Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις μιλησα με το live chat του eastbay... και μου ειπαν οτι σταματησαν τις αποστολες με USPS και τις κανουν με UPS...για πειτε τι σημαινει..; Μηπως αυτος ειναι ο λογος που περνανε ολα τελωνειο τελευταια..;

 

Να τονισω ομως οτι μου ειπε οτι θα τα παραλαβω απο τα ΕΛΤΑ..αρα μηπως εκτελωνιστουν εκει..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για UPS δεν ξέρω, πάντως η παραγγελία που έκανα πριν 3 μέρες φαίνεται ότι αποστέλλεται από τη USPS.

 

Ενημέρωσέ μας όμως για την εξέλιξη της παραγγελίας σου, γιατί φαίνεται ενδιαφέρουσα περίπτωση που λογικά θα επιφέρει πολλές αλλαγές (μάλλον προς το χειρότερο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εκανα παραγγελεια 27/02. Οταν εστειλαν το δεμα μου εστειλαν tracking number χωρις να το ζητησω το οποιο εδειχνε οτι σταλθηκε με usps και σημερα παρελαβα απο τα ΕΛΤΑ χωρις να πληρωσω ουτε το 3ευρο. Εγω παντως ειμαι Θεσσαλονικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι φαίνεται τώρα πια δίνουν πάντα το tracking number. Είναι το λιγότερο που μπορούσαν να κάνουν μετά την αύξηση των μεταφορικών από τα $32 στα $40.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θες να επιστρεψεις ενα ζευγαρι παπουτσια, εσυ πληρωνεις το shipping cost ή το eastbay?

 

Our Fit Promise To You! We want you to be 100% happy with your purchase which is why we promise the item(s) you order will fit right the first time or we'll exchange it for another size or give you a refund. We're so sure you'll be satisfied with your purchase that we'll pay the cost of return shipping for any exchanged item!

 

Eπισης, στα πουμα παπουτσια, προτεινουν να επιλεξουμε μισο νουμερο μεγαλυτερο απο αυτο που φοραμε. Οταν ανοιγω ομως το sizing, το european size ειναι ηδη μεγαλυτερο κατα μισο εκατοστο. Αρα επιλεγουμε το νουμερο μας ή συν το μισο νουμερο μεγαλυτερο?

 

Σορρυ απλα εχω μπερδευτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για γυναικεια παπουτσια και οχι μονο συνιστω ανεπιφυλακτα.

 

http://www.giannakazakou.gr

 

Απο οτι ξερω εχουν καταστηματα σε διαφορες περιοχες αλλα μπορεις να κανεις και παραγγελιες

online.Αριστη εξυπηρετηση, ποιοτικα προιοντα."Αναγκαστηκα" να τους στειλω συγχαρητηριο e-mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bump γιατί παρέλαβα την παραγγελία και ίσως να ενδιαφέρει κάποιους.

 

Πήρα κάτι παπούτσια απ' το eastbay λοιπόν, η παραγγελία ήρθε γρήγορα και τα έξοδα τελωνείου ήταν 3 ευρώ, μικρό πόσο. Απ' ότι έχω διαβάσει άτομα που πήραν περισσότερα ζευγάρια δε πλήρωσαν κάτι παραπάνω για τελωνείο οπότε μάλλον είναι στάνταρ τιμή.

 

Αν ψάχνετε φτηνά αθλητικά αυτό το eshop είναι ο παράδεισος σας.

 

:P

και ποιοι ειναι οι τροποι πληρωμης???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Addressee not GREECE 03/15/12 10:58am

available - Will attempt delivery on next working day

 

Processed Through Sort GREECE 03/13/12 9:32am

Facility

 

Processed Through Sort ISC CHICAGO IL (USPS) 03/09/12 11:57am

Facility

 

Arrived at Sort ISC CHICAGO IL (USPS) 03/09/12 11:56am

Facility

 

Processed through USPS CHICAGO IL 60688 03/09/12 2:52am

Sort Facility

 

Shipment Accepted WAUSAU WI 54402 03/08/12 11:17am

 

Electronic Shipping 03/08/12

Info Received

 

 

Παιδια τι εγινε...; σταματησε τελωνειο.;;..σας παρακαλω απαντηστε μου ειναι αναγκη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς αυτό το "Addressee not available - Will attempt delivery on next working day" δεν ισχύει. Το έχω δει κι εγώ πολλές φορές. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να μπεις στα αντίστοιχα site των ΕΛΤΑ και να ψάξεις εκεί για τον κωδικό φορτωτικής.

