Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μουφα 100%, αλλά μην επαναλαμβανόμαστε, ειδικά σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις που κάνει μπαμ

 

Μόνο και μόνο που στα contact έχει μόνο ένα @hotmail.com, είναι αρκετό για να μην το ψάξεις παραπάνω.

 

 

Thanks φίλε guido.. Το ψιλιάστικα κι 'γω πάντως που δεν είχε φυσική διεύθυνση σαν κατάστημα αλλά είδα ότι είχε πολλά πράγματα και είπα να ρωτήσω μήπως είχε αγοράσει κανείς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

...φίλε μου έχεις καταφέρει να συγκεντρώσεις στη ντουλάπα σου τα πιό άσχημα παπούτσια της αγοράς...!!!

...όλα τους πραγματικά εκτρώματα...

...φανταστική ιδέα για συλλογή...!!!

...anyway...

...καλοφόρετα + καλολάσπωτα στα ... ξύλινα παρκέ ... :lol: :lol: :lol:

Κατά βάθος δεν έχεις άδικο. Πλέον προσπαθώ να αγοράζω κυρίως "καγκουρέικα" παπούτσια, με χρώματα που θα προκαλέσουν εντύπωση παρά οτιδήποτε άλλο. Κάποια βγαίνουν καλά από κάθε άποψη (βλ. τα καταπληκτικά για μπάσκετ Jordan Six Rings), ενώ κάποια άλλα απλώς κάνουν "μπαμ" στο μάτι και τίποτα άλλο (πχ. τα AJ 2011 Flight).

 

Πάντως τα 2 ζευγάρια της τελευταίας παραγγελίας μου δεν τα θεωρώ άσχημα σαν design. Έχω δει και χειρότερα,. πχ. η σειρά των Nike Hyperfuse θεωρώ πως είναι μακράν ό,τι χειρότερο έχω δει σε design αθλητικού παπουτσιού.

 

Ακόμα δεν έχω παραλάβει την τελευταία παραγγελία, καθώς έλειπα σε διακοπές. Ελπίζω να δω -επιτέλους- τα Zoom KD IV αύριο το πρωί. Δεν ξέρω ποιό χρώμα είδε στο link του ο ThReSh, πάντως εγώ παρήγγειλα τούτα εδώ:

 

Nike-Zoom-KD-IV-Mens-Basketball-Shoe-473679_001_A.jpg?wid=500&hei=375&fmt=jpeg&

 

Τα δε Jordan Aftergame τα πήρα μόνο και μόνο γιατί έμοιαζαν λίγο στα Nike Air Prestige III που πήρα πριν κάτι μήνες και -εντελώς ανέλπιδα- απέσπασαν θερμότατες κριτικές από γυναίκα/φίλους κλπ. Γούστα είναι αυτά...

 

Btw κάθε πρόταση είναι καλοδεχούμενη. Αν έχετε υπ' όψη σας κάτι καλό, ρίχτε το!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια. θελω να παρω τα nike air 2009 σε ασημι αλλα το east bay δεν τα εχει.οποτε αποφασισα να τα παρω μαιμουδενια. μπορειτε να μου πρωτεινετε καποιο σαιτ που πουλαει μαιμου αλλα τουλαχιστον ειναι καλης πιοτητας.εγω τα θελω μονο για περπατημα,ουτε μπασκετ ουτε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή πάρε nike αυθεντικά ή πάρε μια πιο φτηνή μάρκα αν δεν μπορείς πάλι αυθεντικά.

Μη μου θυμίζεις κάτι γκόμενες που παίρνουν 20 ευρώ τσάντα από το δρόμο απομίμηση τσάντας αξίας χιλιάδων ευρώ για να πουλήσουν μούρη.

Ή έχεις και τα παίρνεις ή κάθεσαι στα αυγά σου, διαφορετικά κοροϊδεύεις τους γύρω σου αλλά πρώτα από όλα τον εαυτό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με τα μαϊμουδέ είναι ότι ποτέ δεν ξέρεις πώς θα σου βγουν. Μπορεί να διαλυθούν μέσα σε 1 μήνα ή να κρατήσουν για χρόνια. Κάτι "Nike" Shox που είχα πάρει από Αγ. Βαρβάρα μού άντεξαν 3 ολόκληρα χρόνια, σε ιδιαίτερα σκληρές συνθήκες (μπάσκετ σε τσιμέντο, μπάλα σε χώμα κλπ). Έχω δει όμως να συμβαίνει και το αντίθετο.

