Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εμενα ειναι 2 μερες τα πραγματα στο ΚΔ ΡΟΥΦ.Nα ανυσηχω για τελωνειο?στην προηγουμενη πααραγγελια που ειχα κανει μου ελεγε οτι ηταν στο τελωνειο του πειραια πρωτα και μετα ειχε παει στο ρουφ αλλα τωρα ειναι τα πραγματα κατευθειαν στο κεντρο διαλογης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δηλαδη αμα σου πούμε μην ανησυχείς εσυ θα παψεις; Ο,τι ειναι να γίνει θα γίνει... κι εγώ περιμενω αυτή τη βδομάδα να με ειδοποιήσουν τα ελτα, ε δε θα τρελαθώ αν εχω φαει τελωνειο, οταν κάνεις τετοιες αγορες εχεις στο πισω μερος του κεφαλιού σου οτι υπαρχει κι αυτο το ενδεχόμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες παρέλαβα 3 ζευγάρια παπούτσια απο eastbay χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα. ΟΥΤΕ τα 3 ευρώ που αναφέρονται πιο πάνω έδωσα.

 

 

Αν θέλεις πες τι ποσό αναγραφόταν στη κούτα, απο που πέρασαν τελωνείο και περιοχή που μένεις μήπως βγάλουμε κάποια άκρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αμα σου πούμε μην ανησυχείς εσυ θα παψεις; Ο,τι ειναι να γίνει θα γίνει... κι εγώ περιμενω αυτή τη βδομάδα να με ειδοποιήσουν τα ελτα, ε δε θα τρελαθώ αν εχω φαει τελωνειο, οταν κάνεις τετοιες αγορες εχεις στο πισω μερος του κεφαλιού σου οτι υπαρχει κι αυτο το ενδεχόμενο

καλα ναι αλοιμονο δεν θα παψω να ανυσηχω απλα θα χαρω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψιν, βλέπω τις τιμές στην Ελλάδα να έχουν λογικευτεί αρκετά. Αγόρασα ένα ζευγάρι για τρέξιμο στα €100 από ελληνικό μαγαζί, από Αγγλία τα έβρισκα €95 με τα μεταφορικά. Για €5 παραπάνω τα αγόρασα επιτόπου και-το πιο σημαντικό-τα δοκίμασα κιόλας.

Στο eastbay ένα ζευγάρι έχει αρχική τιμή 100 δολάρια. Ακόμη και αν δεν υπολογίσουμε τον κίνδυνο τελωνείου πλέον, το παπούτσι θα μου κοστίσει γύρω στα 97 ευρώ. Στο intersport τα βρήκα με την έκπτωση στα €113.

Ευτυχώς δηλαδή που βγάζουμε τα ίδια λεφτά με τους Άγγλους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς δηλαδή που βγάζουμε τα ίδια λεφτά με τους Άγγλους :P

Τί σχέση έχει αυτό; Το προϊόν κοστίζει 100 ευρώ, αυτή είναι η τιμή του. Ίσως είναι ευκολότερο για τον μέσο Άγγλο να διαθέσει €100 για παπούτσια, αλλά έτσι είναι αυτά.

Εκτός και αν, όταν αγοράζουμε δικτυακά, υπάρχει εκπτωτικό κουπόνι ειδικά για τους Έλληνες. Δηλώνουμε τον κωδικό "GR_FTW" και αυτόματα έχουμε έκπτωση 30%!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγνωρίζω ότι δεν μπορεί να γίνει κάτι διαφορετικό. Με αυτή τη λογική αν πούλαγαν το παπούτσι στη... Γουαδελούπη θα έπρεπε να το κοστολογούν 5 ευρώ.

 

Αλλά είναι το γμτ. Σκεφθείτε να ήμασταν ΗΠΑ ή Αγγλία, να είχαμε τριπλάσιους μισθούς, τζάμπα μεταφορικά και τα παπούτσια να στοίχιζαν το μισό (ή έστω το ίδιο) σε σχέση με εδώ. :-( Θα είχα γεμίσει 4 ντουλάπες Nike.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειχα γραψει σε προηγουμενο μηνυμα σημερα παρελαβα τα παπουτσια που περιμενα απο το eastbay και ολα εξελίχθησαν φυσιολογικα, 3€ στο ταχυδρομειο. Απλα προσεξα οτι στα εγγραφα του κουτιού εγραφε την τιμή του ζευγαριού προ εκτπωσης, δηλαδή 150$. Παραθετω και την πορεία του στο σύστημα των ΕΛΤΑ

post-43698-0-04356300-1327497055_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα και μετά από πολύ γκρίνια και παραθέτοντας τα στοιχεία του λογαριασμού μου με 50 παραγγελίες με μέσο όρο τα 150$ η καθεμία μου επιστράφηκαν στο ακέραιο από το eastbay στο paypal τα λεφτά 117 ευρώ της παραγγελίας που χρεώθηκε με 70 ευρώ από το τελωνείο και αρνήθηκα την παραλαβή της.

