Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω τα windows 8.1 και θέλω να μου πείτε,πως γίνεται με το που ανοιγει ο υπολογιστής να με βγάζει στην επιφάνεια εργασίας αντι στο metro.Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα παιδιά, μια βοήθεια θα ήθελα.

Έχω Windows 8.1, 64bit. 

Χθες επέστρεψα για λίγες μέρες στο πατρικό μου, όντας φοιτητής, και το λάπτοπ μου δεν θέλει να συνδεθεί στο ίντερνετ με τίποτα, ούτε ασύρματα ούτε ενσύρματα. Το λειτουργικό το πέρασα στο πατρικό μου και δούλευαν και το ethernet και το wifi. Στο σπίτι, στην πόλη που σπουδάζω μια χαρά δούλευε μέχρι και χθες. 

Τώρα ενώ με συνδέει στο δίκτυο, μου βγάζει το κίτρινο τρίγωνο και αν πατήσω αντιμετώπιση προβλημάτων μου εμφανίζει:

" Ο προσαρμογέας " Wi - Fi" / “Ethernet” δεν έχει έγκυρη ρύθμιση παραμέτρων IP"

 

Έχετε καμιά ιδέα τι θα μπορούσα να κάνω; Ευχαριστώ!!!

 
led zeppelinΠροφανώς, το laptop σου, έχει "καρφωτή" IP/DNS διεύθυνση

(και αυτό προσπαθεί, να συνδεθεί στην διεύθυνση που έχει οριστεί)

Απλά άλλαξε την IP και DNS, στο αυτόματο.

(για να της παίρνει αυτόματα, απο το εκάστοτε δίκτυο / router, στο οποίο συνδέεται.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω τα windows 8.1 και θέλω να μου πείτε,πως γίνεται με το που ανοιγει ο υπολογιστής να με βγάζει στην επιφάνεια εργασίας αντι στο metro.Ευχαριστώ.

http://www.pcworld.com/article/2043243/how-to-boot-to-desktop-mode-in-windows-8-1.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!

Το πρωτο μου μηνυμα, καλος ηρθα στην παρεα! :)

Μετα απο τα 8 pro Χ64 περασα με αναβαθμηση στην 8.1 ομως συμφωνα με αυτα που διαβασα βρισκω σωστο να κανω clean install την εκδοση 8.1.

Μπορει να μου πει καποιος αν και που μπορω να βρω το .iso για download με ελληνικη γλωσσα + activator!

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!

Το πρωτο μου μηνυμα, καλος ηρθα στην παρεα! :)

Μετα απο τα 8 pro Χ64 περασα με αναβαθμηση στην 8.1 ομως συμφωνα με αυτα που διαβασα βρισκω σωστο να κανω clean install την εκδοση 8.1.

Μπορει να μου πει καποιος αν και που μπορω να βρω το .iso για download με ελληνικη γλωσσα + activator!

Ευχαριστω!

Aν εννοείς πειρατικό iso (που αυτο θα εννοεις) απαγορεύεται να σου πούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
 
led zeppelinΠροφανώς, το laptop σου, έχει "καρφωτή" IP/DNS διεύθυνση

(και αυτό προσπαθεί, να συνδεθεί στην διεύθυνση που έχει οριστεί)

Απλά άλλαξε την IP και DNS, στο αυτόματο.

(για να της παίρνει αυτόματα, απο το εκάστοτε δίκτυο / router, στο οποίο συνδέεται.)

 

Στο αυτόματο είναι και τα δύο αλλά και πάλι δεν δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Από τότε που αναβάθμισα από τα 8 σε 8.1 ο υπολογιστής δεν μπαίνει αυτόματα σε sleep mode. Έτσι έχω ως αποτέλεσμα να με παίρνει ο ύπνος τα βράδια με το laptop ανοιχτό για ώρες (μόνο η οθόνη σβήνει). Έχω δοκιμάσει να αλλάξω power plans κτλ αλλά τζίφος. Γενικά είναι γνωστό πρόβλημα και δεν ξέρω αν ισχύει για όλους. Όποια βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει άλλος πρόβλημα με τον IE 11 των Win 8.1 στη σελιδα του youtube? Μολις παω να γραψω κατι στη search bar, freezαρει για ένα-δυο λεπτα και επανέρχεται μονο του.Το εχω εντοπισει μονο στη σελιδα του youtube και σχεδόν κάθε φορα που επιχειρω να ψαξω κατι. Είναι πολύ ενοχλητικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδιά καλησπέρα σε όλους,έχω το εξής πρόβλημα:

Ο υπολογιστής μου (Laptop HP) κλείνει ξαφνικά (κάθε ημέρα από μια φορά) και κάνει επανεκκίνηση,βγάζοντάς μου το παρακάτω error:

 

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (netwlv64.sys)

 

Τί μπορώ να κάνω;

Late reply, αλλα απο τη στιγμη που δεν ειδα καποια απαντηση στο θεμα, here goes:

Update στον driver της ασυρματης καρτας /usb με καποιον ο οποιος ειναι συμβατος με Windows 8.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει άλλος πρόβλημα με τον IE 11 των Win 8.1 στη σελιδα του youtube? Μολις παω να γραψω κατι στη search bar, freezαρει για ένα-δυο λεπτα και επανέρχεται μονο του.Το εχω εντοπισει μονο στη σελιδα του youtube και σχεδόν κάθε φορα που επιχειρω να ψαξω κατι. Είναι πολύ ενοχλητικο...

 

 

Kαι σε εμενα το ιδιο που περιγραφεις κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση,πριν ένα χρόνο αγοράσαμε τα W8 σε προσφορά των 15€,ταυτόχρονα πήραμε δωρεάν το κλειδί για το WMC,η ερώτηση μου είναι αυτός που δεν πήρε κλειδί για το WMC μένει μόνο στα W8 και δεν μπορεί να κάνει αναβάθμιση στα W8.1;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση,πριν ένα χρόνο αγοράσαμε τα W8 σε προσφορά των 15€,ταυτόχρονα πήραμε δωρεάν το κλειδί για το WMC,η ερώτηση μου είναι αυτός που δεν πήρε κλειδί για το WMC μένει μόνο στα W8 και δεν μπορεί να κάνει αναβάθμιση στα W8.1;

Τι εννοεις δεν πηρε κλειδι??? αν εννοεις με αλλον τροπο, προφανως και οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις δεν πηρε κλειδι??? αν εννοεις με αλλον τροπο, προφανως και οχι.

Όχι δεν εννοώ με άλλον τρόπο,με νόμιμο τρόπο εννοώ,όταν αγοράζαμε με 15€ την αναβάθμιση τότε από την Microsoft περνάμε και το κλειδί για WMC,και η ερώτηση μου είναι για αυτόν που δεν πήρε κλειδί για WMC μένει μόνο με τα W8; και δεν μπορεί να κάνει update στα W8.1;

Πιστεύω να έγινα κατανοητός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...