Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εσυ τωρα ποιους αντιπροσωπευεις?? εχεις φτιαξει κανα κομμα, κανα fan club του homeland....??? Χωρις παρεξηγηση, αλλα νομιζω οτι ο καθενας μπορει να εκφραζει την αποψη του και ο καθενας ξερει για την παρτη του, τι τον νοιαζει η οχι. Οποτε προς τι ο πλυθηντικος??

 

Εγω ας πουμε παρολο που με χαλασε το φιναλε και περιμενα εντελως αλλη τροπη, θα κατσω να δω και τι θα δοκιμασουν στην νεα σεζον. Το οτι μια σειρα ειχε ενα καλο επιπεδο για αρκετα επεισοδεια, δεν σημενει οτι δεν θα κριτικαρουμε οταν παρει τον στραβο δρομο. Και επειδη ακριβως εχει καλο παρελθον, καλους ηθοποιους, ενδιαφερον θεματολογια...κτλπ...συνεχιζει να ιντριγκαρει για την νεα τροπη που θα παρει. Ειναι στο χερι τους να σκαρφιστουν μια ιστορια ισαξια και να κανουν ποιο ηπια μεταβαση και συνδεση με τις προηγουμενες σεζον.

 

Παντως κατι εχουν παθει τελευταια και ολλες οι καλες σειρες πατανε την μπανανοφλουδα και πεφτουνε. Σαν τον ξυλοκοπο τον ντεξτερ λολ.

ρε φίλε είπα μια κουβέντα και δες τι κείμενο μου γραψες.Δε κουράζεσαι να ασχολείσαι?Θες να σου απαντήσω σοβαρά?Μέσα από ένα φόρουμ?

cool τρελέ μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο σταματησαμε τη σειρά στις αρχές του 3ου κύκλου τόσο δε θα δουμε τον 4ο

Αυτές είναι οι πρώτες βιαστικές και επιόλαιες αντιδράσεις. Προσωπικά, αποκλείετει να ξέρω ότι κυκλοφορεί νέο επεισόδιο και να μην το δω την 1η κιόλας μέρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙΡΗΝΗ ΥΜΙΝ!

Μαλώνετε τωρα για τους αμερικανους; Δεν φτανει η προπαγανδα που τρωμε συνεχεια απο τις σειρες τους, θα τσακωνομαστε και μεταξυ μας; Δεν αξίζει, μια ψυχαγωγια ειναι, αν δε σου αρεσει κλεινεις την τηλεοραση ή αλλαζεις καναλι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές είναι οι πρώτες βιαστικές και επιόλαιες αντιδράσεις. Προσωπικά, αποκλείετει να ξέρω ότι κυκλοφορεί νέο επεισόδιο και να μην το δω την 1η κιόλας μέρα.

Το ίδιο λέμε συμφωνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε είπα μια κουβέντα και δες τι κείμενο μου γραψες.Δε κουράζεσαι να ασχολείσαι?Θες να σου απαντήσω σοβαρά?Μέσα από ένα φόρουμ?

cool τρελέ μου

 

Το φορουμ αυτόν τον σκοπό εξυπηρετεί όμως

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε είπα μια κουβέντα και δες τι κείμενο μου γραψες.Δε κουράζεσαι να ασχολείσαι?Θες να σου απαντήσω σοβαρά?Μέσα από ένα φόρουμ?

cool τρελέ μου

οπως λεει και ο kasrith, γι αυτο ειμαστε στο φορουμ, για κουβεντα σε διαφορα θεματα. Ειδαλειως να τα λεμε απο το τηλεφωνο. Η να μην εκφραζουμε τις αποψεις μας.

 

