Προς το περιεχόμενο

Φίλτρα νερού


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 5 μήνες μετά...

ΠΑιδια το groupon εχει βγαλει εδω και καιρο την εξης προσφορα

http://www.groupon.gr/deals/special-deal/Center-Plus-SA/19556696?nlp=&CID=GR_CRM_1_0_0_87&a=1656

εχω ηδη φιλτρο (της eclipse) αλλα επειδη και η συσκευη τα εχει παιξει  και τα φιλτρα ειναι πανακριβα(150 ευρω) λεω να στραφω σε κατι φθηνοτερο.

Αξιζει το παραπανω ,το εχει κανεις, η ειναι της πλακας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑιδια το groupon εχει βγαλει εδω και καιρο την εξης προσφορα

http://www.groupon.gr/deals/special-deal/Center-Plus-SA/19556696?nlp=&CID=GR_CRM_1_0_0_87&a=1656

εχω ηδη φιλτρο (της eclipse) αλλα επειδη και η συσκευη τα εχει παιξει  και τα φιλτρα ειναι πανακριβα(150 ευρω) λεω να στραφω σε κατι φθηνοτερο.

Αξιζει το παραπανω ,το εχει κανεις, η ειναι της πλακας?

 

το εχω πάρει εγώ και άλλοι 2 συγγενείς μου. Δεν έχω πάει το νερό για ανάλυση, αλλά έχει διαφορά με της βρύσης.

Τώρα δηλαδή που το έχω συνηθίσει αν πιώ από τη βρύση το καταλαβαίνω.

πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑιδια το groupon εχει βγαλει εδω και καιρο την εξης προσφορα

http://www.groupon.gr/deals/special-deal/Center-Plus-SA/19556696?nlp=&CID=GR_CRM_1_0_0_87&a=1656

εχω ηδη φιλτρο (της eclipse) αλλα επειδη και η συσκευη τα εχει παιξει  και τα φιλτρα ειναι πανακριβα(150 ευρω) λεω να στραφω σε κατι φθηνοτερο.

Αξιζει το παραπανω ,το εχει κανεις, η ειναι της πλακας?

 

Αυτό το βιντεάκι να μην είχε και το είχα παραγγείλει...

Αλλά παρακολουθώντας το μου έρχονται στο μυαλό όλα εκείνα τα βιντεάκια telemarketing με τις άχρηστες συσκευές... και τώρα είμαι σε δίλημμα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να μου προτείνετε και εμένα κάτι από τούτα τα ματζαφλάρια ?

 

Ένα σχετικά καλό πόσο κάνει?

Τι έξοδα συντήρησης έχουν?

Θέλουν ειδική συμπεριφορά στην χρήση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok και τα φιλτρα που κυμαινονται περιπου απο απψη κοστους και απο που τα προμηθευεσαι?

 

δεν εχω αλλαξει ακομα φίλτρο. Στο site τους τα εχουν 45 ευρω και τα αλλαζεις μια φορα το χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ειναι το site τους γιατι σημερα τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν 55 το φιλτρο+εηξοδα αποστολης.



Αυτό το βιντεάκι να μην είχε και το είχα παραγγείλει...

Αλλά παρακολουθώντας το μου έρχονται στο μυαλό όλα εκείνα τα βιντεάκια telemarketing με τις άχρηστες συσκευές... και τώρα είμαι σε δίλημμα.. :P

Ενταξει μην τρελενεσαι.Η κανει δουλεια η δεν κανει.ΚΑι αν δεις και λιγη συνδρομητικη αμερικανικη (που παιζουν 24/7 διαφημισεις προιοντων) θα καταλαβεις οτι ειναι πταισμα.

Παντως εγω εχω ηδη φιλτρο (ECLIPSE) αλλα επειδη το ανταλλακτικο κυμαινεται στα 150 ευρω ειπα να το γυρισω σε κατι φθηνοτερο.

