Προς το περιεχόμενο

Γυμναστήριο Και Συμπληρωματα Διατροφης


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Illu,

 

Στην γυμναστικη δεν υπαρχει τοπικο αδυνατισμα,για να φανουν οι κοιλιακοι και να γραμμωσεις και να φυγουν τα ''ψωμακια'' θελει γενικο αδυνατισμα.Αλλα επειδη ''αδυνατισμα'' ειναι γενικη εννοια ,το σωστο δεν ειναι απωλεια βαρους,αλλα απωλεια λιπους.Ενας γυμναστης στο γυμναστηριο μου,ειναι στις διαστασεις σου και 100 κιλα αλλα ειναι γραμμωμενος.Γιατι ειναι κυριως μυικα τα κιλα του.

 

Εγω σου προτεινω να γραφτεις σε γυμναστηριο ,ισως μετα τις εξετασεις αν και να διαθεσει κανεις 1 ωριτσα την μερα για τον εαυτο του ακομη και σε περιοδο εξετασεων δεν ειναι τοσο δυσκολο.

 

Αν δεν μπορεις παρολα αυτα,τοτε να κανεις σωστη διατροφη,με περισσοτερη πρωτεινη,λιγους υδατανθρακες χαμηλου γλυκαιμικου δεικτη(οπως καφε ρυζι,η ρυζι basmati π.χ.) και ελαχιστο λιπος.Επισης πολυαρθρικες ασκησεις π.χ. ημικαθισματα που ισως ειναι και η καλυτερη ασκηση που υπαρχει ακομη και χωρις μπαρα στους ωμους.

 

Εφοσον εισαι σπιτι και με βαρακια,κανε αυτην εδω που ισχυροποιει ολον τον κορμο ακομη και τους κοιλιακους.

 

http://www.youtube.com/watch?v=7FTyqTsrFU8&feature=related

 

Μπιιιιπ!!!!!!!!!!!!ΠΡΟΣΟΧΗ!! ΔΕΝ θα κάνεις αυτήν την άσκηση μόνος χωρίς επιβλεψη από έμπειρο γυμναστή γιατι θα κλαις τα γονατά σου!!

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ προσέχετε τι συμβουλες δίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 840
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

westwar

ευχαριστω

Υπαρχουν διαιτες πολυ βασανιστικες που γινεσαι κομματια σε 9 μηνες το πολυ αλλα δεν απολαμβανεις τιποτε.

 

Για γραψε καμια τετοια διαιτα και αχρειαστη να ναι.. Αν και με το ρυθμο που τρωω τελευταια, μαλλον δε θα μεινει για πολυ στο συρταρθ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν διαιτες πολυ βασανιστικες που γινεσαι κομματια σε 9 μηνες το πολυ αλλα δεν απολαμβανεις τιποτε.

 

Για γραψε καμια τετοια διαιτα και αχρειαστη να ναι.. Αν και με το ρυθμο που τρωω τελευταια, μαλλον δε θα μεινει για πολυ στο συρταρθ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα στο youtube κατι τυπαδεσ , λες και εχουν βγει απο το τσερνομπιλ. δεν υπαρχει αυτο που κανουν , εχει ο ενας τρια ποντικια στον ενα ομο, τρεις λαιμους ο αλλος.

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=4Ng4RWXTj8I&feature=related[/ame]

 

lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπιιιιπ!!!!!!!!!!!!ΠΡΟΣΟΧΗ!! ΔΕΝ θα κάνεις αυτήν την άσκηση μόνος χωρίς επιβλεψη από έμπειρο γυμναστή γιατι θα κλαις τα γονατά σου!!

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ προσέχετε τι συμβουλες δίνεται

 

Δεν νομιζω να κλαιει γονατα

Σε αντιθεση με οτι πιστευουν αρκετη στο squat δεν κλαις τα γονατα αλλα την μεση γιατι η 1η αντιδραση σου μολις δεις οτι δεν εχεις τα κιλα ειναι να δοκιμασεις να σηκωσεις με μεση και εκει παιρνεις 3 σπονδυλους στο χερι και ξαναπας γυμναστηριο σε 2 χρονια

 

Σε καθε περιπτωση ΠΡΟΦΑΝΩΣ και το squat ειναι επιπονη αλλα και πολυ καλη ασκηση αλλα μην παμε στα ακρα του στυλ "τι προτινετε ρε παιδια"