Κατα τα αλλα, παρολο που πριν το ξεκινησα ελαφρως με μπηχτη, φροντισα να πεταξω ενα "χωρις παρεξηγηση" για να μην αναψουν τα αιματα. Και επισης να εξηγησω γιατι μπορει να εχεις παραπονα απο μια εξελιξη και να συνεχισεις να βλεπεις την σειρα. Διοτι οσο κουραστικο ειναι να θιγονται και να αμυνονται οσοι γουσταρουν μια σειρα και δεν δεχονται κουβεντα, τοσο κουραστικο ειναι και να υπαρχουν καποιοι που να μουρμουριζουν μονο. Οποτε πρεπει και να θεμελιωνεις λιγο τις αποψεις σου οταν κανεις κριτικη (γενικη παρατηρηση ειναι, δεν το λεω για σενα προσωπικα). Νομιζω οτι καποιες αναλυσεις για πραγματα προχειρα που χαλασανε το τελος της σεζον εχουν μεγαλη βαση. Αλλα συνηθως η αλλη πλευρα απαντα μονο, ελα μωρε σειρα ειναι.......τι περιμενεις να ναι 100% ρεαλιστικο/αληθοφανες...........ή σε οποιον δεν αρεσει να την κοψει.......ή να γραψετε εσεις το σεναριο.......κτλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχωντας δει 1η και 2η σαιζον που τις θεωρω πολυ καλες η 3η ειναι ενας αχταρμας. Καμια σχεση με τις προηγουμενες, σαν να το γραψανε το σεναριο παιδακια δημοτικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως λεει και ο kasrith, γι αυτο ειμαστε στο φορουμ, για κουβεντα σε διαφορα θεματα. Ειδαλειως να τα λεμε απο το τηλεφωνο. Η να μην εκφραζουμε τις αποψεις μας.

 

Κατα τα αλλα, παρολο που πριν το ξεκινησα ελαφρως με μπηχτη, φροντισα να πεταξω ενα "χωρις παρεξηγηση" για να μην αναψουν τα αιματα. Και επισης να εξηγησω γιατι μπορει να εχεις παραπονα απο μια εξελιξη και να συνεχισεις να βλεπεις την σειρα. Διοτι οσο κουραστικο ειναι να θιγονται και να αμυνονται οσοι γουσταρουν μια σειρα και δεν δεχονται κουβεντα, τοσο κουραστικο ειναι και να υπαρχουν καποιοι που να μουρμουριζουν μονο. Οποτε πρεπει και να θεμελιωνεις λιγο τις αποψεις σου οταν κανεις κριτικη (γενικη παρατηρηση ειναι, δεν το λεω για σενα προσωπικα). Νομιζω οτι καποιες αναλυσεις για πραγματα προχειρα που χαλασανε το τελος της σεζον εχουν μεγαλη βαση. Αλλα συνηθως η αλλη πλευρα απαντα μονο, ελα μωρε σειρα ειναι.......τι περιμενεις να ναι 100% ρεαλιστικο/αληθοφανες...........ή σε οποιον δεν αρεσει να την κοψει.......ή να γραψετε εσεις το σεναριο.......κτλπ.

booringgg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά αναρωτιέμαι για ποιο λόγο μπαίνεις στο φόρουμ...

Ε, κλασσικη μαγκια πιτσιρικα

Να πεταξω μια ατακα, ποσο μαλακια βρισκω την ταδε μαλακια γιατι ειμαι γαματος, αυτα. Τετοιο στυλ παιζει πια

Όσο σταματησαμε τη σειρά στις αρχές του 3ου κύκλου τόσο δε θα δουμε τον 4ο

Δεν ειναι το ιδιο

Στον 3ο η κληρονομια ηταν 2 γαματες πρωτες, οποτε ακομα και να μην σου αρεσε η αρχη τα 4-5 πρωτα τα ειδαμε λογω του πρότερου έντιμου βιου

Ε, αμα εχεις δει τα 5 πρωτα, θα δεις ολη τη σεζον μετα, τι διαολο μονο 12 ειναι, δεν παιζει καποιος να το αφησει στην μεση (τουλαχιστον αυτο συνεβη σε μενα προσωπικα)

 

Ομως στην 4η το σκορ καλες-κακες (έστω μετριες σεζον) δεν λεει 2-0 αλλα 2-1 και η μετρια ειναι η πιο προσφατη.

Προσωπικα δεν θα ξεκινησω αμεσως. Θα αφησω να περασουν 4 επεισοδια και αναλογα απο τις κριτικες, αποφασιζω

 

Εξαλλου βοηθαει και το φιναλε της 3ης. Ανετα για series finale, οποτε αν το σταματησω εδω δεν θα νιωθω οτι εχασα κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, κλασσικη μαγκια πιτσιρικα

Να πεταξω μια ατακα, ποσο μαλακια βρισκω την ταδε μαλακια γιατι ειμαι γαματος, αυτα. Τετοιο στυλ παιζει πια

Αυτό ακριβώς. Τώρα της μόδας είναι το κράξιμο (α λα mikeius, αν ξέρεις) και να έχεις "πολλή άποψη" για όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...