Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε σταδιακά η αναβάθμιση του Samsung Galaxy Note σε Android 4


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Samsung ξεκίνησε σήμερα τη διανομή της νεότερης έκδοσης του Android, Ice Cream Sandwich στους κατόχους των Galaxy Note συσκευών. Πέρα από τις βελτιώσεις που προσφέρει το Android 4, οι χρήστες του Galaxy Note θα δουν το γραφικό περιβάλλον TouchWiz να αναβαθμίζεται στην τέταρτη έκδοση του, και την προσθήκη ορισμένων νέων εφαρμογών.

 

Μία από τις νέες εφαρμογές είναι το S Pen, η οποία επιτρέπει στους χρήστες να συνδυάζουν τις σημειώσεις και τα σχέδια τους που κρατάνε από τη συσκευή με άλλο ψηφιακό περιεχόμενο. Ενσωματώνεται επίσης η εφαρμογή My Story μέσα από την οποία δίνεται η δυνατότητα δημιουργίας και αποστολής προσωποποιημένων ψηφιακών καρτών.

 

Η εταιρεία συνήθως δεν αναβαθμίζει άμεσα τις συσκευές της στη νεότερη έκδοση του λογισμικού, καθώς κάθε νέα έκδοση πρέπει να παραμετροποηθεί κατάλληλα με τις προσθήκες της Smasung. Για το λόγο αυτό πολλές φορές οι καταναλωτές έχουν εκφράσει τα παράπονά τους, όπως για παράδειγμα το μεγάλο χρονικό διάστημα που χρειάστηκε στην περίπτωση του Galaxy S II έτσι ώστε να αναβαθμιστεί σε Ice Cream Sandwich.

 

P1060203.jpg

 

Η αναβάθμιση του Samsung Galaxy Note στο λογισμικό του Android 4 έχει ξεκινήσει σταδιακά μέσω OTA και είναι θέμα χρόνου να γίνει διαθέσιμη σε όλους.

 

 

Link.png Site: techradar.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η ελλαδα λογικα θα ειναι απο τις τελευταιες που θα εχει την αναβάθμιση ετσι?????

 

 

Δοκιμάστε αυτό τον οδηγό για πιο γρήγορα αποτελέσματα

 

http://www.insomnia.gr/page/wiki/_/smartphones/%CF%80%CF%8E%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%B5%CE%BE%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CE%AC%CF%83%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-android-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%BB%CE%AC%CE%B2%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%BF-ota-update-r252

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου την εβγαλε απο το πρωι την αναβαθμιση...περαστηκε μια χαρα..βεβαια σου γυρναει σε default τις ρυθμισεις που χεις στις οθονες αλλα μικρο το κακο.

 

Μεχρι τωρα μια χαρα παει...ειδωμεν στην πορεια ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ειμαι κατοχος samsung galaxy 2.Εχει ξεκινησει η αναβαθμηση σε ICE SCREAM SANDWICH;Εαν ναι που μπορω να την ψαξω.Ευχαριστω gus321

http://www.insomnia.gr/topic/444131-%ce%be%ce%b5%ce%ba%ce%b9%ce%bd%ce%ac%ce%b5%ce%b9-%ce%b5%cf%80%ce%b9%cf%84%ce%ad%ce%bb%ce%bf%cf%85%cf%82-%ce%b7-%ce%b5%cf%80%ce%af%cf%83%ce%b7%ce%bc%ce%b7-%ce%b1%ce%bd%ce%b1%ce%b2%ce%ac%ce%b8%ce%bc%ce%b9%cf%83%ce%b7-%cf%83%ce%b5-ics-%ce%b3%ce%b9/

 

με ένα απλό search θα το έβρισκες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω την περασα ολα γρηγορα και απλα,

Αν και σου βαζει τις δικες του αρχικες οθονες.

Παρατηρησα οτι εφαγε γρηγορα την μπαταρια και ανεβασε

Θερμοκρασια στα 44.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

το δοκιμασα αλλα τζιφος ρε γαμωτο......

μηπως φταιει που ειμαι root?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το δοκιμασα αλλα τζιφος ρε γαμωτο......

μηπως φταιει που ειμαι root?????

 

Μπα και γω που δεν εχω κάνει root, τίποτα για την ωρα.

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την ταπεινη μου εμπειρια με το ΝΟΤΕ οι αλλαγες που εχω παρατηρησει ειναι ...

 

1.μικρη αλλαγη στο εικονιδιο του wifi.

2.στο εικονιδιο της μπαταριας μπορεις να βαλεις να εμφανιζει το ποσοστο διπλα του (εξ'αριστερων).

3.στο storage σου δειχνει τον κατελειμενο χωρο αναλυτικο σε κατηγοριες (applications , music , pictures , misc κλπ)

4.στο security βλεπω κατι καινουργια (δεν ειμαι σιγουρος αν υπηρχαν και πριν )..καποια πραγματα περι encrypt sd κλπ...

5.στο pen settings βλεπω μια καινουργια ρυθμιση "hovering pen icon".Στην ουσια δειχνει μια μικρη μικρη τελιτσα οταν πλησιαζει η μυτη του πεν στην οθονη.

6.νεο μενου στις ρυθμισεις "one-handed operation"..ειδικες ρυθμισεις ετσι ωστε ο dialer , το keypad , το calc , και το unlock pattern να αλλαζουν θεση ωστε να μπορουν να χειριζονται με ενα χερι.

7.ειδα ενα popup οταν μπηκα στις επαφες για ενα gesture (δεν ξερω σιγουρα αν υπηρχε και παλιοτερα)...δεξι swipe στην επαφη = κληση , αριστερο = σμσ

 

Αυτα τα ολιγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...