Μια χαρα ασκησαρα ειναι και φυσικα αν την κανεις λαθος ειναι επικινδυνη αλλα ποια δεν ειναι? Εγω το χειροτερο μου τραυματισμο τον επαθα σε πιεσεις ωμων που ελεγα "ελα ρε, το εχω, αφου καθομαι κιολας τι κινδυνο εχει η μεση" και τελικα δεν τα ειχα, εκανα καμπυλη σωματος μπροστα για να τα σηκωσω και η πλατη μου εκανε 10 μερες να ισιωσει και περπαταγα σαν περισπωμενη

 

ΥΓ. Παντως για το βιντεακι διαφωνω για το ευρος του καθισματος, θεωρω οτι πρεπει να σταματας ψηλοτερα, τοσο χαμηλα ειναι ευκολο, ψηλοτερα στις 90 μοιρες θελει κοτσια να σταματησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να κλαιει γονατα

Σε αντιθεση με οτι πιστευουν αρκετη στο squat δεν κλαις τα γονατα αλλα την μεση γιατι η 1η αντιδραση σου μολις δεις οτι δεν εχεις τα κιλα ειναι να δοκιμασεις να σηκωσεις με μεση και εκει παιρνεις 3 σπονδυλους στο χερι και ξαναπας γυμναστηριο σε 2 χρονια

 

Σε καθε περιπτωση ΠΡΟΦΑΝΩΣ και το squat ειναι επιπονη αλλα και πολυ καλη ασκηση αλλα μην παμε στα ακρα του στυλ "τι προτινετε ρε παιδια"

Μια χαρα ασκησαρα ειναι και φυσικα αν την κανεις λαθος ειναι επικινδυνη αλλα ποια δεν ειναι? Εγω το χειροτερο μου τραυματισμο τον επαθα σε πιεσεις ωμων που ελεγα "ελα ρε, το εχω, αφου καθομαι κιολας τι κινδυνο εχει η μεση" και τελικα δεν τα ειχα, εκανα καμπυλη σωματος μπροστα για να τα σηκωσω και η πλατη μου εκανε 10 μερες να ισιωσει και περπαταγα σαν περισπωμενη

 

ΥΓ. Παντως για το βιντεακι διαφωνω για το ευρος του καθισματος, θεωρω οτι πρεπει να σταματας ψηλοτερα, τοσο χαμηλα ειναι ευκολο, ψηλοτερα στις 90 μοιρες θελει κοτσια να σταματησεις

 

Συμφωνω με τον φιλο τα squat καλο κανουν . δυναμωνουν τους μυς των ποδιων και " δενουν " καλυτερα τα γονατα .

Φυσικα αν το δεις Τιτανας και βαλεις κιλα που δεν τα εχεις , τοτε ... τι να πεις ..... βλακεια του .

Πρεπει να κανουμε παντα κιλα που εχουμε και οχι να κανουμε βαση τα κιλα που κανουν οι αλλοι διπλα μας στο γνυμναστηριο η που μας εχουν πει τι κανουν .

Εγω καποιες μικρες ενοχλησεις που ειχα στα γοντα ( μαλλον απο τα 5 x 5 , πηγα και εγκαιρως στο γιατρο ) , ξεκινησα squat με λιγα κιλα σταδιακα και οχι πληρες βυθισμα , 90 μοιρες η και λιγοτερο , τωρα κανω κανονικα . Οι ενοχλησεις που ειχα στα γονατα ειναι παρελθον .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα του τι κανει ο διπλα, τι κανει ο φιλος μας ή τι νομιζουμε οτι μπορουμε να κανουμε ειναι μεγαλη κουβεντα

 

Στανταρ το 1/3 και παραπανω παει και βαζει με τη μια οσα νομιζει οτι μπορει να κανει ή οσα κανει ενας που νομιζει οτι τους μοιαζει και καταληγει είτε να κανει λαθος την ασκηση και να μην γυμναζεται ειτε να τραυματιζεται ειτε και τα 2. Βλεπεις ειναι σημαντικοτερο να τους δει το γκομενακι με το 20κιλο στο χερι και ας μην μπορουν να κανουν ουτε 1 σωστη επαναληψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπεις ειναι σημαντικοτερο να τους δει το γκομενακι με το 20κιλο στο χερι και ας μην μπορουν να κανουν ουτε 1 σωστη επαναληψη

