Προς το περιεχόμενο

Διμηνη Μετατροπη Σωματος


buzzad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γίνεται να χάσω κανα κιλό, αλλα χωρίς γυμναστήριο και χωρίς κάποια ιδιαίτερη διατροφή καθώς είμαι φοιτητής και βαριέμαι να μαγερεύω καθε μέρα διαφορετικό. Η μόνη άσκηση που κάνω είναι το ποδηλατάκι μου.....

 

 

*Ζητάω πολλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 235
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

μιας κ το θεμα εχει ξεφυγει απο φυσιολογικα πλαισια.

καντε πρωτα εξετασεις αιματος ουρων και για καθε μηνα και παρτε στην αρχη της διαιτας και μονο θερμογενετικά φυτικα ή με εφεδρινες αν ειστε εντελως υγιης σε καρδια,πιεση κτλ.

σε χ μηνες αλλαγη σωματος κτλ ειναι η ιδια μαλακια εκφραση, οπως και το χαστε 10 κιλα σε 1 μηνα(εκτος και αν ειστε λιγο παραπανω απο υπερβαροι/ρες)...

ναι γινετε αλλα οχι με φυσιολογικο τροπο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε μπει στον μήνα Μάιο και τι καλύτερη περίοδος από το να ξεκινήσουμε κάτι να κάνουμε για το κορμί μας...Ο συγκεκριμένος σκοπός του θρεντ είναι να κινητοποιήσει όσους και όσες θέλουν να κάνουν κάτι με το σώμα τους μαζί με εμένα...

 

Καθημερινά θα ποσταρω το διατροφολογιο μου της ασκησεις που εκτελώ και διάφορες συμβουλές...Όσοι λοιπόν είστε σε φάση σωματικής αλλαγής ας το κάνουμε μαζί...

 

 

img017v.jpg

 

 

ΟΚ φιλε αλλα κοψε τα χαπια η οτι αλλο παιρνεις.Ενας που ξερει σε κοβει απο τα 1000 μετρα.

ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίαιτα. έπιασα ιστορικό υψηλό. 78 κιλά ο σαπιοκοιλιάς.10 κιλά σε ένα χρόνο. Αλλα άντε να κάνεις δίαιτα και να δουλεύεις απογευματινή βάρδια..

Αρχίζει και με πιάνει η λιγούρα.

 

Ε ναι , μία φορά να παχύνεις και εσύ, αυτό ήταν αδικία που δε πάχαινες με αυτά που τρως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τονίζουμε πως πρέπει να αποφεύγουμε τη ζάχαρη στον καφέ κ γενικότερα και το αλάτι. Η καταραμένη ζάχαρη έχει καταστρέψει πολλά σώματα. Μόνο το πρώι με τα δημητριακά παίρνω μια μικρή ποσότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα...Πρέπει να ομολογήσω ότι αυτό το δίμηνο που καθομουνα....''τελείως'' αποχή απο την γυμναστική μου έκανε και καλό και κακό. Συνειδητοποιησα ομως για ακόμη μια φορά πόσο δύσκολο είναι να ξεκινάς πάλι απο την αρχή, για αυτό και επιμένω στην λέξη ΔΙΑΡΚΕΙΑ σε οτιδήποτε κάνουμε στην ζωή μας πρέπει να εχει διάρκεια...!!

 

Για τον καθενα ξεχωριστα...:

 

minarokefte...: Αυτό που ίσως ειναι καλύτερο για εσένα ειναι διατροφή με σωστό συνδυασμό τροφών. Έχουμε λοιπόν Πρωτεΐνες ζωικής προελεύσεως (μοσχάρι,κοτόπουλο,χοιρινό,ψάρια,αυγό) Πρωτεΐνες φυτικής προέλευσης (όσπρια,ξηροί καρποί,δημητριακά) Υδατάνθρακες (πατάτες,μακαρόνια,ρύζι) και τα λεγόμενα ουδέτερα (ντομάτα,αγγούρι,μαρούλι)...Σου συνιστώ να μην μπλεκεις της πρωτεΐνες με τους υδατάνθρακες αντίθετα θα διαλέγεις μια απο της δυο ομάδες και θα την συνδυάζεις με τα ουδέτερα...ΠΧ (Δεν θα φαμε, λόγου χαρη μακαρόνια με κιμα, ή μακαρόνια με τυρί. Θα φάμε όμως μακαρόνια με σάλτσα ντομάτα (χωρίς τυρί).

