Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

File thanks ηταν τικαρισμενο το εκανα αλλα νομιζω δεν ειναι αυτο γιατι τον βαζω σε κατασταση αναμονης πολλες φορες την ημερα και ανοιγει εκει ελεγε συντηρηση στις 03.00.Μαλλον ειναι κατι αλλο.

Φιλε IOSTEFO εκανα αυτο που μου ειπες και εβγαλε αυτο.

 

9k2dc7.jpg

 

apo τα λιγα που καταλαβα κατι εχει να κανει με την καρτα δικτυου(?) της RELTEC.

Τι κανω τωρα?

Παιδια καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την εγκατάσταση των 8.1 τώρα κάθε φορά που ανοίγει το pc μου ζητάει κωδικό για να συνδεθεί στο

microsoft account πώς μπορώ να το βγάλω και να κάνει κατευθείαν log in?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

 

Εκτός το start button δεν υπάρχει άλλη οπτική αλλαγή;

Θα μπορούσαν τουλάχιστον στην οθόνη "Έναρξη" κάπου εκεί δίπλα στο user name να βάζαν 2-3 visible κουμπιά για τερματισμό, επανεκκίνηση, αναστολή κτλ..

 

Κάτι ακόμα.

Έχω ATI HD4870 512MB και στο AMD Vision Engine Control Center λείπουν κάποιες επιλογές που είχα πριν το upgrade όπως το παράθυρο που ρύθμιζα στροφές ανεμιστήρα, συχνότητα gpu κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεξι κλικ στο start button και θα εμφανιστει ενα μενου, εχει επιλογη για shutdown κλπ.

 

Για την καρτα γραφικων τσεκαρε μηπως εχει βγει νεωτερος driver .

Για τα κουμπιά τερματισμού το έλεγα από άποψη αισθητικής, εγώ προσωπικά τερματισμό κάνω με το power button.

Το ίδιο και στο Laptop, είναι πολύ βολικό.

 

Για την κάρτα προσπάθησα να κατεβάσω τους νεότερους drivers από το επίσημο site αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, για να μην ανοιξω νεο θεμα ας ρωτησω εδω,

 

Θελω να κανω αναβαθμιση σε 8.1 απο τα 8 ,σε ενα καινουργιο Dell Inspiron 3521

αλλα οταν παω στα store απο την αρχικη οθονη των windows δεν βρισκω πουθενα καποιο link για αναβαθμιση η για windows 8.1 γενικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε εμενα με το που μπηκα στο sτore ηταν το πρωτο παράθυρο η πρόταση για 8.1

Το μονο προβλημα εινσι πως οταν ειμαι στον explorer κρασαρει αρκετα συχνα και με πετάει στα metro εικονίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα αγοράσει τα windows 8 με την προσφορά των 15euro.

Μετά την αγορά SSD θέλω τώρα να τα ξαναβάλω στο νέο δίσκο. Δοκίμασα με το dvd που είχα κατεβάσει απ' τη Microsoft αλλα μου λέει τώρα ότι δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση αλλα μόνο updates...

 

Για μία εγκατάσταση μόνο ήταν η προσφορά?

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω τα windows 8.1 με το ίδιο serial στο ίδιο υπολογιστή αλλα με SSD νέο δίσκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβάζεις μια πληρη έκδοση 8.1 και εγκαθιστάς κανονικά με το κλειδάκι σου σε 'οποιο δίσκο θες.

δοκιμασμένο προχθες απο εμένα!!!

(το κλειδί που αγόρασες έκανε  μόνο update τα 8...στο 8.1 επιτρέπει καθαρη εγκατάσταση)


Καλησπερα, για να μην ανοιξω νεο θεμα ας ρωτησω εδω,

 

Θελω να κανω αναβαθμιση σε 8.1 απο τα 8 ,σε ενα καινουργιο Dell Inspiron 3521

αλλα οταν παω στα store απο την αρχικη οθονη των windows δεν βρισκω πουθενα καποιο link για αναβαθμιση η για windows 8.1 γενικα...

μμμ το έπαθα κι εγώ...κανε λίγο δεξια αριστερα τις οθόνες στο στορ  και θα σου βγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, για να μην ανοιξω νεο θεμα ας ρωτησω εδω,

 

Θελω να κανω αναβαθμιση σε 8.1 απο τα 8 ,σε ενα καινουργιο Dell Inspiron 3521

αλλα οταν παω στα store απο την αρχικη οθονη των windows δεν βρισκω πουθενα καποιο link για αναβαθμιση η για windows 8.1 γενικα...

 

Some editions of Windows 8 don’t support the free update to Windows 8.1. These include:

  • Windows 8 Enterprise

  • Editions of Windows 8 Pro that are installed by enterprises using KMS activation

  • Editions of Windows 8 that are installed using an MSDN ISO, and activated using multiple activation keys

If you’re running one of these editions, you can't install the free update to Windows 8.1 or Windows RT 8.1 from the Store.

If you installed Windows 8 using an MSDN ISO, you might be able to install Windows 8.1 using a similar ISO from MSDN.

Otherwise, you might be able to perform a clean install. For more info, see How to perform a clean installation of Windows.

For more info about updating to Windows 8.1, see Update to Windows 8.1: FAQ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...