Πόσο δικιο έχεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ. Παντως για το βιντεακι διαφωνω για το ευρος του καθισματος, θεωρω οτι πρεπει να σταματας ψηλοτερα, τοσο χαμηλα ειναι ευκολο, ψηλοτερα στις 90 μοιρες θελει κοτσια να σταματησεις

 

Το βαθύ κάθισμα είναι ΣΑΦΩΣ δυσκολότερο από 90 μοίρες φίλε μου. Γενικά όσο περισσότερο κατεβαίνεις τόσο χειρότερα. Αυτοί που λένε πως είναι καλύτερα να σταματάς ψηλότερα το λένε γιατί το βαθύ κάθισμα υποτίθεται πως είναι χειρότερο για τα γόνατα, όχι γιατί θεωρούν ότι είναι πιο εύκολο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βαθύ κάθισμα είναι ΣΑΦΩΣ δυσκολότερο από 90 μοίρες φίλε μου. Γενικά όσο περισσότερο κατεβαίνεις τόσο χειρότερα. Αυτοί που λένε πως είναι καλύτερα να σταματάς ψηλότερα το λένε γιατί το βαθύ κάθισμα υποτίθεται πως είναι χειρότερο για τα γόνατα, όχι γιατί θεωρούν ότι είναι πιο εύκολο. :)

Kαλα, εγω επιμενω οτι βαθυ καθυσμα σε ενιαια κινηση ειναι piece of cake σε σχεση με ημικαθισμα στις 90 μοιρες με σταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα, εγω επιμενω οτι βαθυ καθυσμα σε ενιαια κινηση ειναι piece of cake σε σχεση με ημικαθισμα στις 90 μοιρες με σταση

 

Αν το βαθύ κάθισμα γίνεται επιπόλαια και κατεβαίνεις κάτω ανεξέλεγκτα με φόρα για να έχεις εύκολη επαναφορά, ναι είναι πιο εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι παιδια, απο push ups ειμαι σε καλο επιπεδο και εδω και κανα 2μηνο μπορω να κανω και με το ενα χερι, σημερα επειδη ειχα καιρο να κανω ειπα να δοκιμασω για να δω αν ειχα αυξησει της επαναληψεις μου και εκανα 4-5 αλλα ειδα μετα οτι τα ματια μου ειχαν κοκκινησει καπως. Δεν πονουσα η ενιωθα ενοχληση απλα ηταν πιο κοκκινα απο το κανονικο, σε λιγα λεπτα ειχε επανελθει στο κανονικο τους αλλα ξερει κανεις που να εχει παρομοια εμπειρια που οφειλεται; Μου εχει τυχει μερικες φορες παλι σε αρκετα εντονες ασκησεις, στις κανονικες δεν το παθαινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι παιδια, απο push ups ειμαι σε καλο επιπεδο και εδω και κανα 2μηνο μπορω να κανω και με το ενα χερι, σημερα επειδη ειχα καιρο να κανω ειπα να δοκιμασω για να δω αν ειχα αυξησει της επαναληψεις μου και εκανα 4-5 αλλα ειδα μετα οτι τα ματια μου ειχαν κοκκινησει καπως. Δεν πονουσα η ενιωθα ενοχληση απλα ηταν πιο κοκκινα απο το κανονικο, σε λιγα λεπτα ειχε επανελθει στο κανονικο τους αλλα ξερει κανεις που να εχει παρομοια εμπειρια που οφειλεται; Μου εχει τυχει μερικες φορες παλι σε αρκετα εντονες ασκησεις, στις κανονικες δεν το παθαινω.

 

Απο την ενταση της ασκησης ειναι . Προσπαθησες πολυ να βγαλεις τις επαναληψεις , χωρις να εχεις καλη αναπνοη . Μην κρατας την αναπνοη σου η εισπνεεις οταν πρεπει να εκπνεεις . Μαθε να αναπνεεις σωστα κατα την εκτελεση των ασκησεων , μην εχεις κλειστο το στομα .

Δεν εχεις υψηλη πιεση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ θα το κοιταξω αυτο με τις αναπνοες, πηγαινε και εκει το μυαλο μου οτι μπορει να μην αναπνεω σωστα αλλα ελεγα και οτι φταιει το οτι πεφτει πολυ βαρος στο χερι και ζοριζομαι. Πιεση γενικα οχι εχω κανονικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...