Προς το περιεχόμενο

Carrefour tablet CT1002 και CT704


alexpen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 309
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το γαλικο forum λεει οτι ειναι ιδιο με το winaccord που παιρνει nadroid 2.3, ξερει κανεισ αν υπαρχει καμια rom?

 

αν δεις στο site www.winaccord.com εχει το 10αρι με τα ιδια χαρακτηριστικα και ιδιο εξωτερικα και σαν λειτουργικο εχει 2.3.4 αλλα δεν εχει καποιο λινκ για ρομ....οποτε ευελπιστουμε καποια στιγμη να παρουμε 2.3.4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση(μια και είμαι σκράπας στα δίκτυα).

 

Μπορεί να δεχθεί κάποιο πρόγραμμα σαν το internet on the go με usb δέκτη 3G;

 

Γιατί το θέλω σαν stop gap measure(λόγω μετακόμισης) μέχρι να πάρω λαπτοπ.Δηλαδή για 3-4 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τον φιλο που ρωτησε για την εγγυηση, ο υπαλληλος μου ειπε πως ειναι για 2 χρονια με την αποδειξη.

 

Για video player με ελληνικους υποτιτλους προτεινω ειτε mx video pleyer ειτε mobo player. Και στους δυο για δειτε υποτιτλους θα πρεπει στις ρυθμισεις να επιλεξετε στο encoding των χαρακτηρων απο την λιστα που σας προτεινει το καθε προγραμμα το ISO 8859-7

 

ALEXPEN:σχετικα με τα πληκτρα αφης ριξε μια ματια σε αλλο pad φιλου σου η δειγματος στο καταστημα. Το δικο μου δεν εχει κανενα προβλημα και ισα ισα που ειναι περισσοτερο ευαισθητα στην αφη απο οσο θα ηθελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις γυρισα απο carrefour και το πηρα στην καινουρια τιμη δεν αλλαξα συσκευη απλα μου επεστρεψαν ενα 20ευρω.η υπαλληλος μου ειπε 2 χρονια εγγυηση με την αποδειξη.τρελο value for money,ουτε στον κινεζο δεν εχει τοσο...οποιος εχει προβλημα με τον launcher να βαλει adw , το ταμπλετ μεταμορφωνεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γνωριζει κανεις πως μπορουμε να χρησιμοποιησουμε την internal memory για εγκατασταση εφαρμογων; ζελατινα και βαση βρηκε κανεις;

 

Υ.γ επισης στο insomnia app δεν αποθηκευει τα στοιχεια και χρειαζεται ξανα login.χτες το βραδυ το φορτισα πληρως,το εκλεισα και το πρωι ειχε 89% μπαταρια.εχει αλλος τα ιδια προβληματα;

Επεξ/σία από kalampakas.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωριζει κανεις πως μπορουμε να χρησιμοποιησουμε την internal memory για εγκατασταση εφαρμογων; ζελατινα και βαση βρηκε κανεις;

 

Υ.γ επισης στο insomnia app δεν αποθηκευει τα στοιχεια και χρειαζεται ξανα login.χτες το βραδυ το φορτισα πληρως,το εκλεισα και το πρωι ειχε 89% μπαταρια.εχει αλλος τα ιδια προβληματα;

Ολα αυτα που ανεφερες λυνονται με την ROM που ολοι εμεις εδω εχουμε περασει.. (αντιγραφω απο προηγουμενο ποστ μου:)

 

http://minus.com/dR1wiHxRn1WeB.zip

Το κανεις unzip, και οοοολα τα συμπιεσμενα αρχεια και φακελους, (μεσα στα οποια βρισκεται κ ενα αρχειο UPDATE.zip) τα ριχνεις χυμα στην καρτουλα. Προσεξε, οπως ειναι ολα, χυμα στην sd, οχι σε καποιον υποφακελο. Αφου τα αντιγραψεις, βαλε την καρτουλα στο tablet και πηγαινε στην εφαρμογη που εχει το tablet FW update. Tρεξε την, επιλεξε UPDATE μετα NEXT και θα κανει reboot και θα αρχισει μετα η διαδικασια. ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Καθ'ολη την διαδικασια, φροντισε να το εχεις συνδεδεμενο στο ρευμα ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα που ανεφερες λυνονται με την ROM που ολοι εμεις εδω εχουμε περασει.. (αντιγραφω απο προηγουμενο ποστ μου:)

 

http://minus.com/dR1wiHxRn1WeB.zip

Το κανεις unzip, και οοοολα τα συμπιεσμενα αρχεια και φακελους, (μεσα στα οποια βρισκεται κ ενα αρχειο UPDATE.zip) τα ριχνεις χυμα στην καρτουλα. Προσεξε, οπως ειναι ολα, χυμα στην sd, οχι σε καποιον υποφακελο. Αφου τα αντιγραψεις, βαλε την καρτουλα στο tablet και πηγαινε στην εφαρμογη που εχει το tablet FW update. Tρεξε την, επιλεξε UPDATE μετα NEXT και θα κανει reboot και θα αρχισει μετα η διαδικασια. ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Καθ'ολη την διαδικασια, φροντισε να το εχεις συνδεδεμενο στο ρευμα ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ!

