Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω πρόβλημα με τα βίντεο του Chrome ιδικά στο Facebook τα παίζει μαύρα σαν να είναι σπασμένη η οθόνη. Τα βίντεο στο YouTube παίζουν κανονικά (εκτός αν πατήσω play από το Facebook) και από μια ιστοσελίδα για ταινίες. Του κατέβασα 2-3 abode flash player μήπως αλλά τίποτα. Το έκανα unistall & install και τίποτα. Καμία ιδέα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Καλησπέρα έχω πρόβλημα με τα βίντεο του Chrome ιδικά στο Facebook τα παίζει μαύρα σαν να είναι σπασμένη η οθόνη. Τα βίντεο στο YouTube παίζουν κανονικά (εκτός αν πατήσω play από το Facebook) και από μια ιστοσελίδα για ταινίες. Του κατέβασα 2-3 abode flash player μήπως αλλά τίποτα. Το έκανα unistall & install και τίποτα. Καμία ιδέα???

πηγαινε στις ρυθμισεις και δοκιμασε να απενεργοποιησεις το hardware acceleration 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Αυτο. Και γενικα ο chrome εχει δικο του built in flash και εδω και 1 χρονο σχεδον χρησιμοποιει αποκλειστικα αυτο, οποτε οτι αλλο και να του βαλεις απλα το αγνοει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chrome to discard tabs if system memory runs low

http://www.ghacks.net/2015/07/28/chrome-to-discard-tabs-if-system-memory-runs-low/

 

Πηγα και το εκανα... στην opera οπως λεει ο τυπος στο 3ο μηνυμα και μπορω να πω εχει μια διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Chrome to discard tabs if system memory runs low

http://www.ghacks.net/2015/07/28/chrome-to-discard-tabs-if-system-memory-runs-low/

 

Πηγα και το εκανα... στην opera οπως λεει ο τυπος στο 3ο μηνυμα και μπορω να πω εχει μια διαφορα.

εγω στην τελευταια εκδοση που εχω δεν καταφερα να  βρω αυτα που λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω στην τελευταια εκδοση που εχω δεν καταφερα να  βρω αυτα που λεει

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το παρακάτω πρόσθετο, κάνει εξαιρετική δουλειά!

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/the-great-suspender/klbibkeccnjlkjkiokjodocebajanakg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω στην τελευταια εκδοση που εχω δεν καταφερα να  βρω αυτα που λεει

"Στην τελευταια εκδοση" = στην 44 που ειναι η σημερινη stable? Το αρθρο μιλαει για την τελευταια "stable" του chromium που σημερα ειναι στην 46, οποτε στον stable chrome θα παει η επιλογη οταν φτασει και αυτος στην 46, δηλαδη μετα απο ~3 μηνες.

 

Google has added a new discard tab feature to Chromium, the open source version of Google Chrome, that will discard tabs based on an algorithm when physical memory runs low on the device the browser is running on.

post-124002-0-28051800-1438154088_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το παρακάτω πρόσθετο, κάνει εξαιρετική δουλειά!

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/the-great-suspender/klbibkeccnjlkjkiokjodocebajanakg

τι κανει αυτο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κανει αυτο???

Αδρανοποιούνται οι καρτέλες που δεν χρησιμοποιείς, μετά από χρονικό διάστημα που μπορείς να ορίσεις εσύ,με αποτέλεσμα να μην καταναλώνουν πόρους.Με ένα κλικ επανέρχονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Καλησπέρα,

 

Έχω πρόβλημα με τον Chrome. Η έκδοση που έχω εγκαταστήσει είναι Έκδοση 44.0.2403.89 m μετά από ένα θέμα που είχα με ένα malware. Κάποια προβλήματα που αντιμετωπίζω. (Σαν λειτουργικό χρησιμοποιώ windows XP)

 

1) Όταν προσπαθώ να κατεβάσω το chrome από το site τους, αν και κατεβαίνει ο installer όταν πάω να κάτω εγκατάσταση σταματάει στο σημείο Downloading. 

