Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρίξε μια ματιά στο asos.com. Παρά την κατάληξή του, βρίσκεται στην Αγγλία και στέλνει χωρίς τελωνεία (μου φαίνεται έχει και τζάμπα μεταφορικά). Δυστυχώς όμως δεν έχει μεγάλη ποικιλία σε αθλητικά παπούτσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρίξε μια ματιά στο asos.com. Παρά την κατάληξή του, βρίσκεται στην Αγγλία και στέλνει χωρίς τελωνεία (μου φαίνεται έχει και τζάμπα μεταφορικά). Δυστυχώς όμως δεν έχει μεγάλη ποικιλία σε αθλητικά παπούτσια.

 

Δεν είναι καθόλου κακό το site.

Απλά πάσχει γενικά στον τομέα της ποικιλίας όπως λες και εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι τι ποσο τιμης μαζι με τα μεταφορικα ειμαστε οκ για να μην περασει τελωνειο το δεμα ?

ενδιαφερομαι για τα παρακατω

http://www.eastbay.com/product/model:151493/sku:29889012/nike-air-max+-2011-mens/black/grey/?cm=GLOBAL%20SEARCH%3A%20KEYWORD%20SEARCH#sku=29889012&size=11.5

 

μαζι με τα μεταφορικα πρεπει να βγαινει γυρω στα 160 δολλαρια. θα εχω προβλημα με το τελωνειο?

 

 

ευχαριστω

Οπως ειπε και ο φιλος λιγο πιο πανω ειναι θεμα τυχης λιγακι. Παντως και γω που τα πηρα τον Ιουλιο που μας περασε πληρωσα μονο το κλασσικο 3€ στα ΕΛΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα ξέρει κανένας για αυτό το site; αν είναι αξιόπιστο;;

http://www.shoes-women-it.com/

ωραία παρουσιάζονται και με χαμηλές τιμές αλλά σε προϊδεάζει ότι κάτι δε πάει καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τελευταία παραγγελία από eastbay δυστυχώς δεν είχε την επιτυχία των προηγούμενων. Από τις 7/3 το δέμα φαίνεται να είναι στο Σικάγο και δεν υπάρχει καμία περαιτέρω ενημέρωση από την USPS. Μετά από 2 βδομάδες βαρέθηκα να περιμένω και τους έστειλα ένα email να δω τι θα πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,ενδιαφέρομαι να αγοράσω αθλητικά παπούτσια τα nike air max vt pink και τα έχουν κάτι σελίδες που στο contact us έχει μόνο το e-mail και δεν δέχονται paypal.Καταλαβαίνω πως είναι ύποπτο,απλά θέλω να μάθω εαν κάποιος έχει αγοράσει απο τέτοια σελίδα και εάν πιστευετε πως θα μου στειλουν τελικά το προιόν.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω απο αυτή τη σελίδα

http://www.shox-max.com

 

Περιμένω τις απαντήσεις σας...

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα ξέρει κανένας για αυτό το site; αν είναι αξιόπιστο;;

http://www.shoes-women-it.com/

ωραία παρουσιάζονται και με χαμηλές τιμές αλλά σε προϊδεάζει ότι κάτι δε πάει καλά...

Ας απαντήσουμε σε ενα ευκολάκι να μένει και στο αρχειο του internet.

 

Το site ειναι κλασσική κινεζιά που στην καλύτερη θα παραλάβεις μια ακριβοπληρωμένη μαϊμουδιά και στη χειρότερη δεν θα παραλάβεις τίποτα.

 

Ενδείξεις:

  1. Έχει σε ολα τιμες χώμα
  2. Λείπουν πληροφορίες για την εταιρεία
  3. Λείπουν σοβαρα στοιχεία επικοινωνίας (μια απλή φόρμα δεν είναι σοβαρή επικοινωνία)
  4. Το paypal υπάρχει αλλά δεν λειτουργεί (αυτό ειναι μεγάλο ντιν-ντιν)

 

 

Είδα οτι εχει live chat οποτε ειπα να γελάσω. Κινέζικο όνομα υπαλλήλου

-Are products fake?

-All are original

-I would like pay by paypal, is that fine?

-No. Paypal not ok. Visa OK

 

marw να ξέρεις οτι τα παραπάνω συμπτώματα ειναι κοινά για ολα τα κινεζικα sites

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο που δεν έχουν Paypal, μακριά κι αλάργα. Το ότι το διαφημίζουν αλλά στην πράξη δεν λειτουργεί είναι ακόμα χειρότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα ξέρει κανένας για αυτό το site; αν είναι αξιόπιστο;;

http://www.shoes-women-it.com/

ωραία παρουσιάζονται και με χαμηλές τιμές αλλά σε προϊδεάζει ότι κάτι δε πάει καλά...

Γκούγκλαρέ το. Δεν θα βρεις σχεδόν τίποτα γι' αυτό. Επίσης η κατασκευή του μόνο επαγγελματική δεν είναι. Από το ξεκάρφωτο logo του τηλεφωνικού support στα αριστερά, μέχρι την ελεεινή μετάφραση των προϊόντων στα ελληνικά (κανένα σοβαρό ξένο site δεν κάνει τέτοιο αυτόματο translation). Επίσης καμία πληροφορία για τον τρόπο πληρωμής ή αποστολής, κανένα στοιχείο για την εταιρεία. Το site είναι απαράδεκτο ακόμα και για τα κινέζικα στάνταρντ.

 

Μακριά. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα γκουγκλάρει και δεν είχα βρει τίποτα με είχε βάλει σε υποψίες αυτό, αλλά είπα μήπως... και είπα να το παραθέσω εδώ που ένα έμπειρο μάτι κάτι θα ξέρει πιο καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια. παρηγγειλα σημερα 4 ζευγαρια καλτσες, 2 επιστραγαλιδες, 1 adidas techfit compression tank και 1 adidas techfit compression short. Ειναι 8 αντικειμενα συνολο , δε πιανουν πολυ χωρο και βαρος αλλα νομιζω πρεπει να κανω το σταυρο μου με αυτα που διαβασα για το τελωνειο... Η παραγγελια ειναι 280 δολαρια δηλαδη 210 ευρω. Εχω καμια ελπιδα να τη γλυτωσω; Τι να κανω; I'd better kill myself...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρεται! Μήπως ξέρει κανείς μαγαζί online εκτός του eastbay (κατά προτίμηση εντός Ε.Ε) που να έχει αγοράσει και να το εμπιστεύεται, με σχετικά καλές τιμές και ποικιλία σε nike dunks high και af1 γενικότερα; ευχαριστώ εκ των προταίρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγένετο το θαύμα πέρα από κάθε προσδοκία και αφού είχα πάψει πλέον να ελπίζω. Μετά από 21 μέρες στο Σικάγο, η παραγγελία ενημερώθηκε και πλέον δείχνει ότι βρίσκεται στο Ελ. Βενιζέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια. παρηγγειλα σημερα 4 ζευγαρια καλτσες, 2 επιστραγαλιδες, 1 adidas techfit compression tank και 1 adidas techfit compression short. Ειναι 8 αντικειμενα συνολο , δε πιανουν πολυ χωρο και βαρος αλλα νομιζω πρεπει να κανω το σταυρο μου με αυτα που διαβασα για το τελωνειο... Η παραγγελια ειναι 280 δολαρια δηλαδη 210 ευρω. Εχω καμια ελπιδα να τη γλυτωσω; Τι να κανω; I'd better kill myself...

 

Περιμένουμε ενημέρωση αν και νομίζω θα την γλίτωσεις αφού φαίνεται στέλνονται απο Βενιζέλος τα δέματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...