Προς το περιεχόμενο

Carrefour tablet CT1002 και CT704


alexpen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για την απάντηση, δυστυχώς δεν παίζει να τα περάσω όλα από την αρχή!, θα περιμένω αναβάθμιση σε 2.3 btw ωραίο keyboard, καμία πρόταση για launcher έχετε ?

 

 

Για launcher ψαξε τον adw launcher ex,πεταει το μηχανημα.για τις εφαρμογες και πως δε θα τις χασεις μετα απο την αναβαθμιση ψαξε το titanium backup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 309
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ολα αυτα που ανεφερες λυνονται με την ROM που ολοι εμεις εδω εχουμε περασει.. (αντιγραφω απο προηγουμενο ποστ μου:)

 

http://minus.com/dR1wiHxRn1WeB.zip

Το κανεις unzip, και οοοολα τα συμπιεσμενα αρχεια και φακελους, (μεσα στα οποια βρισκεται κ ενα αρχειο UPDATE.zip) τα ριχνεις χυμα στην καρτουλα. Προσεξε, οπως ειναι ολα, χυμα στην sd, οχι σε καποιον υποφακελο. Αφου τα αντιγραψεις, βαλε την καρτουλα στο tablet και πηγαινε στην εφαρμογη που εχει το tablet FW update. Tρεξε την, επιλεξε UPDATE μετα NEXT και θα κανει reboot και θα αρχισει μετα η διαδικασια. ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Καθ'ολη την διαδικασια, φροντισε να το εχεις συνδεδεμενο στο ρευμα ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ!

Μπορείς να το ανεβάσεις στο rapidshare... για κάποιο λόγο δεν μπορώ να το κατεβάσω ούτε από browser ούτε από το Orbit!!! Κατι δεν πάει καλά με το μέγεθος του αρχειου... το βλέπουν διαφορετικό από 119ΜΒ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

video-κλήση μέσω slype; Εμένα προσωπικά δεν κάνει... Το χεις δοκιμάσει και κάνει; Το χεις πειράξει;

 

ναι, μπορεις να γινεις root με το z4 ψαξε στο google 'z4root xda'

Αν είσαι root μπορείς μετά ν αναβαθμίσεις το λογισμικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

video-κλήση μέσω slype; Εμένα προσωπικά δεν κάνει... Το χεις δοκιμάσει και κάνει; Το χεις πειράξει;

 

 

Αν είσαι root μπορείς μετά ν αναβαθμίσεις το λογισμικό;

 

δε χρειαζεται να εισαι root για να αναβαθμισεις,απλα ακολουθησε τις οδηγιες του alexpen!root κανεις απλα για να παρεις backup με το titanium!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχει γινει πολυσελιδη συζητηση στο section των προσφορων, και επειδη εκει ειμαστε πολυ off topic, λεω σιγα σιγα να μεταφερουμε εδω την συζητηση.

Ξεκιναω με ενα πολυ γενικο review της ταμπλετας (εγω πηρα το 10αρι), το οποιο 4 μερες τωρα με εχει αφησει παρα πολυ ευχαριστημενο.

ΥΠΕΡ:

*)Ποιοτητα κατασκευης. Ειναι κατασκευασμενο απο παρα πολυ ποιοτικα πλαστικα. Ειδικα το πισω μερος του ειναι απο μαλακο πλαστικο ματ με υφη που δεν γλυστραει και το κανει πολυ ευχρηστο.

*)Μπαταρια. Αν και δεν εχω πρωτερη εμπειρια με tablets, μπορω να πω οτι η μπαταρια του ειναι επαρκεστατη για την χρηση που προοριζεται. Δηλαδη, σερφαρισμα, skype, blogging και foruming, τα καταφερνει περιφημα με μια μονο φορτιση ανα μερα. Ως καθαρη αυτονομια, θα την προσδιοριζα (με φουλ φωτεινοτητα και WiFi) περιπου στις 4 ωρες.

*)Android out of the box. (τα λογια ειναι περιττα). Ειδικα σε συνδυασμο με το γεγονος οτι εχει πουλησει ευρυτερα, και προκειται για Branded (οσο παταει η γατα) και οχι για καποιο κινεζακι

*)Capacitive οθονη. Σιγουρα οχι η καλυτερη αποκριση της αγορας, αλλα μια χαρα ευχρηστη και "απροβληματιστη"

*)Επαρκη tech specs.(512ram, 1Ghz ARM A9, 4Gb internal).

*)Videocalls μεσω skype

KATA:

*)Οχι και τόσο φωτεινη οθονη, και ισως γενικοτερα οχι και η καλυτερη ποιοτικα. Πασχει και λιγο στην γωνια θέασης, χωρις ομως να το καθιστα δυσχρηστο.

*)Αδύναμο νομιζω WiFi

*)Κακη αποκριση των κουμπιων αφης που εχει (home,back κλπ). Ευτυχως εχει και soft κουμπακια το android.

