Προς το περιεχόμενο

Πακέτο σύνδεσης Q & δώρο το Smartphone ZTE Carl (αξίας 99€) + 100ΜΒ/μήνα, για 3μήνες + τα 59€ σου μένουν στην κάρτα!


val007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα έριξα και εγώ μια ματιά στον κινητό μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλό μέχρι τώρα δεν το περίμενα κίολας :)...

δεν βρίσκω κάποιο λόγω να χρησιμοποιήσω το app2sd μιας και το κινητό το κάνει από μόνο του μέσω της διαχείρισης να μπορεί να περάσει εφαρμογές από μνήμη κινητού στην sd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 196
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα έριξα και εγώ μια ματιά στον κινητό μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλό μέχρι τώρα δεν το περίμενα κίολας :)...

δεν βρίσκω κάποιο λόγω να χρησιμοποιήσω το app2sd μιας και το κινητό το κάνει από μόνο του μέσω της διαχείρισης να μπορεί να περάσει εφαρμογές από μνήμη κινητού στην sd.

 

το app αυτο ειναι ποιο ευχρηστο ,βλεπεις στα γρηγορα που ειναι τι ενω μεσω του συστηματος ψαχνεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον maxdore,κι εγώ το θεωρώ περιττό το app2sd αφού την ίδια δουλειά την κάνει το λειτουργικό.

 

@redshift

Δεν ψάχνεσαι καθόλου μέσω του συστήματος.Στη διαχείριση εφαρμογών η τρίτη καρτέλα δείχνει μόνο τις εφαρμογές που μπορούν να πάνε στην sd και αν είναι ήδη εκεί ή όχι.Δεν χρειάζεται να τις ψάχνεις μία μία αν νομίζεις αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@pedrojay ωραιος θα το ψαξω

 

@all ας παρει καποιος backup την stock rom ρε μαγκες,διαφορετικα δεν μπορουμε να πειραξουμε τπτ

 

οδηγιες

http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-backup-your-android-phones-boot-recovery-and-system-partition-images/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου καλές οι οδηγίες αλλά γενικά κρατάω επιφυλάξεις, άμα δεν βρεθεί κάποιος να το δοκιμάσει (με zte carl) και δεν εννοώ να πάρει μόνο το backup αλλά και να το ξανά περάσει και να τεστάρει το κινητό άμα πηγαίνει καλά. ούτοσι άλλος όλοι επί του ασφαλούς πάνε μιας και άμα δεν ξέρεις κάτι αν έχει αποτελέσματα δεν το κάνεις.

 

Ελπίζω να λύσεις το πρόβλημα σου μέσω της εταιρίας γενικά άμα επίσημα δεν βγει κάτι σωστό και αποδεδειγμένα λειτουργικό μην περιμένεις και πολλά από πειράγματα δικά σου και rom μαϊμού( καλοπροαίρετα το λέω :) ) ...εμένα πάλι σε σχέση με το x-10 mini μου φαίνεται ότι είναι καλό ακόμα και με την 2.2 που έχει ακόμα το πρόβλημα με το wifi δεν μου το έχει βγάλει αλλά βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα max σε αυτα τα πραγματα ειτε πειραματιζεσαι μαθαινεις και γουσταρεις κιολας ειτε μενεις μαμα και κανεις την δουλεια σου οπως σου επιβαλουν

 

το μηχανακι χωρις πειραγμα δεν την παλευει και πολυ (γνωμη μου αυτο),φυσικα ο καθενας το βλεπει διαφορετικα

 

ps τι εννοεις ρομ μαιμου? ζητησα την μαμα ρομ καποιου με zte carl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται ότι με παρεξήγησες και δεν το έγραψα με τέτοιο τρόπο...

και βέβαια είναι δεκτό ότι υπάρχει και κόσμος που πειραματίζεται και μάλιστα γροστάω πολλά σε αυτούς λόγω xbox360 :)

 

[ps τι εννοεις ρομ μαιμου? ζητησα την μαμα ρομ καποιου με zte carl ]

δεν το είπα για σένα απλά να κάνεις το πείραμα αν πχ. θες να αλλάξει έκδοση λ.χ. 2.3 αλλιώς δεν νομίζω ότι αξίζει τι κέρδος έχεις?

 

Βέβαια τόσο καιρό που έψαχνα για το x-10 mini καμιά έκδοση δεν ήταν σωστή (εδώ θέλω να βασιστώ σε αυτό που λέω όσοι το κάνανε είχαν μπλέξει σε συνεχόμενες αναβαθμίσεις και χωρίς να αξίζει ο κόπος όλα αυτά που σου λέω πριν κάνα χρόνο μιας και μετά το παράτησα το θέμα δεν νομίζω ότι το κινητό αυτό είναι φτιαγμένο να γίνει πύραυλος ;)

με 600mhz και μνήμη 170mb είναι απλά για να κάνεις λίγα πραγματάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το βλεπω ως εξης

 

ρουταρεις την μαμα ρομ για να μπορεσεις να το φερεις στα μετρα σου

 

ξεφορτωνεσαι απο μεσα διαφορες χαζομαρες οπως πχ το προβληματικο ελληνικο πληκτρολογιο (που στελνει sms των 60 χαρακτηρων μονο) η την εφαρμογη για τα εγγραφα office που σε τετοια μικρη οθονη ειναι αχρηστη και περνας στην θεση τους εφαρμογες που θες εσυ οπως πχ εναν καλυτερο dialer η messages app

 

στελνεις τα παντα στην sd οποτε και εχεις καμποση μνημη για να δουλευει ανθρωπινα

 

ρυθμιζεις τι εκκινει αυτοματα ωστε να μην ζοριζεται η αδυναμη cpu τσαμπα

 

του τραβας και λιγο oc

 

και δουλευεις πολυ ποιο ανετα

 

δεν μιλησα πουθενα για αλλη εκδοση android (δεν εχω βρει κιολας πουθενα ρομ για αυτο),αναβαθμιση απο την zte μην περιμενεις παντως

 

απο κει και περα εννοειται οτι οποιος δεν εχει ορεξη να ασχοληθει το κρατα μαμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά όσοι το αγοράσατε με το ίντερνετ τι παίζει???

Έχω ένα htc και όσο είχα την Cosmote έμπαινα κανονικότατα ίντερνετ, την προηγούμενη βδομάδα έβαλα μία κάρτα της Q και μου έδωσε και ίντερνετ αλλά δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω...Μου δείχνει ότι είναι σε roaming αλλά τίποτα...

Ξέρει κανείς τι παίζει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τικάρει και το "Data Enabled" και το "Data Roaming" αλλά τίποτα...

 

Αυτα να ειναι τικαρισμενα και τα 2 και

πρεπει στο GSM/UMTS options --> Access Point Names να κανεις add New APN και στο ΑPN γραψε "myq" δωστου και ενα ονομα οτι θελεις και εισαι ετοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...