2)Δεξί κλικ σε εικόνα και αποθήκευση δεν εμφανίζετε το παράθυρο να επιλέξω που να αποθηκευτεί.

3) Στην σελίδα για τις ενημερώσεις τρέχει συνέχει το μήνυμα "Έλενχος για ενημερώσεις" και το Googleupdate.exe φουσκώνει την μνήμη.

4)Γενικώς πάνω από 4-5 tabs δεν μπορώ να ανοίξω. Αν μια σελίδα έχει τίποτα ποιο βαρύ (jquery, flash κτλπ) δεν ανοίγει καν την σελίδα και απλά δείχνει να την φορτώνει.

 

 

Έχω κάνει απεγκατάσταση (και με revo uninstaller για όλα τα κατάλοιπα αρχεία) και ξανά εγκατάσταση και πάλι το ίδιο πράγμα.

 

Exention δεν έχω ούτε ένα εγκατεστημένο και έσβησα και το παλιό profile και έφτιαξα καινούργιο μήπως αυτό έφταιγε.

 

Θέλω την βοήθεια σας γιατί εκτός ότι πάει για σπάσιμο ο υπολογιστής, ο mozilla είναι ακόμα χειρότερος και πολύ ποιο βαρύς από ταχύτητας. 

 

 

EDIT: Λύθηκε τλκ η μ@#&%@#. Είχαν γίνει install κάποια update της adobe που πραγματικά έσερναν όλο το chrome. 

Επεξ/σία από Brochet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα,
 
Έχω πρόβλημα με τον Chrome. Η έκδοση που έχω εγκαταστήσει είναι Έκδοση 44.0.2403.89 m μετά από ένα θέμα που είχα με ένα malware. Κάποια προβλήματα που αντιμετωπίζω. (Σαν λειτουργικό χρησιμοποιώ windows XP)
 
1) Όταν προσπαθώ να κατεβάσω το chrome από το site τους, αν και κατεβαίνει ο installer όταν πάω να κάτω εγκατάσταση σταματάει στο σημείο Downloading. 
2)Δεξί κλικ σε εικόνα και αποθήκευση δεν εμφανίζετε το παράθυρο να επιλέξω που να αποθηκευτεί.
3) Στην σελίδα για τις ενημερώσεις τρέχει συνέχει το μήνυμα "Έλενχος για ενημερώσεις" και το Googleupdate.exe φουσκώνει την μνήμη.
4)Γενικώς πάνω από 4-5 tabs δεν μπορώ να ανοίξω. Αν μια σελίδα έχει τίποτα ποιο βαρύ (jquery, flash κτλπ) δεν ανοίγει καν την σελίδα και απλά δείχνει να την φορτώνει.
 
 
Έχω κάνει απεγκατάσταση (και με revo uninstaller για όλα τα κατάλοιπα αρχεία) και ξανά εγκατάσταση και πάλι το ίδιο πράγμα.
 
Exention δεν έχω ούτε ένα εγκατεστημένο και έσβησα και το παλιό profile και έφτιαξα καινούργιο μήπως αυτό έφταιγε.
 
Θέλω την βοήθεια σας γιατί εκτός ότι πάει για σπάσιμο ο υπολογιστής, ο mozilla είναι ακόμα χειρότερος και πολύ ποιο βαρύς από ταχύτητας. 
 
 
EDIT: Λύθηκε τλκ η μ@#&%@#. Είχαν γίνει install κάποια update της adobe που πραγματικά έσερναν όλο το chrome. 

 

αδερφε θα συνεχίσεις να εχεις θεματα γιατι η microsoft πλεον κατάργησε τα xp και δεν θα λειτουργει τιποτα λογο των Update που περνουν καποιες εφαρμογες καλυτερα κανε format και βαλε τα 7!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...