Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όταν παω στις ρυθμίσεις, (ποντίκι κάτω δεξιά) στην "αλλαγή ρυθμίσεων υπολογιστή" και από τις ρυθμίσεις

"Υπολογιστής και συσκευές" όταν πάω να ανοίξω τα "bluetooth" κολάει εκεί και δεν προχωράει στο μενού

τί φταίει;

Πρώτη φορά το είχα ανοίξει και μπορούσα να ελέγξω τα bluetooth του notebook.

Είναι hp notebook 635 με win 8.1 γνήσια από msdnaa.

τώρα δεν ανοιγει...

Καμιά βοήθεια γιαυτό; :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα εχω το εξης πρόβλημα ,εχο παρει εδω και ενα μήνα το lenovo B590 με windows 8 , οταν το πήρα εκανα συνδεση σε wifi και mobile brodband κανονικα και εχω τωρα δυο μερες δεν μπορω να συνδεθω. στην αρχη δεν μπουρουσα καν να παρω ιντερνετ ειχα μονο τοπικο,πειραζωντας το λιγο καταφερα να παρω ip  και με δειχνει πλέον συνδεδεμενο αλλα οταν ανοιγω τον explorer δεν φορτωνει τα pages ,στην ουσια με δειχνει συνδεδεμενο στο ιντερνετ αλλα δεν μπορω να ανοιξω τιποτα.δυστυχως αυτη τη στιγμη δεν εχω τη δυνατοτητα να συνδεθω με καλωδιο για να σιγουρευτω οτι ειναι προβλημα του wireless. εχει κανεισ καμμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα άνοιξα το netbook και όταν το έκλεισα μου έκανε ρύθμιση παραμέτρων ενημερώσεων των Windows. Όταν έκανε επανεκκίνηση έβγαλε αποτυχία ρύθμισης παραμέτρων ενημερώσεων και κόλλησε εκεί. Έκανα επαναφορά σε προηγούμενο σημείο αλλά μου κάνει τα ίδια. Προσπάθησα να βρω προγενέστερο σημείο επαναφοράς αλλά τα Windows 8 δεν μου δίνουν τέτοια επιλογή . Θέλω ένα τρόπο να τα επιδιορθώσω χωρίς format γιατί δεν έχω κάνει back up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα άνοιξα το netbook και όταν το έκλεισα μου έκανε ρύθμιση παραμέτρων ενημερώσεων των Windows. Όταν έκανε επανεκκίνηση έβγαλε αποτυχία ρύθμισης παραμέτρων ενημερώσεων και κόλλησε εκεί. Έκανα επαναφορά σε προηγούμενο σημείο αλλά μου κάνει τα ίδια. Προσπάθησα να βρω προγενέστερο σημείο επαναφοράς αλλά τα Windows 8 δεν μου δίνουν τέτοια επιλογή . Θέλω ένα τρόπο να τα επιδιορθώσω χωρίς format γιατί δεν έχω κάνει back up.

 

Έχει κάποιες οδηγίες στον παρακάτω σύνδεσμο , ρίξε μια μάτια

 

http://support.microsoft.com/kb/949358

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάποιες οδηγίες στον παρακάτω σύνδεσμο , ρίξε μια μάτια

 

http://support.microsoft.com/kb/949358

Τα έκανα όλα, αλλά τίποτα.Τελικά άφησα το netbook 4 ώρες περίπου με το μήνυμα "αποτυχία ρύθμισης μπλα μπλα" έκανε restart και τώρα είναι εντάξει.Τώρα το θέμα είναι πως διορθώνεται για να μην μου ξανατύχει.Προς το παρόν έχω απενεργοποιήσει τα αυτόματα windows update.Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά δεν βρίσκω απάντηση και λέω να ποστάρω εδω.εχω ενα συστημα με μητρικη asrock g41m-s3 επεξεραστη intel core 2 duo e6600 μνημη 2gb sta 600mhz σκληρο δισκο εναν western digital blue στο 1 τερα,και θα ηθελα να ξερω αν μπορω να φορτωσω τα 8αρια.εως τωρα εχω τα 7 και η χρηση του υπολογιστη ειναι κυριως απλη.internet κανα word και γενικα ελαφριες εργασιες.περιμενω την απαντηση σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα θα παιξουν και τα 8 και τα 8,1. Εχω παρομοιο μηχανημα με 4 giga ram , ssd στο λειτουργικο και 2 500αρηδες για δεδομενα και παει μια χαρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έκανα όλα, αλλά τίποτα.Τελικά άφησα το netbook 4 ώρες περίπου με το μήνυμα "αποτυχία ρύθμισης μπλα μπλα" έκανε restart και τώρα είναι εντάξει.Τώρα το θέμα είναι πως διορθώνεται για να μην μου ξανατύχει.Προς το παρόν έχω απενεργοποιήσει τα αυτόματα windows update.Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Έκανα έλεγχο ενημερώσεων και μου έβγαλε 75.Τις κάνω μία μία εγκατάσταση, αλλά για κάποιες πάλι μου βγάζει  " αποτυχία ρύθμισης παραμέτρων ενημέρωσης..." .Τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα παιδια! :)

Εκανα εγκατασταση τα windows 8 σε ενα λαπτοπ φιλου, ομως βιαστηκα και εκανα κατι που τωρα δεν ξερω αν μπορω να επανορθωσω!

 

Οταν στο τελος τις εγκαταστασης μου ζητηθηκε ενας λογαριασμος τις microsoft, για τον λογο οτι δεν γνωριζα το δικο του email, εβαλα τον δικο μου λογαριασμο που ειχα δημιουργησει παλαιοτερα στα δικα μου windows 8.

 

Mπορω τωρα να κανω κατι ωστε να αντικαταστησω τον δικο μου λογαριασμο με καποιον δικο του και να μην φαινετε σε αυτον καθολου ο δικος μου λογαριασμος microsoft;

Αυριο θα γνωριζω τον λογαριασμο του φιλου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ενα hp laptop με windows 8 , ξαφνικα σημερα παει να ανοιξει αλλα βγαζει το εξης : αυτη η εφαρμογη εμποδιζει τον τερματισμο κλειδωμενο
εκει δλδ που κανονικα θα εβαζες username/email - password λεει locked. wtf?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

 

Έχω win8 σε Toshiba C55t-a 5314.

 

Ο στόχος μου ηταν να εγκαταστήσω παράλληλα win7. Όμως μου έβγαζε μήνυμα: boot failure, a proper digital signature was not found.

 

Προσπαθησα 2-3 φορές κ το παράτησα.

 

Όταν όμως πήγα να κανω Κανονικό boot στα win8 κολλούσε στην αρχική εικονα που έχει το μήνυμα: toshiba leading innovation. Δεν bootαρουν με τίποτα τα 8.

 

Τι κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα θα παιξουν και τα 8 και τα 8,1. Εχω παρομοιο μηχανημα με 4 giga ram , ssd στο λειτουργικο και 2 500αρηδες για δεδομενα και παει μια χαρα!

Sorry αλλά με διπλάσια Ram και βασικό δίσκο ssd δε μιλάμε για ίδιο pc..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...