 

kage...: Θα έπρεπε να γνωρίζεις οτι η εφεδρινες έχουνε απαγορευτεί...Προσωπικη μου αποψη ειναι να μεινετε ΜΑΚΡΙΑ.

 

kremTri...: Διαβασε ολο το θρεντ...

 

klainmaingr...:Το ειπα και χθες το λεω και σημερα και ιδιως για τους κοιλιακους που ενδιαφερεσαι εσυ...ΔΙΑΤΡΟΦΗ...Ξεχνας λοιπον...:

 

Zαχαρη.

Αναψυκτικα.

Γλυκά.

Μειωνουμε το αλατι (δραστικα).

Τρωμε οσο πιο στεγνα μπορουμε

Μειωνουμε κατα πολυ την ημερισια προσληψη υδατανδρακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ποιο πιτόγυρο, αφού έγραψα τι διατροφή κάνω :P

 

edit: μισό buzz, τα γράφω αναλυτικά. Διάβασα για τη κρεατίνη ότι διατηρεί τους μυς όταν προσπαθείς να χάσεις βάρος για αυτό και ξεκίνησα αλλιώς ούτε μου πέρναγε από το μυαλό.

 

πρωτείνη gold standard whey (24 gr πρωτείνη, 2 υδατάνθρακες, 110 θερμίδες / scoop)

 

Κατά τις εφτά γιαούρτι με πρωτείνη, κατα τις δέκα το τοστάκι κ άλλη μια πρωτείνη, στις 2 περίπου το κρεατικό με τη σαλάτα, στις 5 πρωτείνη και στις 8 ένα αυγό. Γυμναστική κάνω συνήθως στις 4, και παίρνω κρεατίνη μετά. Πολύ νερό το χουμε, ύπνο το παλεύουμε. :/

 

Στόχος τα 75 κιλά, νομίζω για το ύψος μου είναι οκ :)

 

buzz, σε περίπτωση που δεν το είδες :-)

 

ctrlfrk δεν έχω παρουσιάσει μείωση δύναμης, βέβαια πριν έκανα πολύ πιο βαρύ πρόγραμμα με βάρη και ίσως έχω προσαρμοστεί.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο που διάβασα 2-3 ποστς κουράστηκα.

 

Why the fuck bother that much κι έτσι. Αλήθεια δε το αντιλαμβάνομαι πέρα από μια Α γυμναστική ή κανένα Σπορ γιατί κάποιος να μπει στο τριπάκι να σφίγγεται και να χτυπιεται και να τρωει ωμα αυγα με τονο για πρωινο χτυπημενα στο μπλεντερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Freakster...: Την κρεατινη θα την βαλεις πριν τα βαρη και οχι μετα θα επιμεινω στην κατακρατηση νερου που κανει εχει παρατηρηθει μεχρι και 1,5 kgr αυξηση σε καποιους δεν ξερω ποσο καιρο εισαι ''μεσα'' αν εισαι ομως κοντα στης 2 εβδομαδες ισως να εχεις παρατηρησει και εσυ ενα μικρο πρηξιμο η οχι...?

 

Το τελευταο γευμα αν ειδα καλα ειναι στης 8 το απογευμα...? και αν ναι τη ωρα κοιμασαι...?

 

Γενικοτερα η διατροφη σου ειναι μαζεμενη....Λειτουργει πανω σου βλεπεις αποτελεσματα...? Την πρωτεινουλα την τσεκαρα καλη ειναι, υπαρχουν και καλυτερες βεβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον να πω και εγω το καθημερινο μου διατροφολογιο (αν υπαρχει κατι τετοιο στην κατασταση μου).

 

Πρωι - corn flakes (συγκεκριμενα clusters τρωω) με 1/3 μονολιτρου 1.5% γαλα.

