Προς το περιεχόμενο

Official Whiskey Topic


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 875
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το οτι μεσα στο ινσομνια και τα δυο μπορουν να εχουν δικο του thread; Ειδες, ηδη εχουν μια σχεση.

 

Αυτό που είπες είναι τουλάχιστον άκυρο γιατί αν είναι έτσι τότε όλα εδώ μέσα έχουν σχέση μεταξύ τους από τις ξυριστικές μηχανές μέχρι τα μεταπτυχιακά στο εξωτερικό.

 

Ο Dakonblackblade είπε πως γίνετε να υπάρχει thread για μπύρες ,κρασιά που είναι στην ίδια κατηγορια με το ουίσκι (αλκοόλ) και ναρκωτικά γιαυτό ρώτησα που κολλάει αυτό και τίθεται σύγκριση γιατί δεν υπάρχει σχέση μεταξύ αλκοόλ και ναρκωτικών ουσιών(και σαν ουσίες και σαν αποτέλεσμα και είναι νόμιμο το ένα παράνομο το άλλο και και και..)

 

Το ότι το αλκοόλ είναι εξαρτησιογόνος ουσία ή όπως λανθασμένα λέγεται γενικότερα: ναρκωτικό.

 

Αν θέλουμε να σταθούμε στις ονομασίες μπορούμε να πούμε ότι το αλκοόλ είναι μια από τις πιο εξαρτησιογόνες ουσίες (νομίζω μετά το τσιγάρο) αλλα όχι ναρκωτικό. Κανονικά ναρκωτικά ονομάζονται οι ουσίες που ναρκώνουν τον οργανισμό (δεν το εξηγώ περαιτέρω γιατί δεν χρειάζεται) και υπάρχουν και παραισθησιογόνες κλπ. το κάθε ένα είναι σε δικια του κατηγορία.

-------------------------------------------------------------

Δεν απαντάω άλλο σε αυτό το θέμα μην το κάνουμε spam , την γνώμη μου για το ουίσκι την έγραψα σε προηγούμενο μου μήνυμα. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι έχουμε θρεντ για τα πάντα και όχι για το ουίσκυ. Τόσο δύσκολο είναι?

 

Πάντως Νίκο αυτή η σχέση με το ποτό σε έλκος θα οδηγήσει. Το ουίσκυ δεν είναι για έξω. Είναι για μέσα. Να αράξεις να δεις μια ταινία , να έρθουν μερικοί φίλοι ή να διαβάσεις ένα βιβλίο και να βάλεις 1 ποτήρι να περνάει η ώρα σου. Είναι από τα δυνατά ποτά, ότι πρέπει για να γίνεις ντίρλα αλλά τα καλά τα μπουκάλια πάνε στράφι σε τετοιες συνθήκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι έχουμε θρεντ για τα πάντα και όχι για το ουίσκυ. Τόσο δύσκολο είναι?

 

Πάντως Νίκο αυτή η σχέση με το ποτό σε έλκος θα οδηγήσει. Το ουίσκυ δεν είναι για έξω. Είναι για μέσα. Να αράξεις να δεις μια ταινία , να έρθουν μερικοί φίλοι ή να διαβάσεις ένα βιβλίο και να βάλεις 1 ποτήρι να περνάει η ώρα σου. Είναι από τα δυνατά ποτά, ότι πρέπει για να γίνεις ντίρλα αλλά τα καλά τα μπουκάλια πάνε στράφι σε τετοιες συνθήκες.

 

Ναι το ξέρω , ούτως η άλλος σπάνια πίνω αλκοόλ (όταν πιω πίνω πολύ όμως) την βρίσκω με αλλα εγώ ;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειρουργός-Ηπατολόγος.

 

Α μάλιστα! Με την ευκαιρία αν και δεν ξέρω αν είναι στην ειδικότητα σου.. όταν καταναλώνεις για καιρό συμπληρώματα (ξέρεις από αυτά για bodybuilding κάψουλες/χάπια κλπ) υπάρχει περίπτωση να πάθεις τίποτα? Λες οι εξετάσεις να είναι καλή ιδέα? sorry για το offtopic απλώς μου ήρθε. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μάλιστα! Με την ευκαιρία αν και δεν ξέρω αν είναι στην ειδικότητα σου.. όταν καταναλώνεις για καιρό συμπληρώματα (ξέρεις από αυτά για bodybuilding κάψουλες/χάπια κλπ) υπάρχει περίπτωση να πάθεις τίποτα? Λες οι εξετάσεις να είναι καλή ιδέα? sorry για το offtopic απλώς μου ήρθε. ^_^

 

Δεν ξέρω απ' αυτά, με γυναικολογικά υδραυλικά καταπιάνομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...