 

http://212.205.82.71/trackandtrace/

http://www.elta-courier.gr/search.asp

 

Εμένα πάλι μου την έχει βιδώσει, γιατί έχω κάνει μια παραγγελία από τις αρχές του μήνα και η τελευταία ενημέρωση που έχει η USPS είναι στις 7/3 στο Σικάγο. Δεν υπάρχει πληροφορία αν το πακέτο έχει περάσει τον Ατλαντικό ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Results for CG078103158US

 

` Scan Location Description Delivery Status ` ` `

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Τρίτη, 13 Μαρτίου 2012 9:32:52 πμ ` ` ` `

` ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ Αντικείμενα σε Συσκευασία CG078103158US

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Τρίτη, 13 Μαρτίου 2012 10:04:49 πμ ` ` ` `

` ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ Αποστολή Συσκευασίας CG078103158US

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Τρίτη, 13 Μαρτίου 2012 10:04:49 πμ ` ` ` `

` ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ Αποστολή Συσκευασίας CG078103158US

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Τετάρτη, 14 Μαρτίου 2012 5:23:21 μμ ` ` ` `

` ΚΔ ΔΕΜΑΤΩΝ ΡΟΥΦ Αντικείμενα σε Συσκευασία CG078103158US

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Τετάρτη, 14 Μαρτίου 2012 5:27:46 μμ ` ` ` `

` ΚΔ ΔΕΜΑΤΩΝ ΡΟΥΦ Αποστολή Συσκευασίας

 

 

 

Αυτα μου εβγαλε στα ΕΛΤΑ...ειμαστε οκ..; Αρα τελωνειο μηδεν.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι τι ποσο τιμης μαζι με τα μεταφορικα ειμαστε οκ για να μην περασει τελωνειο το δεμα ?

ενδιαφερομαι για τα παρακατω

http://www.eastbay.com/product/model:151493/sku:29889012/nike-air-max+-2011-mens/black/grey/?cm=GLOBAL%20SEARCH%3A%20KEYWORD%20SEARCH#sku=29889012&size=11.5

 

μαζι με τα μεταφορικα πρεπει να βγαινει γυρω στα 160 δολλαρια. θα εχω προβλημα με το τελωνειο?

 

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεταφορικά μην τα συνυπολογίζεις, αφού το eastbay δεν γράφει καν το ποσό τους πάνω στο δέμα (παρά μόνο στην απόδειξη, μέσα στο πακέτο). Εκτός κι αν έχει αλλάξει κάτι τελευταία, γιατί το eastbay όλο αλλαγές είναι. Σπάνια όμως προς το καλό!

 

Επειδή έχουν ακουστεί (αλλά και γίνει) πολλά τον τελευταίο καιρό, τίποτα δεν είναι σίγουρο. Αν το δέμα έρθει αεροπορικώς με USPS, τότε οι πιθανότητες για τελωνειακά κερατιάτικα είναι ελάχιστες. Αν όμως πάει μέσω Σουηδίας (άρα θα πάει Πειραιά αντί για Ελ. Βενιζέλος), τότε συμβαίνει μάλλον το αντίθετο.

 

Το θέμα είναι ότι το eastbay αλλάζει συχνά-πυκνά τον τρόπο αποστολής του, χωρίς πάντα να ενημερώνει. Τον τελευταίο καιρό πάντως φαίνεται πως ξανάρχισαν να τα στέλνουν αεροπορικώς.

 

Τα συγκεκριμένα παπούτσια τα είχα πάρει το περασμένο καλοκαίρι σε παρόμοια τιμή, μείον 20% έκπτωση (από retailmenot.com) και δεν είχα πρόβλημα με το τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίχνοντας μια ματιά στο thread βλέπω πολλές αγορές από Αμερική.

 

Ευρωπαϊκά sites δεν υπάρχουν για να είσαι ήσυχος για τα τελωνειακά θέματα βρε παιδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...