 

Μεσημερι - αναλογα που βρισκομαι και τι κανω παιζει απο φαγητο που φτιαχνω σπιτι (μακαρονια η αυγα η κινεζικο) ως και πιτογυρα και burgers αλλα προσπαθω σε αυτες τις περιπτωσεις να τρωω κανενα κοτοσουβλακι χωρις τις french fries.

 

Βραδυ - κατα κυριο λογο παλι κανενα corn flakes ή γιαουρτακι 2%. Σε ημερες παρεας στο σπιτι παιζουν πιτσες και κρεπες (συνηθως 1-2 φορες την εβδομαδα) ή καποιο τοστ.

 

Γλυκακια παιζουν αλλα οχι τιποτα το ιδιαιτερο, 1 σοκολατα milka ας πουμε την κραταω και 3-4 μερες. Παγωτα τιποτα, τουλαχιστον μεχρι να πιασουν οι 35+ κελσιου και αυτο ειναι.

 

Απο γυμναστηριο εχω ξεκινησει εδω και 2 εβδομαδες και παω 3 φορες την εβδομαδα. Δεν ξερω αν πρεπει να τις κανω 4 φορες ή ακομα και 5 (δυσκολο αυτο ομως) και το προγραμμα μου ειναι πολλες επαναληψεις με λιγα κιλα. Λογο δουλειας δεν ειμαι "μαπας" και βρισκομαι στην δευτερη κατηγορια που εγραψε ο buzzard για σωματοτυπους με καποια μικρα extra στοιχεια απο την πρωτη (μεγαλα ποδια και λιγο μεση). Δεν κοιταω κιλα, με ενδιαφερει το αποτελεσμα. Στοχος μου δεν ειναι να αποκτησω six-pack, μια ελαφρια γραμμωση θελω και σιγουρα ΟΧΙ αλλο ογκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιοι ξηροί καρποί είναι καλοί????

 

buz σπίτι τί ασκησούλες προτείνεις να κάνω, για να πέσει λίγο η κοιλιά???

 

*Είμαι 1.85 και περίπου 85 κιλά

 

Σε μικρη ποσοτητα ειναι ολοι καλοι προτιμησε βεβαια (αμυγδαλα,καρυδια,σταφιδες για ενεργεια) παντα σε μικρη ποσοτητα λογο της μεγαλης περιεκτικοτητας που εχουν σε λιπος...

 

ΚΟΙΛΙΑ...ΔΙΑΤΡΟΦΗ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ - ΔΙΑΤΡΟΦΗ.....Παραλληλα με κοιλιακους (πανω κοιλιακους,κατω κοιλιακους και αν εχεις τα λεγομενα love hands στο πλαι δηλαδη ΔΙΑΤΡΟΦΗ και πλαγιους κοιλιακους) Θα ετοιμασω και ενα video για τους κοιλιακους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυομιση εβδομάδες είμαι στο πρόγραμμα μου. Κρεατίνη πριν, τσεκ! Παρατήρησα ένα φούσκωμα ναι, αλλά έχω χάσει και βάρος οπότε, δε ξέρω ακριβώς τι παίζει. Δυο μιση κιλά έχω χάσει ως τώρα. Τελευταίο γεύμα (ο θεος να το κάνει :P ) στις 8 και ύπνος θεωρητικά στις 11 :-/ Τελείως θεωρητικά γμ την αυπνία μου.

 

είμαι ανοιχτός σε προτάσεις για πρωτεινη, αν γίνεται όμως να βρίσκεται κάπου στην αθήνα :) Και πάλι thanx :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον να πω και εγω το καθημερινο μου διατροφολογιο (αν υπαρχει κατι τετοιο στην κατασταση μου).

 

Πρωι - corn flakes (συγκεκριμενα clusters τρωω) με 1/3 μονολιτρου 1.5% γαλα.

 

Μεσημερι - αναλογα που βρισκομαι και τι κανω παιζει απο φαγητο που φτιαχνω σπιτι (μακαρονια η αυγα η κινεζικο) ως και πιτογυρα και burgers αλλα προσπαθω σε αυτες τις περιπτωσεις να τρωω κανενα κοτοσουβλακι χωρις τις french fries.