 

Επιπλέον το πρόβλημα με τα κινέζικα site που πουλάνε μαϊμούδες είναι πως δεν μπορείς καν να είσαι σίγουρος ότι θα παραλάβεις το παπούτσι. Μπορεί απλώς να σου φάνε τα λεφτά και τέλος...

 

Γενικά πάντως συμφωνώ με το φίλο tiniakos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργα πράγματα γίνονται. Κατ' αρχάς παρέλαβα την τελευταία παραγγελία μου απ' το Eastbay (2 ζευγάρια παπούτσια, γύρω στα $150), χωρίς πληρώσω τελωνείο ή ακόμα και το κλασικό 3ευρω. Σύμφωνα με τον αριθμό φορτωτικής, το πακέτο ήρθε στο ταχυδρομείο Μ. Τετάρτη αλλά μια βδομάδα αργότερα ο ταχυδρόμος δεν είχε φέρει ακόμα το ειδοποιητήριο! Βαριόμουν να περιμένω, οπότε πήγα κομάντο στο ταχυδρομείο για να τους πείσω να μου δώσουν το δέμα. Όντως το πήρα χωρίς πολλά-πολλά και όλα καλά.

 

Το πιο κουφό όμως είναι ένα email που έλαβα χθες από το eastbay, για ένα refund που θα μου κάνουν επειδή -υποτίθεται- επέστρεψα το εμπόρευμα. Όμως εγώ δεν τους έχω επιστρέψει ποτέ τίποτα και έχω λάβει όλες τις παραγγελίες μου. Σήμερα παίρνω δεύτερο email από το paypal που μου αναφέρει ότι όντως έκαναν partial refund, σε αγορά που είχα κάνει τον Ιούλιο του 2011!

 

Συγκεκριμένα ήταν η πρώτη μου αγορά από το EB, με κόστος $125 (από τα οποια τα $32 ήταν τα μεταφορικά). Το ΕΒ μού επέστρεψε $85, δηλαδή σαν να κράτησαν $40 που τυχαίνει να είναι η σημερινή ταρίφα των μεταφορικών. Εννοείται πως εκείνη την παραγγελία τη είχα λάβει κανονικά και δεν τους είπα ποτέ τίποτα για refund ή οτιδήποτε άλλο. Τελοσπάντων, θα μπορούσα να αγνοήσω το όλο θέμα και να πάρω απλώς τα λεφτά αλλά υποψιάζομαι ότι κάποια μλκία έχουν κάνει οπότε τους έστειλα ένα email με το παραπάνω θέμα και είμαι περίεργος να δω τι θα πουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 3 ευρώ καταργήθηκαν μου είπαν στα ΕΛΤΑ μετά από διακρατική συμφωνία.

Η πληρωμή τους γίνεται πια από τη χώρα αποστολής.

Λίγο πριν τις εκλογές ξεκίνησε.

Τυχαίο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει αγορασει ποτε κανεις απο το σαιτ http://www.spartoo.gr/ ?? Απο οτι εχω καταλαβει δεν ειναι καποια ελληνικη φολα, αλλα διεθνη σαιτ με παραρτηματα σε διαφορες χωρες. Πρωτα κοιταξα το http://www.spartoo.uk και μετα ειδα οτι εχει και ελληνικο παραρτημα. Ψαχνω μια μαρκα που ειναι λιγο δυσκολη να την βρεις, ειδικα τα νεα σχεδια. Και μεχρι στιγμης βρισκω μονο σαιτ αμερικανικα, ενω τα αγγλικα που ψωνιζο δεν εχουν τα νεα μοντελα. Ειναι παλι καποια σαιτ αμερικανικα που λενε οτι στην τελικη τιμη σου βαζουν το συνολο μαζι με ταχυδρομικα και εκτελωνισμο. Ισχυει κατι τετοιο? Πχ το nordstrom λεει για διεθνες παραγγελειες

 

Nordstrom is excited to offer international shopping through our partnership with global e-commerce provider FiftyOne. By placing an international order, you acknowledge that your transaction will be with FiftyOne. Your customer service needs will be handled directly by Nordstrom.

