Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χρησιμοποιώ τον Chrome canary στην τελευταία έκδοση Version 44.0.2398.0 canary

 

Τις τελευταίες ημέρες βγαίνει το μήνυμα πως το plugin του Google Talk θα σταματήσει σε λίγες ημέρες να λειτουργεί στη σελίδα του Gmail.

Στον απλό Chrome το μηνυμα δεν εμφανίζεται.

 

Τι συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O canary ειναι 2 εκδοσεις μπροστα απο τον stable chrome, οποτε οτι αλλαγες γινανε στον canary θα γινουν στον chrome μετα απο ~3 μηνες. Γιαυτο εχεις προβλημα στον εναν απο τους 2.

 

Για το gtalk δεν γνωριζω, απλα ισως να εκανε την δυνατοτητα built-in στον canary, μιας και θελει να σκοτωσει σιγα σιγα τα npapi plugins.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωρίζω και γι αυτό το λόγο χρησιμοποιώ τον canary σπίτι. Το θέμα είναι αν θα δουλεύει ή οχι το gtalk αργότερα μέσα από το gmail που βολεύει ή οχι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

καποιο adblock που να μπλοκαρει τις διαφημισεις πανω πανω στις αναζητησεις του google? Εχω το adblocker εδω παρα πολυ καιρο αλλα ξαφνικα σημερα αρχισε να εμφανιζει αυτες τις διαφημισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιο adblock που να μπλοκαρει τις διαφημισεις πανω πανω στις αναζητησεις του google? Εχω το adblocker εδω παρα πολυ καιρο αλλα ξαφνικα σημερα αρχισε να εμφανιζει αυτες τις διαφημισεις

 

uBlock Origin

 

Δεν μου εμφανίζει διαφημίσεις στο google με αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο σημερα (χτες βασικα), μονο απο το store θα ειναι διαθεσιμα τα οποιαδηποτε extensions υπαρχουν για τον chrome. Εντυπωσιακοτατη και η πτωση για help & support σε χρηστες που προσβηθηκαν απο προβληματικα προσθετα, μιας και αγγιξε το 75% σε σχεση με περυσι (Μαϊος 2014) που ξεκινησε να εφαρμοζεται το μετρο.

 

http://blog.chromium.org/2015/05/continuing-to-protect-chrome-users-from.html

 

Ετσι! Θανατος στα σαπια extensions τριτων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο σιτε το εσοπ οταν επιλεγω κατι και θελω να επιλεξω και καποιο δευτερο για να φιλτραρο αποτελεσματα δεν με αφηνει, ενω στο firefox γινεται

 

 

 

post-42806-0-36079900-1432211310_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια !!!εχω ενα θεμα με τους σελιδοδεικτες.διεγραψα το προφιλ 1 και εξαφανιστηκαν ολα,εκανα επαναφορα συστηματος και νομιζα θα λυθει αλλα χειροτερεψε το προβλημα τι μπορω να κανω?(συγνωμη για τα ορθογραφικα).


ευχαριστω!!!


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δοκιμασει οτι κυκλοφορεί στο νετ αλλα λυση καμια το youtube κρασαρει ολο τον chrome βιντεο φορτωνει αλλα δεν παιζει ποτε ειμαι ενα βημα πριν το φορματ απο τα νευρα μου.....ειλικρινα τα εχω δοκιμασει ολα και σας τα λεω συνοπτικα οσοι γνωριζεται θα καταλαβεται λοιπον
-enable hardware acceleration(ξετσεκαρισμα)

-δημιουργια νεου προφιλ με το δυσκολο τροπο
-εγκατασταση απο την αρχη(με καθαρισμα τα παντα)

-fix προγραμμα ακομα και προγραμμα αποκαταστασης key reg
-εβγαλα addons και καθε ειδους προσθετο
-δοκιμασα το κολπο με το chrome:plugs disable adobe flash

-απεγκατεστησα εντελως το adobe
-HTML5 ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ
εκανα και αλλα αλλα τωρα δεν μου ερχονται γιατι ειδη κλεινω βδομαδα !!!!

λαπτοπ ολοκαινουριο τουμπανο δίκτυό τουμπανο ολα τα αλλα παιζουν κανονικα το βιντεο δεν τρεχει ουτε αν ειναι λινκ απο φβ 

ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΡΕ ΜΑΓΚΙΕΣ 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο σημερα (χτες βασικα), μονο απο το store θα ειναι διαθεσιμα τα οποιαδηποτε extensions υπαρχουν για τον chrome. Εντυπωσιακοτατη και η πτωση για help & support σε χρηστες που προσβηθηκαν απο προβληματικα προσθετα, μιας και αγγιξε το 75% σε σχεση με περυσι (Μαϊος 2014) που ξεκινησε να εφαρμοζεται το μετρο.

 

http://blog.chromium.org/2015/05/continuing-to-protect-chrome-users-from.html

 

Ετσι! Θανατος στα σαπια extensions τριτων!

 

 

α, για αυτο ξαφνικα μου απενεργοποιησε αυτοματα τα μισα custom addons που ειχα στον Canary? ρε αντε απο δω.

ευτυχως, ανακαλυψα εναν ωραιο τροπο που επιτρεπει τα non-Google Store addons να ειναι ενεργοποιημενα σε ολα τα profiles/channels.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δοκιμασει οτι κυκλοφορεί στο νετ αλλα λυση καμια το youtube κρασαρει ολο τον chrome βιντεο φορτωνει αλλα δεν παιζει ποτε ειμαι ενα βημα πριν το φορματ απο τα νευρα μου.....ειλικρινα τα εχω δοκιμασει ολα και σας τα λεω συνοπτικα οσοι γνωριζεται θα καταλαβεται λοιπον

-enable hardware acceleration(ξετσεκαρισμα)

-δημιουργια νεου προφιλ με το δυσκολο τροπο

-εγκατασταση απο την αρχη(με καθαρισμα τα παντα)

-fix προγραμμα ακομα και προγραμμα αποκαταστασης key reg

-εβγαλα addons και καθε ειδους προσθετο

-δοκιμασα το κολπο με το chrome:plugs disable adobe flash

-απεγκατεστησα εντελως το adobe

-HTML5 ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ

εκανα και αλλα αλλα τωρα δεν μου ερχονται γιατι ειδη κλεινω βδομαδα !!!!

λαπτοπ ολοκαινουριο τουμπανο δίκτυό τουμπανο ολα τα αλλα παιζουν κανονικα το βιντεο δεν τρεχει ουτε αν ειναι λινκ απο φβ 

ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΡΕ ΜΑΓΚΙΕΣ 

 

εχω και εω παρομοια προβληματα απο χτες .. απο το πουθενα.

το youtube σερνεται, και οταν φορτωσει το βιντεο δεν ακουγεται ηχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...