*)Κακκιστη ρομ. Θελει οπωσδηποτε ελαφρυ modding. Ερχεται χωρις official android market, με ενα αλλο της πλακας με ελαχιστες εφαρμογες. Επισης, την εσωτερικη μνημη δεν μπορεις να την χρησιμοποιεισεις σαν "αποθηκη". Μπορει να χρησιμοποιειθει μονο απο το λειτουργικο. (αυτα ομως λυνονται με μια ελαφρως πειραγμενη rom)

 

Γενικα:

Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο το tablet, οχι μονο για τα λεφτα που εδωσα (179 ευρω) αλλα και γενικοτερα ως προς τις απαιτησεις που εχω απο ενα tablet. Απο μενα παιρνει ενα overall 8/10 και ενα value for money 10/10

Αυτα απο μενα, περιμενω αποψεις και συζητηση...

video-κλήση μέσω slype; Εμένα προσωπικά δεν κάνει... Το χεις δοκιμάσει και κάνει; Το χεις πειράξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.wayteq.eu/hu/xtab100

 

http://www.wayteq.eu/hu/tabletpc

 

http://www.wayteq.eu/hu/letoltes

 

το 7αρι σημερα πηρε 2.3 δεν ξερω αν ειναι ακριβως ιδιο με του carrefour ετσι φαινεται ομως....οι γαλλοι στο frandroid το εμαθαν μπας και γινει καμια προσπαθεια για 2.3;

 

 

EDIT: Οποιος θελει να χρησιμοποιησει την Internal storage( τα 2,86 gb που φαινονται στο sd card and device storage)με root explorer μπορει να το βρει στο /mnt/flash.Επισης χρησιμοποιησα το battery calibration απο το μαρκετ και προς το παρον η μπαταρια δειχνει οκ...θα ενημερωσω και αργοτερα για τα αποτελεσματα και αν αλλαξε κατι με το Batterycalibration

Επεξ/σία από kalampakas.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος εχει προβλημα με το σημα του wifi να δοκιμασει στα wifi settings--> menu-->advanced εκει που λεει channels, εγω εβαλα 13 και βρισκει δικτυο που εφτιαξα μεσω του λαπτοπ(windows 7/προγραμμα connectify) και καποια δικτυα της γειτονιας που πριν δεν τα εβρισκε.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

video-κλήση μέσω slype; Εμένα προσωπικά δεν κάνει... Το χεις δοκιμάσει και κάνει; Το χεις πειράξει;

Εχω κανει ναι! Η αληθεια ειναι ομως οτι κολλαει συχνα και σε μενα μετα το login. :mad:

Παντως ναι, μπορεις να κανεις βιντεοκληση (το εχω κανει δλδ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alex... συγγνώμη που επανέρχομαι ξανά και ξανά αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω το αρχείο σου με τπτ!!!

 

Δοκιμασα από chromo, explorer, orbit downloader... ολα παρουσιαζουν το ίδιο πρόβλημα... ενώ έχει σχεδόν τελειώσει το αρχείο με "φτύνουν"!!!

 

πχ για explorer βγάζει αυτό

2011-10-28_1305.png

 

 

Το περίεργο είναι οτι το αρχείο σου φαίνεται 119ΜΒ (στο minus) και οταν ξεκιναει το κατεβασμα όλα δείχνουν 113ΜΒ ενώ το orbit κατεβαζει 116ΜΒ και ΟΛΑ κολλάνε στο τέλος!!!!

 

Παρακαλώ για βοήθεια...

 

EDIT: Τελικά την 6η φορά το κατέβασε με το chrome!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά έκδοση του χείς πειράξει αδελφέ; Εμένα δεν μου βγάζεις κάν την επιλογή για βίντεο; Έχεις περάσει την ROM που λέμε εδώ γιατί εγώ το χα τεστάρει με την μαμίσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά έκδοση του χείς πειράξει αδελφέ; Εμένα δεν μου βγάζεις κάν την επιλογή για βίντεο; Έχεις περάσει την ROM που λέμε εδώ γιατί εγώ το χα τεστάρει με την μαμίσια

Ναι με αυτην την ROM που μιλαμε εδω...και με την μαμισια ομως φιλε εμενα ειχε παιξει. Και μου εβγαζε και την επιλογη για βιντεο! Περιεργο φιλε...

 

alex... συγγνώμη που επανέρχομαι ξανά και ξανά αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω το αρχείο σου με τπτ!!!

 

Δοκιμασα από chromo, explorer, orbit downloader... ολα παρουσιαζουν το ίδιο πρόβλημα... ενώ έχει σχεδόν τελειώσει το αρχείο με "φτύνουν"!!!

 

πχ για explorer βγάζει αυτό

2011-10-28_1305.png

 

 

Το περίεργο είναι οτι το αρχείο σου φαίνεται 119ΜΒ (στο minus) και οταν ξεκιναει το κατεβασμα όλα δείχνουν 113ΜΒ ενώ το orbit κατεβαζει 116ΜΒ και ΟΛΑ κολλάνε στο τέλος!!!!

 

Παρακαλώ για βοήθεια...

 

EDIT: Τελικά την 6η φορά το κατέβασε με το chrome!!!!!!!!!

Ελα φιλε, το εψαχνα στο pc μου να στο ανεβασω καπου. Αν δουλεψε τελικα πες μου! ^_^ . Αν οχι θα στο ανεβασω καπου να το παρεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...