Ελπιζω τελος να μου ελθει η συσκευη μαζι με το φιλτρο και οχι σκετη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To δικο εχει πανω ενα λαμπακι που ειναι πρασινο και γινεται κοκκινο οταν θελει αλλαγη το φιλτρο.Η μετρηση ειναι ομως τελειως αναξιοπιστη γιατι κανει καποιου ειδους ογκομετρηση.Χοντρικα ειναι στο χρονο αλλα εχει να κανει καθαρα με την καταναλωση.



Ποιο ειναι το site τους γιατι σημερα τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν 58 το φιλτρο+εξοδα αποστολης.

Edit;το βρηκα.ΚΑνει οντως 58 ευρω.Απλα για τη βδομαδα αυτη το δινουν προσφορα 45 ευρω.



Ενταξει μην τρελενεσαι.Η κανει δουλεια η δεν κανει.ΚΑι αν δεις και λιγη συνδρομητικη αμερικανικη (που παιζουν 24/7 διαφημισεις προιοντων) θα καταλαβεις οτι ειναι πταισμα.

Παντως εγω εχω ηδη φιλτρο (ECLIPSE) αλλα επειδη το ανταλλακτικο κυμαινεται στα 150 ευρω ειπα να το γυρισω σε κατι φθηνοτερο.

Ελπιζω τελος να μου ελθει η συσκευη μαζι με το φιλτρο και οχι σκετη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Tο φίλτρο νερού είναι κάτι που πριν αγοραστεί πρέπει να ξέρουμε την ποιότητα του δικτύου της περιοχής για να καταλάβουμε τι φιλτρό θα καλύψει τις ανάγκες μας ! Οι κανάτες και τα μικρά φίλτρα που μπαίνουν πάνω στην βρύση συνήθως δεν μπορούν να φιλτράρουν ούτε το χλώριο !! Επίσης κάτι πήρε το μάτι μου για καλύτερο φίλτρο της Amway ... είναι ένα φίλτρο που συνδυάζει block ενεργού άνθρακα με uv άρα μπορεί να φιλτράρει κάποια βασικά πράγματα όπως το χλώριο τα μικρόβια-βακτηρια(δεν χρειάζετε σε περιοχές που το νερό χλωριόνετε) κάνει κάποιο φιλτράρισμα στα βαρέα μέταλλα , την σγουριά την λάσπη τα γεωργικά χημικά . Εαν δεν υπάρχει μεμβράνη δεν μπορείς να φιλτράρεις μόλυβδο ουράνιο και πολλά άλλα άρα δεν είναι το καλύτερο φίλτρο της αγοράς ... υπάρχουν ένα κάρο φίλτρα στην αγορά τα οποία με τα ίδια χρήματα είναι υπερβολικά καλύτερα ...

 Όποιος θέλει δειγματικό έλεγχο του νερού της βρύσης στην Θεσσαλονίκη μπορεί να στείλει ένα email στο [email protected] για να κλείσουμε ένα ραντεβού και να σας προτείνουμε την καλύτερη λύση για εσάς , το ραντεβού είναι χωρίς ΚΑΜΙΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΑΓΟΡΑΣ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα καλά διαφήμιση ???? Mod σβήστε το διαφημιστικό σχόλιο δεν νομίζω να προσφέρει κάτι στη συζήτηση.



Ποιο ειναι το site τους γιατι σημερα τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν 55 το φιλτρο+εηξοδα αποστολης.

 

το site τους ειναι αυτό : http://www.center-giotis.gr/eshop/

 

και από ότι είδα πάλι το ανταλλακτικό φίλτρο είναι στα 45 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εμφιαλωμένο είναι τίγκα στο εξασθενές χρώμιο. Γιατί κατά τη μεταφορά και την αποθήκευση απ' τους μεσάζοντες δεν τηρούνται οι προδιαγραφές θερμοκρασιών κλπ. Το καλύτερο θα ήταν ένα σύστημα επεξεργασίας νερού. Και καλύτερα να συνδυάζει συμπιεσμένο ενεργό άνθρακα και λάμπα υπεριώδους ακτινοβολίας που να αδρανοποιεί τους μολυντές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...