 

Βραδυ - κατα κυριο λογο παλι κανενα corn flakes ή γιαουρτακι 2%. Σε ημερες παρεας στο σπιτι παιζουν πιτσες και κρεπες (συνηθως 1-2 φορες την εβδομαδα) ή καποιο τοστ.

 

Γλυκακια παιζουν αλλα οχι τιποτα το ιδιαιτερο, 1 σοκολατα milka ας πουμε την κραταω και 3-4 μερες. Παγωτα τιποτα, τουλαχιστον μεχρι να πιασουν οι 35+ κελσιου και αυτο ειναι.

 

Απο γυμναστηριο εχω ξεκινησει εδω και 2 εβδομαδες και παω 3 φορες την εβδομαδα. Δεν ξερω αν πρεπει να τις κανω 4 φορες ή ακομα και 5 (δυσκολο αυτο ομως) και το προγραμμα μου ειναι πολλες επαναληψεις με λιγα κιλα. Λογο δουλειας δεν ειμαι "μαπας" και βρισκομαι στην δευτερη κατηγορια που εγραψε ο buzzard για σωματοτυπους με καποια μικρα extra στοιχεια απο την πρωτη (μεγαλα ποδια και λιγο μεση). Δεν κοιταω κιλα, με ενδιαφερει το αποτελεσμα. Στοχος μου δεν ειναι να αποκτησω six-pack, μια ελαφρια γραμμωση θελω και σιγουρα ΟΧΙ αλλο ογκο.

 

Ολα τα δημητριακα του εμποριου ειναι full στην ζαχαρη (δεν τα συνιστω)...Αν και εφοσον μπορεις βαλε το quaker στην διατροφη σου...ΚΟΡΥΦΗ...Αλλιως επειδη αρκετος κοσμος δεν μπορει να το φαι να σου γραψω ενναλακτικα πρωινα...

 

Να φανταστω ταπερακι με κατι πιο υγιεινο που θα εχεις μαγειρεψει δεν παιζει να κουβαλας μαζι σου ε...? Παντως πρεπει να το διαμορφωσουμε και το μεσημεριανο...

 

Βραδινο επισης βελτιωσει...

 

Φανυαζομαι οτι θελουμε απωλεια κιλων ετσι...? Θα πρεπει να ενταξεις και στο προγραμμα σου λιγη αεροβια....Και η τεταρτη ημερα γυμναστηριου δεν θα μας χαλαγε παντως

 

---------- Προσθήκη στις 14:43 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:34 ----------

 

δυομιση εβδομάδες είμαι στο πρόγραμμα μου. Κρεατίνη πριν, τσεκ! Παρατήρησα ένα φούσκωμα ναι, αλλά έχω χάσει και βάρος οπότε, δε ξέρω ακριβώς τι παίζει. Δυο μιση κιλά έχω χάσει ως τώρα. Τελευταίο γεύμα (ο θεος να το κάνει :P ) στις 8 και ύπνος θεωρητικά στις 11 :-/ Τελείως θεωρητικά γμ την αυπνία μου.

 

είμαι ανοιχτός σε προτάσεις για πρωτεινη, αν γίνεται όμως να βρίσκεται κάπου στην αθήνα :) Και πάλι thanx :)

 

Οποτε εισαι ευχαριστημενος ετσι...? Νωρις ειναι ακομη, εχουμε καιρο για βελτιωσεις και τροποποιησεις παντως μην ανησυχεις....Αυτη ειναι η κατακρατηση που λεγαμε...!!

 

Οσο για την αυπνια εγω να δεις τι τραβαω μετα της 4 το πρωι..ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΔΗΛΑΔΗ...Σε νοιωθω απολυτα.

 

Απο της καρυφαιες ισως και η καλυτερη ειναι της Gaspari...Θα την βρεις παντου (εγω επειδη καλοκαιριαζει θα προτιμουσα την γευση φραουλα αλλα αυτα ειναι γουστα σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι παντως γευσεις παιζουνε)..

 

 

4167myofusion5lb.gif

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...