Δύσκολα θα παραγγείλω από εκεί ξανά γιατί από τις αρχές του Νοέμβρη παιδέματα πολύ και παπούτσια δεν παρέλαβα.

Υπάρχει κάποιο ευρωπαϊκό site και καλές τιμές?

Επίσης θέλει ένα φίλος να πάρει τα nike τα millenium όσο όσο και ας τρώνε μπανάνες,από που προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειχα γραψει σε προηγουμενο μηνυμα σημερα παρελαβα τα παπουτσια που περιμενα απο το eastbay και ολα εξελίχθησαν φυσιολογικα, 3€ στο ταχυδρομειο. Απλα προσεξα οτι στα εγγραφα του κουτιού εγραφε την τιμή του ζευγαριού προ εκτπωσης, δηλαδή 150$. Παραθετω και την πορεία του στο σύστημα των ΕΛΤΑ

Πάντα αυτό γίνεται. Η τιμή που αναγράφεται στο κουτί είναι χωρίς τα μεταφορικά και χωρίς την έκπτωση. Ειδικά το τελευταίο δεν έχω καταλάβει γιατί το κάνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αμφιβάλλω. Μπορεί να ήταν πριν το περασμένο καλοκαίρι (οπότε και άρχισα να χρησιμοποιώ το EB) ή μπορεί να το έκαναν μία έτσι και μία αλλιώς. Οι δικές μου παραγγελίες πάντως ήταν όλες όπως τις περιέγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο ευρωπαϊκό site και καλές τιμές?

Επίσης θέλει ένα φίλος να πάρει τα nike τα millenium όσο όσο και ας τρώνε μπανάνες,από που προτείνετε?

 

αμα βρεις κανα μαϊμού στείλε εδώ γιατί και εγώ ψήνομαι αλλα δεν πληρώνω για αυτό το παπούτσι τόσα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα και μετά από πολύ γκρίνια και παραθέτοντας τα στοιχεία του λογαριασμού μου με 50 παραγγελίες με μέσο όρο τα 150$ η καθεμία μου επιστράφηκαν στο ακέραιο από το eastbay στο paypal τα λεφτά 117 ευρώ της παραγγελίας που χρεώθηκε με 70 ευρώ από το τελωνείο και αρνήθηκα την παραλαβή της.

Δύσκολα θα παραγγείλω από εκεί ξανά γιατί από τις αρχές του Νοέμβρη παιδέματα πολύ και παπούτσια δεν παρέλαβα.

Υπάρχει κάποιο ευρωπαϊκό site και καλές τιμές?

Επίσης θέλει ένα φίλος να πάρει τα nike τα millenium όσο όσο και ας τρώνε μπανάνες,από που προτείνετε?

Επειδη φιλε μου με ενδιαφερει και μενα το θεμα της επιστροφης λογω τελωνειου, για πες μου λιγο γιατι φερνουν αντιρρησεις δεν το καταλαβαινω.Δικαιωμα μας δεν ειναι να μη παραλαβουμε δε καταλαβα;Απλα θα χασουμε οτι λεφτα ειχαμε δωσει για μεταφορικα.Αμα δηλαδη δε μου εκανε ενα προιον δε θα το επεστρεφα;Αν θες πες μου λιγο τι σου ειπανε να παρω μια ιδεα αν και θα ξεκινησω τη διαδικασια και δε παιζει να μη βγαλω ακρη, υπομονη εχω μπολικη :devil:

Οσο για το ευρωπαικο site τσεκαρε και το official της nike που στελνει ελλαδα και αν βαλεις οτι εχει και δωρεαν μεταφορικα απο ενα ποσο και πανω σου ερχεται μια η αλλη με το eastbay.Τα στελνουνε με UPS απο Ολλανδια και κανουνε 5-6 μερες να ερθουν εχω προσωπικη εμπειρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...