Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σειρα οπως το Prison Break δεν ξαναβλεπω

Spoiler για το Prison Break season 4

 

Να πεθαινει η αλλη και στην επομενη season να την βλεπω ζωντανη

 

 

Να νομίζεις ότι πέθανε θες να πεις...

Οι σειρές, όπως πολύ περισσότερο κάνουν τα βιβλία δεν πρέπει να στα δίνουν όλα μασημένη τροφή, έχεις μυαλό και κριτική σκέψη, μπορείς κάποια πράγματα να τα σκέφτεσαι από μόνος σου και να μη θεωρείς δεδομένο ό,τι σου παρουσιάζουν. Αν το σκεφτείς, καλό είναι αυτό ;) 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Είναι ότι καλυτερο έχω δει στην τηλεόραση. Μετά απ' αυτό και το house of cards, μεγάλοι σκηνοθέτες όπως ο Σκορτσέζε και ο Λαρς φον Τριερ θα ασχοληθούν με παραγωγή σειρών!

 

Επειδή σήμερα αρχίζει ο 4ος κύκλος (αύριο για την Ελλάδα και κλαίω που δεν έχω την δυνατότητα να το δω -μπορει να βοηθήσει κανείς;) δείτε εδώ πώς, αυτά που γίνονται στο χόμλαντ δεν είναι και τόσο φαντασία: http://www.theguardian.com/tv-and-radio/quiz/2013/dec/13/homeland-cia-iran-robert-levinson-fact-fiction

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ότι καλυτερο έχω δει στην τηλεόραση. Μετά απ' αυτό και το house of cards, μεγάλοι σκηνοθέτες όπως ο Σκορτσέζε και ο Λαρς φον Τριερ θα ασχοληθούν με παραγωγή σειρών!

 

Επειδή σήμερα αρχίζει ο 4ος κύκλος (αύριο για την Ελλάδα και κλαίω που δεν έχω την δυνατότητα να το δω -μπορει να βοηθήσει κανείς;) δείτε εδώ πώς, αυτά που γίνονται στο χόμλαντ δεν είναι και τόσο φαντασία: http://www.theguardian.com/tv-and-radio/quiz/2013/dec/13/homeland-cia-iran-robert-levinson-fact-fiction

στη σκια του 24

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπώσεις απο τα 2 πρώτα επεισόδια :

 

 

1 . ΡΕ φίλε , γιατί μας έδειξες την σκηνή με την χοντρή? Κόντεψα να ξεράσω ...μπουχουυυυ ήμαστε politically correct και δεν κάνουμε διακρίσεις χοντρες / αδύνατες κλπ...
2. Νταξ , καλό ήτανε , τρώγεται , το περίμενα χειρότερο.....
3. Οι καλοι Αμερικάνοι που κάνουνε ΚΑΙ λάθη...
4. Το μωρό ειναι φτυστό ο Μπρόντυ
5. Μπουχου έχω IQ 160 , δουλεύω για την CIA , αλλά δεν ξέρω να αλλάξω μια πάνα....
6. Μπουχου αισθάνομαι τύψεις και μεθάω και μαμιέμαι με μια χοντρη 140 κιλών , και μετά κάνω τσαμπουκα !
7. Μπουχου , παίρνω 8.000 Δολάρια τον μήνα , ως Station Chief , και δεν μπορώ να βρω μια νταντά !
8. Κλαπς λυγμ , θυσιάζω το παιδί μου για την πατρίδα .

 

 

 

Αν και το περίμενα χειρότερο .....πάντως ήτανε τίγκα στα κλισε , στα politically correct , και στις τύψεις που νιώθουνε και καλα οι Αμερικάνοι.

Προτιμούσα να λέγανε " Τους σφάξαμε και καλά να πάθουνε " παρά όλο αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά καλό το πρώτο επεισόδιο όχι τόσο το δεύτερο. Δεν νομίζω ότι παίζει καλύτερη σειρά μέχρι τέλος του έτους.

 

το αντιθετο ελεγα εγω τωρα μολις, το 2ο μ αρεσε πιο πολυ, το πρωτο πιο πολυ εισαγωγικο θα το λεγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αποδειχθεί στο τέλος ότι

 

η χοντρή είναι κατάσκοπος των τζιχαντιστων και σχεδιαζει να αποκεφαλίσει τον διευθυντη της ΣΙΑ ή κάποιον τέτοιου επιπεδου στοχο

 

θα πρόκειται για την πιο επική σειρά ever

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...