εξωτερικη κατασταση και αγνωστη λειτουργικη καθοτι δεν εχω ασχοληθει ποτε.

Ειναι φιλου οποτε μην με ρωτησετε κατι αλλο.ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ.saturn-console.png

Οποιος ενδιαφερεται ας ποσταρει πρωτα εδω και μετα ας στειλει πμ.

 

 

 

Επισης χαριζεται ασυρματο τηλεφωνο binatone symphony g5 σε καλη λειτουργικη κατασταση αλλα θελει καθαρισμα το πληκτρολογιο του.

 

 

 

 

large_SYMPHONY-G5_L.jpg.jpeg

 

 

Οποιος ενδιαφερεται ας ποσταρει πρωτα εδω και μετα ας στειλει πμ.

 

 

Παραλαβη μονο στην εδρα μου πισω απο εφετειο στους αμπελοκηπους.

 

Ή τηλεφωνική συσκευή υπάρχει ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμεινε το router για όποιον ενδιαφέρεται :) Αποστολή ΠΜ

  • Εκτυπωτής HP 3550 με τροφοδοσία και καλώδιο USB σε άγνωστη κατάσταση
  • Εκτυπωτής HP 5440 με τροφοδοσία και καλώδιο USB
  • 1 PC της τάξεως των 200MHz σε άγνωστη λειτουργική κατάσταση
  • Scanner HP ScanJet 5200c (δουλεύει και σε περιβάλλον windows 7 με την χρήση του ViewScan)
  • Router Microcom (ADSL) με μετασχηματιστή, καλώδια USB, Ethernet, Driver CD

Θεσσαλονίκη Ανατολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή τηλεφωνική συσκευή υπάρχει ακόμα;

 

 

ΝΑΙ!

 

Χαριζεται   επισης   κουφαρι   απο   νετμπουκ   TOSHIBA  NB200  μαυρο   σε   αριστη   οπτικη   κατασταση.

Λειπουν   μνημη, φορτιστης  και   mini  wifi  που   χαριστηκαν   σε   φιλο.

Εφαγε   φλασια   απο   δεη   και  μαλλον   καηκε   μητρικη  και   δισκος.

Παραλαβη   απο  εδρα  μου.

 

toshibaNB200_3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...