Προς το περιεχόμενο

Πακέτο σύνδεσης Q & δώρο το Smartphone ZTE Carl (αξίας 99€) + 100ΜΒ/μήνα, για 3μήνες + τα 59€ σου μένουν στην κάρτα!


val007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 196
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δουλευει!!!

 

περνας εναν root uninstaller και πετας την σαβουρα

 

 

τι δουλεύει ακριβός φίλε Redshift γίνε λίγο ποιο περιγραφικός

δηλαδή του πέρασες κάποια αναβάθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι δουλεύει ακριβός φίλε Redshift γίνε λίγο ποιο περιγραφικός

δηλαδή του πέρασες κάποια αναβάθμιση?

 

δεν ανοιγουμε ενα θεματακι να συζηταμε ολοι εμεις οι νιουμπαδες που θελουμε να πειραξουμε το carl?

 

σχετικα με την ερωτηση σου,η μεθοδος του link που παρεθεσα δουλευει και το carl γινεται root,rom δεν εχω βρει αλλα ειναι και τοσα τα παρομοια μοντελα της zte που δεν βγαζεις ακρη

 

εγω απλα καταφερα να απεγκαταστησω διαφορες εφαρμογες συστηματος που θεωρουσα αχρηστες και επισης μπορω να μεταφερω πλεον οποια εφαρμογη θελω στην sd γιατι η μνημη ειναι λιγη και πολυτιμη

 

τι ειναι root

http://www.doctorandroid.gr/2012/02/android-basics-root.html#.T9o7z7U0O64

 

ps 166mb εχει συνολο για εφαρμογες και λειτουργικο?

 

ps2 εχετε βρει πουθενα την στοκ rom?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς περιμέναμε από σένα να μας διαφωτίσεις...

 

Τέλος πάντων, μου ήρθε να το παραλάβω, προσφορά λέει από zougla.gr!!!!! ενώ έκανα on-line παραγγελία από την ιστοσελίδα της Wind... Τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω καινουργιος ειμαι μωρε και το παρατραβηξα χωρις να ξερω οτι πρεπει να παρω backup πριν αρχισω τα μαγειρεματα

 

τεσπα απλα ελπιζω να βρεθει ενας καλοθελητης να ανεβασει καπου την μαμα rom και μετα το πειραζουμε αφοβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πετάξεις τη σαβούρα, κάντο με την εφαρμογή SystemCleanup σου λέει ποιες εφαρμογές να μην πειράξεις.

 

αυτην δουλεψα φιλε μονο που εβγαλα και πραγματα που δεν επρεπε πχ εχασα τα παντα σχετικα με το gps,συνενωσα το market (update και native) και τωρα δεν μου τραβαει ενημερωσεις κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

panosss567 το νήμα που δίνεις είναι λίγο χαλασμένο :) από την αρχή καλύτερα να ανοιχτεί ένα καινούργιο από τον φίλο Redshift και ας του στείλει κάποιος έμπειρος με ροοτ ( κρίμα φίλε) εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω δεν έχω ασχοληθεί πολύ με το θέμα τώρα το ψάχνω απλά για να παίξω λίγο με το κινητό στον ελεύθερο χρόνο μου όταν το ανοίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μην κανετε δραστικα πραγματα χωρις να παρετε backup την μαμα rom

 

οταν λεω δραστικα εννοω να πειραξετε το system partition με το android,οτι αλλο και να κανετε μπορειτε παντα να γυρισετε το τηλεφωνο στην stock μορφη μεσα απο τις ρυθμισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον επικοινωνησα με την zte τους εδωσα τα στοιχεια μου και ζητησα την μαμα rom που διορθωνει το προβλημα με το wifi (την εχουν δωσει στην wind) για να επαναφερω το τηλεφωνο σε εργοστασιακη κατασταση,δεν ξερω αν θα δεχθουν γιατι ειναι και θεμα εγγυησης

 

αν παρολα αυτα μου την δωσουν θα την αναρτησω για να μπορεσουμε να πειραξουμε το τηλεφωνακι

 

σχετικα με το ρουταρισμα, μνημη δεν κερδιζεις αν δεν κανεις repartioning,μπορεις ομως να σουταρεις τις μαμα εφαρμογες που δεν σου κανουν και να βαλεις αλλες στην θεση τους ακομα και μεσα στο system partition (οποτε οταν κανεις reset το τηλεφωνο επανερχονται σαν να ηταν εργοστασιακες),πολυ σημαντικο επισης μπορεις να στελνεις ολες τις εφαρμογες στην sd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...