 

 

Μα ακριβως αυτη τη ρομ εχω περασει συμφωνα με τις οδηγιες σου γιατι δεν μπορουσα να περασω το market....

 

Edit:

Το προβλημα με το insomnia λυθηκε,εκανα επανεγκατασταση την εφαρμογη.για την μπαταρια δεν ξερω,ισως χρησιμοποιησω καποια batterycalibration εφαρμογη οταν το ξαναφορτισω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ακριβως αυτη τη ρομ εχω περασει συμφωνα με τις οδηγιες σου γιατι δεν μπορουσα να περασω το market....

 

Edit:

Το προβλημα με το insomnia λυθηκε,εκανα επανεγκατασταση την εφαρμογη.για την μπαταρια δεν ξερω,ισως χρησιμοποιησω καποια batterycalibration εφαρμογη οταν το ξαναφορτισω...

Δεν εχω το ιδιο προβλημα με την μπαταρια...Ισως κατι να πηγε στραβα στην φορτιση. Ισως και να το εχω και γω και να μην το εχω παρατηρησει...το θεμα με την εσωτερικη μνημη? Λύθηκε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω το ιδιο προβλημα με την μπαταρια...Ισως κατι να πηγε στραβα στην φορτιση. Ισως και να το εχω και γω και να μην το εχω παρατηρησει...το θεμα με την εσωτερικη μνημη? Λύθηκε?

 

 

Εσωτερικη μνημη εννοω αυτα τα 2.86 gigabyte που φαινονται στο sd card and device storage ως internal memory.αυτα πως θα τα χρησιμοποιησω π.χ.για να αποθηκευσω αρχεια εκει τι πρεπει να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωριζει κανεις πως μπορουμε να χρησιμοποιησουμε την internal memory για εγκατασταση εφαρμογων; ζελατινα και βαση βρηκε κανεις;

 

Υ.γ επισης στο insomnia app δεν αποθηκευει τα στοιχεια και χρειαζεται ξανα login.χτες το βραδυ το φορτισα πληρως,το εκλεισα και το πρωι ειχε 89% μπαταρια.εχει αλλος τα ιδια προβληματα;

Το χω και γω αυτό το πρόβλημα με την μπαταρία. Αυτό που κάνω ,χώρις να είμαι σίγουρος αν παίζει κάποιο ρόλο, είναι να κάνω unmount την SD. Για ένα διάστημα δεν μου τρωγε μπαταρία. Χθές όμως συγκεκριμένα, όταν έκλεισα το τάμπλετ είχα 26% σήμερα όταν το άνοιξα είχα 39%. Επίσης όταν το χώ στο Sleep ανοίγει η οθόνη ανοίγει μόνη της! Το χει λύσει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια rom εχεις;την stock η αυτη που δινει ο alexpen στο λινκ; για τη μπαταρια θα σας πω τα αποτελεσματα μετα το battery calibration,αφου πρωτα το φορτισω.για την οθονη κοιτα ποιες εφαρμογες τρεχουν μηπως καποια απο αυτες φταιει,δεν ξερω υποθετω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με την οθόνη το έχω και εγώ και από ότι διαβάζω και σε διάφορα Ισπανικά forum είναι κοινό, και εμφανίζεται σε πολλόυς χρήστες και μάλλον δεν είναι θέμα εφαρμογής

να ρωτήσω κάτι, μετά την αναβάθμιση της ROM σε 0.42 πρέπει να εγκαταστήσουμε όλες τις εφαρμογές και να κάνουμε τις ρυθμίσεις από την αρχή ? δηλαδή η ταμπλέτα επανέρχεται σε εργοστασιακή κατάσταση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με την οθόνη το έχω και εγώ και από ότι διαβάζω και σε διάφορα Ισπανικά forum είναι κοινό, και εμφανίζεται σε πολλόυς χρήστες και μάλλον δεν είναι θέμα εφαρμογής

να ρωτήσω κάτι, μετά την αναβάθμιση της ROM σε 0.42 πρέπει να εγκαταστήσουμε όλες τις εφαρμογές και να κάνουμε τις ρυθμίσεις από την αρχή ? δηλαδή η ταμπλέτα επανέρχεται σε εργοστασιακή κατάσταση ?

Ναι..δυστυχως. Τουλαχιστον εγω δεν το ψαξα καθολου το πως θα γινει να μην τις χασω, αφου το εκανα απο την πρωτη μερα που το πηρα. :devil:

 

 

Παιδια...αξιζει πολυ αυτο το πληκτρολόγιο! πολυ βολικο! Αν ψαξετε, μπορειτε να το βρειτε και τσαμπε, να το δοκιμασετε και μετα αγοραστε το! :rolleyes:

 

http://www.youtube.com/watch?v=oofHlc9VqvI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση, δυστυχώς δεν παίζει να τα περάσω όλα από την αρχή!, θα περιμένω αναβάθμιση σε 2.3 btw ωραίο keyboard, καμία πρόταση για launcher έχετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...