Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γ@Μησε η σειρά. Μπήκε οριστικά στις αγαπημένες μου! Και όπως είπαν όλοι, θα μπορούσε να τέλειωνε εδώ, το τί θα δούμε στη συνέχεια δε μπορώ να το φανταστώ, ελπίζω να είναι εξίσου καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά...

 

 

...για εμένα μάλλον τελείωσε εδώ.

 

Όσο καλό και να είναι αυτό που θα μας προσφέρουν στη συνέχεια, δεν νομίζω να είναι «Homeland», κρατώντας πάντα κάποιες επιφυλάξεις. Κάτι για το οποίο ήμουν προετοιμασμένος από πέρσυ, όταν ο Lewis υπέγραψε για πέντε ακόμα σεζόν αλλά είπε πως «μπορούν να με σκοτώσουν όποτε θέλουν».

 

Εκτός βέβαια αν τον κάνουν ξυλοκόπο στη Σιβηρία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ολοι τσιμπησατε αμεσως οτι πεθανε. Εφοσον δεν επεσε απο καταπακτη να σπασει ο λαιμος του, ολα ειναι πιθανα. Αν τον κατεβασαν οι αντρες του Τζαβαντι κ τον επανεφεραν μεσα σε κανα βαν, θα εμφανιστει παλι στον 4ο κυκλο.

Βρηκαν τροπο οι σεναριογραφοι να μας κινησουν την περιεργεια. Με τετοιου ειδους κρεμαλα, απλα παθαινεις ασφυξια, δεν ειναι τυχαιο που το εστησαν ετσι.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ολοι τσιμπησατε αμεσως οτι πεθανε. Εφοσον δεν επεσε απο καταπακτη να σπασει ο λαιμος του, ολα ειναι πιθανα. Αν τον κατεβασαν οι αντρες του Τζαβαντι κ τον επανεφεραν μεσα σε κανα βαν, θα εμφανιστει παλι στον 4ο κυκλο.

Βρηκαν τροπο οι σεναριογραφοι να μας κινησουν την περιεργεια. Με τετοιου ειδους κρεμαλα, απλα παθαινεις ασφυξια, δεν ειναι τυχαιο που το εστησαν ετσι.

 

 

 

 

 

Εδώ έχεις ένα δίκιο...υπήρχε λόγος που ο απαγχονισμός γινόταν παλιότερα με τη καταπακτή. Άλλωστε όλοι θυμόμαστε το κλασικό των ταινιών που κρέμεται ο άλλος κάτι ώρες απο το δέντρο και τον σώζει κάποιος τελευταία στιγμή.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό που λες το σκέφτηκα και εγώ και έχει αναφερθεί σε διαφορα φόρουμ του εξωτερικού αλλά αν υποθέσουμε ότι συνήθως ο απαγχονισμός γινόταν παραδοσιακά και τώρα αλλαξε αυτό δεν θα κινούσε υποψίες;

Επίσης αν τελικά τον επαναφέρουν τότε το συγκεκριμένο τέλος θα είναι απλά lame και η σειρά θα χασει κάθε σοβαρότητα.

Προσωπικά πιστεύω πως από του χρόνου η σειρά δεν θα είναι Homeland αλλά κάτι άλλο. Πχ χωρίς τον Μπροντυ το αρχικο concept δεν υπάρχει και σε πιθανή επαναφορά του χάνεται κάθε ίχνος σοβαρότητας.

ΥΓ. Το τέλος του επισοδειου με την Καρρυ να θελει να δωσει το παιδι για υιοθεσία είναι χαλαρά ΓΤΠ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά να πούμε οτι ούτε οι σεναριογράφοι δεν περίμεναν να φτάσει τόσο μακριά η σειρά. Ο διάλογος μέσα στο αυτοκίνητο του "και μετά τι" είναι ουσιαστικά παραδοχή αυτού.

 

Και για μένα μάλλον τελείωσε εδώ. Σειράρα.-

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

κι εγω δεν πιστευω να τον επαναφερουν, δεν βγαινει το σεναριο ετσι κι αλλιως,

το ειπε κ ο ιδιος, κ που να παει ετσι οπως τα κανε;

αυτο ηθελε, αυτο πηρε,,

εξου κ σουταραν γυναικα κ κορη απ την σειρα,

σου λεει μπροντυ τελος, αρα δεν μας χρειαζονται ουτε αυτοι

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα μπορουσε να τελειωσει αυτη τη σεζον. Πρωτα ομως θα επρεπε να την ετοιμασουν για κλεισιμο.

Συναισθηματικα το επεισοδιο ηταν αδυναμο. Επρεπε να ειναι πιο δυνατες οι σκηνες πριν τον θανατο του μπροντυ. Ακομα και οταν "πεθανε" και ειμασταν χαλαροι περιμενα την ανατροπη για να παει στην 4η σεζον. Και τωρα τι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Η σειρά ξεκίνησε με το δίπολο Κάρι-Μπρόντι.
 
Εκεί εκινούτο , και εκεί θα έπρεπε να συνεχίζει να κινείται.
 
Εγώ δεν θα πώ ότι τελείωσε εδώ η σειρά για μένα , θα τους δώσω μια ευκαιρία του χρόνου , και είμαι περίεργος
τι τροπή θα πάρει.
Πιστέυω ότι θα πέσει πολύ η σειρά , γιατί πολλοι ξενερώσανε άσχημα , αλλά πάλι θα κρατήσω πισινή ,
γιατί μπορεί να γαμήσει.
 
Απλά , αυτό που πιστεύω  είναι , ότι δεν έχει νόημα πλέον η ιστορία.
 
Η "ταινία" τελείωσε με το μοιραίο. Και ζήσανε αυτοί καλά και εμείς καλύτερα....Ο Σαουλ τον πουλο , η Κάρι Τουρκία...
 
Αυτό που θα ξεκινήσει απο Οκτώβρη , είναι το Homeland 2 , με καινούριο κόνσεπτ , εντελώς καινούριο κόνσεπτ.
 
Είδωμεν......
 
Οι writers λένε το εξής :
 It’s going to be a different series. We are going to reinvent. We’re going to reboot. And hopefully we can tell a compelling enough story to draw some of those people back.

 

Επεξ/σία από MovingShadow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λετε να τους προδωσει ο Javadi ή να τον σκοτωσουν κανεις απο την χωρα του. Επισης δεν γινει κατι τετοιο θα πρεπει να βρουν καποιους αλλους τρομοκρατες διαφορετικα τι θα βλεπουμε;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...