 

Shop our site in your preferred currency—even if it doesn't match your shipping destination. Your order total is guaranteed at the exchange rate set when your order is placed.

 

About FiftyOne

 

FiftyOne partners with online retailers to sell internationally by providing international customers with access to products found in the United States. FiftyOne allows local currency prices to be visible throughout Nordstrom.com and displays your final total (including customs tariffs, taxes and shipping fees) during Checkout. FiftyOne also enables Nordstrom to take advantage of a shipping network that delivers packages quickly and reliably to global customers.

 

με λιγα λογια, η FiftyOne ειναι μια υπηρεσια που σου στελνει πακετα απο αμερικη υπολογιζωντας στην τελικη τιμη ολα τα εξοδα, μεσα και του εκτελωνισμου! Ειναι σιγουρο τετοιο πραγμα?? Δηλαδη μπορει να ερθει πχ κρητη χωρις προβληματα στο αεροδρομιο αθηνα και εξτρα εξοδα εκτελωνισμου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βλεπω να ξερει κανεις το spartoo.gr αλλα μου φανηκε legit και πηρα το ρισκο και παραγγειλα τα παπουτσια που ηθελα. Το καλο ειναι οτι μεσα σε 2 μερες μου στειλαν εμαιλ οτι η παραγγελια προχωρησε και ταξιδευει. Τωρα δεν εχω καταλαβει ακομα απο που ερχεται, ελλαδα, αγγλια, βελγιο??? Θαρω οτι ο ομιλος spartoo ειναι απο το βελγιο και εχει παραρτηματα σε πολλες χωρες για εξυπηρετηση στην γλωσσα σου, αλλα αυτο σημενει οτι εχουν και τα πραγματα στην ελλαδα? η ερχονται απο αλλη χωρα. Μου θυμιζει κατι σαν το Pixmania. ενιγουει θα σας ενημερωσο αν ερθουν γρηγορα και δεν μυριζει μαιμουδια η υποθεση.

 

Το παπουτσακι που πηρα ειναι αυτο. Αν και ειμουν αβεβαιος διοτι δεν μου αρεσε το καφε χρωμα, αλλα γουσταρο την σόλα και τα κορδονια. Και γενικως η μαρκα ειναι πολυ περιεργη και εχει σχεδια σαν τραινερς σε μιγμα με καζουαλ/σμαρτ, με λιγο οτι να ναι μεσα.

 

http://www.spartoo.gr/Creative-recreation-TUCCO-x131787.php

 

ειχα παρει και αυτα τον χειμωνα απο αγγλικο σαιτ ομως, τα πρωτα μου creative recreations. Κατι αναμεσα παλι σε hicker boot me trainer. Και το καλο ειναι οτι η μαρκα δειχνει καλυτερη συνηθως απο οτι στις φωτο. Ειναι και μαλακο δερμα και αδιάβροχο και βολεψε πολυ τον χειμωνα. Και το καφε που πηρα τωρα δερμα ειναι.

 

http://www.spartoo.gr/Creative-recreation-BARETTO-x113211.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ρωτήσει παλιότερα εδώ για το spartoo.eu (δεν ειχε .gr τότε) και δεν ήξερε κάποιος.

 

Μου είχε φανεί αρκετά legit πάντως.

 

Ενημέρωσε όταν τα παραλάβεις. Και ειδικά από που στέλνουν. Tracking δεν δώσανε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μου ρθε μαιλ με tracking number. Ελεγε τσεκαρε το μετα απο 24 ωρες και τωρα μου το θυμισες και εσυ να το κοιταξω. Λοιπον φευγει απο γαλλια και τωρα λεει

 

 

Τελευταία τοποθεσία:

Αναχώρηση - Feyzin, France, Παρασκευή, 04.05.2012

 

 

επισης λεει οτι αναμενομενη παραδοση (χανια) ειναι για την επομενη πεμπτη 10-5. Δεν ειναι ασχημα, συνολο καμια 10ρια μερες μαξ αν φτασει τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα φεύγει απευθείας απο την έδρα τους. νομίζω γαλλία είναι το κεντρικό όχι βέλγιο.

 

μεταφορικά δωρεάν με UPS σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...