Προς το περιεχόμενο

Ασφάλεια Αυτοκινητου


Arxon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάποια γνώμη για την anytime; Νομίζω για 1600κε τα 150€/6 μήνες είναι καλά για όλες τις καλύψεις. Από οδική πως τα πάει;

 

Κ γω anytime έχω. Είμαι 4 χρόνια περίπου κ είμαι πολύ ευχαριστημένος. Οδική έχει Ιντεραμέρικαν. Θεσσαλονίκη όσες φορές τη χρειάστηκα ήταν αρκετά γρήγορη. Σήμερα την ανανέωσα στο ίδιο πρόγραμμα (auto value) 139.81€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια γνώμη για την anytime; Νομίζω για 1600κε τα 150€/6 μήνες είναι καλά για όλες τις καλύψεις. Από οδική πως τα πάει;

Η anytime δεν έχει όλες τις καλύψεις και διάβασε τους όρους συμβολαίου . Όλες οι καλύψεις με 150 ; ΟΥΤΕ ΚΑΝ !!

Στο όλες κολλάω . Όχι ότι δεν αξίζει τα λεφτά της !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την αντικειμενικη αξια να βλεπετε.βεβαια δεν πα να ασφαλίζεται εσεις για 5000 αυτοκινητο που κανει 3000,μονο τα ασφαλιστρα ανεβαινουν γιατι σε περιπτωση που χρειαστει να καλυφθειτε δεν θα τα καταφερετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά,

ειμαι ένα χρόνο στην Anytime και πλήρωσα 300 Ευρώ για ένα χρόνο.

Φέτος παρατήρησα πώς το νέο συμβόλαιο αθξήθηκε κατά 15 Ευρώ (315) χώρις

να υπήρχε κάποιο ατύχημα.

Μπήκα στο configurator και έβγαλα Νεα Προσφορά με τα ίδια στοιχεία  στα 270 Ευρώ.

Πείρα τηλφέφωνο να ρωτήσω πώς γίνετε αλλα απάντηση δεν πείρα, προθυμοποιήθηκαν απλά

να μου το κατεβάσουν στα 301 Ευρώ.

΄Εχει κανείς πα΄ρομοιες εμπειρίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς εμπειρία από Hellas Direct ή amtrust; Είναι ότι φθηνότερο υπάρχει αυτή τη στιγμή αυτές οι δύο εταιρίες... Επίσης η hellasdirect δείχνει κάπως πιο σοβαρή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς εμπειρία από Hellas Direct ή amtrust; Είναι ότι φθηνότερο υπάρχει αυτή τη στιγμή αυτές οι δύο εταιρίες... Επίσης η hellasdirect δείχνει κάπως πιο σοβαρή.

Πρεπει να ειναι και αυτη οικονομικη http://www.nequsbrokers.com/Την ξερει κανεις???
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπλεκετε με οποία ασφαλιστική βρίσκετε όταν ακόμα και οι μεγαλύτερες έχουν ρίξει τα ασφαλιστρα όσο δεν πάει (είτε online είτε μέσω broker)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η anytime δεν έχει όλες τις καλύψεις και διάβασε τους όρους συμβολαίου . Όλες οι καλύψεις με 150 ; ΟΥΤΕ ΚΑΝ !!

Στο όλες κολλάω . Όχι ότι δεν αξίζει τα λεφτά της !

Επίσης να κοιτάτε στις καλύψεις και τι απαλλαγή δίνουν ορισμένες εταιρίες (δηλαδή τι ποσό από τη ζημιά θα βάλεις από την τσέπη σου)

 

Από τον επόμενο μήνα, ορισμένες ασφαλιστικές αναμένεται να εφαρμόσουν νέα τιμολόγηση και να μειώσουν τα ασφάλιστρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

παιδιά καλησπέρα, επειδή η δουλειά μου είναι ασφαλιστής, μπορώ να σας πω ό,τι θέλετε και να σας στείλω ακόμα και προσφορές με πμ. Η ουσία δεν είναι να είναι κάτι φθηνό αλλά να είναι δίπλα σου σωστά όταν το χρειαστείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Ολοκληρώθηκε η εξαγορά της ΑΤΕ Ασφαλιστικής από την ERGO
http://www.naftemporiki.gr/finance/story/1133678/oloklirothike-i-eksagora-tis-ate-asfalistikis-apo-tin-ergo

Για να μην ανοιγω νεο θεμα…
μιας και δεν υπαρχει συγκριση στα σημεια εξυπηρετησης ΑΤΕ με ergo,  
καθως η ΑΤΕ ειχε σχεδον και στο τελευταιο χωριο της χωρας,
μηπως ξερει κανεις αν τα σημεια αυτα θα εξυπηρετουν τους ασφαλισμενους της ergo πλεον;
Εχω ασφαλεια ergo, θα ηθελα να εξυπηρετουμε απο τετοιο γραφειο, γιατι ergo γραφειο δεν εχω κοντα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...