Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χά χά. Όχι έχουμε και δεύτερο αλλά έτσι είμαστε εμείς. Κομμούνα το σπίτι.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια συνδεω το laptop με την tv μεσω hdmi κ απο τοτε που εκανα την αναβαθμιση 8.1 δεν πιανει ολο το πανελ τις tv ψαχνω τις ρυθμισεις αλλα τιποτα προσπαθω να μπω απο τις ρυθμισεις τις καρτας γραφικων κ μου λεει πως δεν υπαρχει επιλογη ρυθμισεων κ δεν μου ανοιγει το προγραμμα.

επισης οτι προγραμματα κ φακελους ειχα στην επιφανεια εργασιας χαθηκαν μου την βγαζει αδεια την επιφανεια... τι παιζει... ελεος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια υποψιαζομαι απο τοτε που αλλαξα τους drivers της καρτας γραφικών Catalyst 13-9 δεν μου λειτουργουν το email,people, calendar apps.  :mad: Kαι με βολευαν...

Τα παταω κλικ και απλα με πεταει σε desktop ή μετρό.

 

Ξερει κανεις τι παιζει;

 

Eπισης και το store μου κανει νερά,

Λειτουργει αλλα οταν παταω να γραψω στο search μου "σβηνει" και παει aριστερα ανοιγμενη παλι (σαν να εχω κανει alt+tab+...

 

EDit: Το εφτιαξα
 

Method 1: Run an SFC Scan

 

The “sfc /scannow” command scans all protected system files and replaces incorrect versions with correct Microsoft versions.

 

a)       Press “Windows Logo” + “Q” keys on the keyboard and type “cmd” in the search box.

B)       Right click on the “Command Prompt” icon from the search results and select “Run as administrator

c)       On the command prompt window, type the following command, and then press “Enter”

 

sfc /scannow

 

d)       Follow the on-screen instructions and complete the scan.

 

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-winapps/mail-calendar-people-app-and-calculator-app/420db154-76c5-4d2d-a029-129fecf3e769

Επεξ/σία από aris1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω.ΚΑΙ εντελως ξαφνικα οταν περναει το logo των Win8 βγαζει μαυρη οθονη. Ετσι στο ασχετο,χθες λειτουργουσε κανονικα,εκανα τα τελευταια updates που ειχαν βγει,αυθεντικα τα εχω, και σημερα μου βγαζει μαυρη οθονη και μενει εκει.. ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. 

*Safe mode κανει το ιδιο ακριβως πραγματα,παιρναω το logo των win8 και μετα μενει σε μια μαυρη οθονη.

*reset bios, καμια αλλαγη.

*Auto repair των windows βγαζει σφαλμα

*Clean windows βγαζει μνμα οτι ο drive που εχω τα windows ειναι Locked.(πως γινεται αυτο δεν γνωριζω -.-)

*Αλλαγη dvi στην ενσωματομενη καρτα του επεξεργαστη,καμια αλλαγη

Ξεμεινα απο ιδεες,προτείνετε κατι αλλο εκτος απο format???

 

Win 8.1 PRO x64 τα υπολοιπα parts στην υπογραφη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή φόρματ ή μήπως είναι θέμα σκληρού οπότε και με επανεγκατάσταση δεν σώζεται;

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει να εχω το ιδιο θεμα...

Μου εβγαλε μπλε οθονη επανεκκινηση και κολισε ετσι ξαφνικα

Απο τοτε δοκιμασα repair,refresh,chkdsk,επαναφορα σε παλαιοτερη κατασταση

αλλα τιποτα δεν δουλεψε

Ευτηχως καταφερα μπαινοντας σε safe mode να παρω ολα τα αρχεια μου

Τωρα που πηγα να κανω fresh install των windows 8 μου

λεει οτι δεν γινεται κατι με gpt...καμια ιδεα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που ξαναεγκατέστησα τα win 8, γιατί έβαλα έναν ssd στο netbook, δεν μου ανοίγει τη web cam, γιατί λέει ότι η ανάλυση της οθόνης είναι πολλή μικρή.Η ανάλυση που έχω είναι  1024Χ600. Όταν συνδέω το netbook με μία tv που έχω, την βλέπει την web cam, αφού έχω μεγαλύτερη ανάλυση, αλλά δεν μπορώ να κάνω βιντεοκλήσεις από το skype.Όλα αυτά λειτουργούσαν με τα win 8 πριν.Ξέρει κανείς τι παίζει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις Logitech άκου το παράδοξο:

Πρέπει να εγκαταστήσεις τον driver απο το system management αλλα να επιλέξεις όχι την επιλογή της logitech αλλά την άλλη τη μανίσια των windows.

Eχεις τα 8.1 ή τα 8;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τη γνώμη μου όχι.

Πολύ μικρές οι διαφορές, ίσως πιό εύκολος ο μανίσιος τρόπος να σβήνει και να ανοίγει το μηχάνημα, μια καλύτερη τακτοποίηση των εικονιδίων στο metro, αλλά και διαφορές που συνάντησα με αρνητικό πρόσημο όσο αφορά την υποστήριξη συσκευών που διαφορετικές εκδόσεις των 8 και των 8.1 έβλεπαν ή όχι.

 

Αν είσαι ευχαριστημένος, μείνε εκεί που είσαι, είναι τσάμπα ο κόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια η σημαντική διαφορά των 8 με τα 8,1? αξίζει να τα αναβαθμίσω τη στιγμή που είμαι ευχαριστιμένος με τα 8?

Μόνο και μόνο για τις επιλογές που έχει στο ''start menu'' με δεξί κλικ αξίζει και με το παραπάνω.Ουσιαστικά τα 8.1 είναι σαν service pack για τα 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

κράτα ένα image, κάνε το upgrade και δες αν είσαι ok...

 

αν όχι επαναφέρεις το image, πχ εγώ σε 2 PC δεν είχα κάποιο πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν παω στις ρυθμίσεις, (ποντίκι κάτω δεξιά) στην "αλλαγή ρυθμίσεων υπολογιστή" και από τις ρυθμίσεις

"Υπολογιστής και συσκευές" όταν πάω να ανοίξω τα "bluetooth" κολάει εκεί και δεν προχωράει στο μενού

τί φταίει;

Πρώτη φορά το είχα ανοίξει και μπορούσα να ελέγξω τα bluetooth του notebook.

Είναι hp notebook 635 με win 8.1 γνήσια από msdnaa.

τώρα δεν ανοιγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...