Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα εδώ και εναν μήνα ρε παιδιά με τα 8,1  και ακρη δεν βγαίνει λέμε! θα τολμουσα να πω οτι αυτοι που το σχεδιασαν θα πρεπει να μπουνε φυλακή :ph34r:  anyway , το προβλημα < πως μπορώ να αλλάξω το κωδικο του λογαριασμου μου πχ προσπαθω απο  ρυθμισεις υπολογιστη ομως οταν εβαλα τον κωδικο η γλωσσα ηταν στα ελληνικά και στα option > επιλογες εισόδου δεν παιρνει το κωδικό για καποιο λογο και μου κλειδωσε την επιλογή γιατι εβαλα λαθος πολλές φορεςλεει  το κωδικό , τι πρεπει να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολη την παρεα...σκευτομαι να εγκαταστησω τα 8αρια σε ενα λαπτοπ  που εχω γιατι μου ειπαν οτι ειναι πιο λεαφρια απο τα 7αρια..ισχυει?επισης οι drivers γινονται μονοι τους εγκατσταση αν εχεις συνδεση δικτυου οπως και στα 7αρια? ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>καλημερα σε ολη την παρεα...σκευτομαι να εγκαταστησω τα 8αρια σε ενα λαπτοπ  που εχω γιατι μου ειπαν οτι ειναι πιο λεαφρια απο τα 7αρια..ισχυει?επισης οι drivers γινονται μονοι τους εγκατσταση αν εχεις συνδεση δικτυου οπως και στα 7αρια? ευχαριστω εκ των προτερων.</p>

 

Ναι θα μπουν οι drivers Alla πρόσεξε καλύτερα να πάρεις αντίγραφα από τους οδηγούς σήμερα για να μην τους ψάχνεις αύριο.

Επίσης από τη δική μου εμπειρία με 8.1 στον σταθερό και τα 8αρια σε 2 λαπτοπ όντως είναι πολύ πιο γρήγορα αν και σίγουρα δεν είναι τόσο απροβλημάτιστα όσο τα 7αρια ακόμη.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα μπουν οι drivers Alla πρόσεξε καλύτερα να πάρεις αντίγραφα από τους οδηγούς σήμερα για να μην τους ψάχνεις αύριο.

Επίσης από τη δική μου εμπειρία με 8.1 στον σταθερό και τα 8αρια σε 2 λαπτοπ όντως είναι πολύ πιο γρήγορα αν και σίγουρα δεν είναι τόσο απροβλημάτιστα όσο τα 7αρια ακόμη.

πως θα κρατησω αντιγραφα των drivers? με καποιο προγραμμα? δεν ειμαι και τοσο προχωρημενος σε αυτα..

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις τα συνοδευτικά cd από το laptop τότε είσαι καλυμένος.

Εάν όχι, δοκίμασε αυτό: http://code4tech.blogspot.gr/2012/01/double-driver-backup-drivers.html

 

έχει και οδηγίες στα ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα τα cd που λες τα εχω αλλα το λαπτοπ ειχε βιστα πρωτα και εγω του ειχα περασει τα 7αρια...κανουν τα drives αυτα για οποιαδηποτε εκδοση των windows?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα drives που συζητάμε είναι για το hardware του laptop.

Κατα πάσα πιθανότητα από τότε μέχρι σήμερα θα έχουν πάρει κάποιες αναβαθμίσεις.

Όμως αυτό μπορείς να το δεις αργότερα.

Για την ώρα χρησιμοποιήσε αυτούς που έχεις στα cd και πιστεύω θα είσαι μιά χαρά καλυμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα drives που συζητάμε είναι για το hardware του laptop.

Κατα πάσα πιθανότητα από τότε μέχρι σήμερα θα έχουν πάρει κάποιες αναβαθμίσεις.

Όμως αυτό μπορείς να το δεις αργότερα.

Για την ώρα χρησιμοποιήσε αυτούς που έχεις στα cd και πιστεύω θα είσαι μιά χαρά καλυμένος.

εγω βασικα νομιζα πως για να περασω τα 7αρια θα επρεπε να εχω τα drivers για τα 7 αρια .gia ta xp θα επρεπε των xp...δεν ηξερα πως μπορω ας πουμε αυτα που εχω στο cd κανουν για ολες τις εκδοσεις των windows...με εσωσες..επισης κατι ακομα...ειναι πιο ελαφρια οντως η δεν θα φαινεται καθολου η διαφορα αναμεσα σε 7 και 8 και θα ειναι τσαμπα κοπος? το λαπτοπ η γυναικα μου το χρησιμο[ποιει μονο για κανα fb email καμια εργασια στο word ή excel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα φανεί στη διαδικασία τι δεν κάνει και πως. Αλλα λογικά με τους drivers  που έχεις θα είσαι εντάξει. Αν όχι και πάλι θα τα βρούμε όλα.

 

Μπορείς να ανεβάσεις εδώ τα χαρακτηριστικά του λαπτοπ;

 

Κοιτά τα 8αρια τα έχω περάσει σε ένα λαπτοπ vaio 7ετίας που φοράει 2 gb μνήμη και είναι πιο ελαφρια από τα linux  12.04 που φορούσε πριν, ενώ με 7αρια σερνότανε, οπότε ναι -για μένα- αξίζει η αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτά τα 8αρια τα έχω περάσει σε ένα λαπτοπ vaio 7ετίας που φοράει 2 gb μνήμη και είναι πιο ελαφρια από τα linux  12.04 που φορούσε πριν, ενώ με 7αρια σερνότανε, οπότε ναι -για μένα- αξίζει η αλλαγή.

Για πες τι σπεκς εχει.

Γιατι εχω δωσει ενα vaio 7ετιας της μανας μου με ubuntu 10.4 φοραει τωρα.

7αρια δεν το προσπαθησα καν να βαλω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...