Προς το περιεχόμενο

Official Whiskey Topic


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 875
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με την οικονομική κρίση και τις άδειες τσέπες, για ουίσκι προτείνω το haig είναι λίγο σκληρό, αλλά είναι από τα ουίσκι που δύσκολα, σε σχέση με τα άλλα, μπομπιάζονται. Υπάρχουν καφενεία που το σερβίρουν με 3,5 ευρώ παρότι δεν βγάζουν (περιμένουν να κερδίσουν από την κατανάλωση). Για ανώτερης ποιότητας μαλτ ουίσκι προτείνω ανεπιφύλακτα talisker.

 

με 3.5 ποτα βγαζουν το μπουκαλι χονδρικη.

Το dewars δεν αρεσει σε κανεναν?Εγω το βρισκω το καλυτερο φθηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την οικονομική κρίση και τις άδειες τσέπες, για ουίσκι προτείνω το haig είναι λίγο σκληρό, αλλά είναι από τα ουίσκι που δύσκολα, σε σχέση με τα άλλα, μπομπιάζονται. Υπάρχουν καφενεία που το σερβίρουν με 3,5 ευρώ παρότι δεν βγάζουν (περιμένουν να κερδίσουν από την κατανάλωση). Για ανώτερης ποιότητας μαλτ ουίσκι προτείνω ανεπιφύλακτα talisker.

 

 

το haig εκανε "ονομα" απο την δεκαεια του 80 με 90 , οταν στα τοτε μαχαιραδικα-μπουζουκια ηταν το πιο "ψαγμενο" , και τελικα εγινε νοθεια και αυτο, και κοροιδευαν τον κοσμο...

Talisker θα συμφωνισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτηνά ουίσκυ, το έχω πει και το ξαναλέω, Teachers. Φήμες λένε και για το White Horse, είμαι όμως σε δίαιτα και έχω κόψει τα ποτά για λίγο (έπρεπε χτεσ να αποχαιρετήσω όμως το Old Pulteney)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια , μπυραριες υπαρχουν , ρακομελαδικα υπαρχουν....ουισκαδικα εδω αθηνα δεν εχει κανενα μαγαζι ή εστω με μεγαλη ποικιλια σε ουισκι....για βοηθηστε αν ξερετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια , μπυραριες υπαρχουν , ρακομελαδικα υπαρχουν....ουισκαδικα εδω αθηνα δεν εχει κανενα μαγαζι ή εστω με μεγαλη ποικιλια σε ουισκι....για βοηθηστε αν ξερετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Προχθές αποπειράθηκα να αγοράσω ένα μπουκάλι Teacher's. :)

 

Όπως είπαν και πολλοί άλλοι, με εξέπληξε ευχάριστα για την τιμή του. Και θα το χαρακτήριζα και αρκετά «εύκολο» κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...