Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για μεξικάνικο εστιατόριο


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Έχει κανείς να προτείνει κάποιο εστιατόριο με μεξικανική κουζίνα στα νότια ή βόρεια προάστια της Αθήνας;

 

Εύρος τιμών δεν έχουμε, αν ξέρετε γράφετε και βλέπουμε από εκεί και μετά (αλλά και πόσα να είναι; )

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις ιδιαιτερη εμπειρια σου προτεινω ανεπιφύλακτα το el taco bueno στο Χαλάνδρι. ειδικα αν θες να πας με ρομαντικη συντροφια ειναι ο,τι πρεπει. απο τιμες αν θυμαμαι καλα γυρω στα 20-25 ατομο με το ποτο μας (μαργαριτα ή κρασί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά απο αυτά που αναφέρονται συγκεντρωμένα εδώ.

 

http://www.athens24.gr/going-out/gastronomy/american/index.html

 

Προσωπική εμπειρία έχω απο το El taco bueno και απο τον Μεξικάνο.

Νορμάλ τιμές και στα 2 (κάπως φτηνότερος ο μεξικάνος), τώρα απο φαί έχω καιρό να πάω οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Στον μεξικάνο πάντως έχω πιει τα καλύτερα μοχίτο έβερ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ευχαριστώ πολύ όλους για τις προτάσεις. Κι όποιος άλλος ξέρει και έχει διάθεση να προτείνει κάτι, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Dos Hermanos στο κέντρο της Κηφισιάς και το Aztec στη Νέα Ερυθραία.

Επίσης θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα το αγαπημένο μου εστιατόριο, το οποίο είναι multi ethnic αλλά έχει πάρα πολλά μεξικάνικα πιάτα, το Altamira στο Μαρούσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλογές για Θεσσαλονίκη μεριά έχουμε; Είχα πάει παλαιότερα σε ένα στην κρίνη αλλά έχει κλήση πλέον (Νομίζω έχουν κατάστημα και στο κέντρο της πόλης). Πέρα από αυτό υπάρχει κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεσσαλονίκη υπάρχει ο Γάιδαρος (El Burrito) στη Χρυσοστόμου Σμύρνης, απέναντι από το ξενοδοχείο. Ακριβό για το στυλ του, ωραία πιάτα/κοκτέηλ: την τελευταία φορά ξεχαστήκαμε και πληρώσαμε 3 άτομα (ή 2 δεν είμαι σίγουρη) 120 ευρώ. Αλλά δεν φάγαμε ακριβώς σκέψου.

 

Το Μέξικαν στο οποίο και φαντάζομαι ότι πήγες στην Κρήνη είναι αλυσίδα και είναι πιο σουπερμάρκετ. Δεν ξέρω αν έκλεισε το της Κρήνης, αλλά υπάρχει όντως ένα στο κέντρο, Μητροπόλεως με Εθνικής Αμύνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Το Dos Hermanos στο κέντρο της Κηφισιάς και το Aztec στη Νέα Ερυθραία.

Προσυπογράφω, ιδίως όσον αφορά το πρώτο (το Dos Hermanos), το οποίο είναι το αγαπημένο μου μεξικάνικο.

 

Επίσης θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα το αγαπημένο μου εστιατόριο, το οποίο είναι multi ethnic αλλά έχει πάρα πολλά μεξικάνικα πιάτα, το Altamira στο Μαρούσι.

Το λατρεύω το Altamira (Μαρούσι - Κολωνάκι) αλλά προτιμώ την μη μεξικάνικη κουζίνα του. Εξαιρετικές γεύσεις (μέλος από το 2008). :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...