Προς το περιεχόμενο

Εμφάνιση διαφημίσεων στις δωρεάν Skype προς Skype κλήσεις


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Microsoft μέσα από το επίσημο blog του Skype ανακοίνωσε σήμερα ένα νέο μηχανισμό ειδοποιήσεων στο Skype. Πρόκειται για διαφημίσεις που θα εμφανίζονται μόνο στις κλήσεις από Skype σε Skype χρήστες, στην έκδοση των Windows και αφορά επίσης τις δωρεάν κλήσεις. Για τους χρήστες που διαθέτουν χρηματικό υπόλοιπο στην υπηρεσία ή είναι συνδρομητές σε κάποιο από τα πακέτα της οι διαφημίσεις θα αποκρύπτονται.Η εταιρεία υπογραμμίζει ότι η ποιότητα των κλήσεων δε θα επηρεάζεται από τις διαφημίσεις, και αυτές δεν πρόκειται να καταλαμβάνουν μεγάλο χώρο ή να παράγουν ήχο. Θα εμφανίζονται σε 55 χώρες και προς το παρόν όπως αναφέρθηκε επηρεάζουν χρήστες Windows.

 

Η ανάρτηση αναφέρει επίσης ότι η υπηρεσία μπορεί να χρησιμοποιεί ορισμένα δημογραφικά χαρακτηριστικά των χρηστών για να παρουσιάζει τις διαφημίσεις, χωρίς όμως να συμπεριλαμβάνονται σε αυτά προσωπικές πληροφορίες. Οι χρήστες του Skype θα μπορούν να επιλέξουν να μην χρησιμοποιούνται μεμονωμένα δεδομένα ιδιωτικότητας μέσα από αντίστοιχο μενού της εφαρμογής.

 

 

Video Video: neowin.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαλιστα... Καθε περυσι και καλυτερα με το Skype! Διαφημισεις παντου. Εμπρος για τον ωραιο ιντερνετικο κοσμο που ολες οι εταιρειες ονειρευονται. Καποια στιγμη θα βγαλουν και λειτουργικο που θα παιζει διαφημισεις σαν Screensaver οταν θα ειναι κλειστος ο υπολογιστης... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωραα? εδώ και κάνα μήνα της έχω :mad: :mad: :mad: και είναι και σπαστικές :-( και δεν ειναι μόνο στις κλίσεις πετάγονται και στην αρχικοί σελίδα και κάνα δύο φορές τα πέτυχα σε κάποια info που έβλεπα :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω υπόλοιπο, οπότε δεν τις είχα πάρει χαμπάρι. Αλλά αναρωτιέμαι, σε μια κλήση από κάποιον με συνδρομή σε κάποιον χωρίς, θα δείχνει διαφημίσεις ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους χρήστες που διαθέτουν χρηματικό υπόλοιπο στην υπηρεσία ή είναι συνδρομητές σε κάποιο από τα πακέτα της οι διαφημίσεις θα αποκρύπτονται.

Εμμέσως πλην σαφώς δλδ, αγοράστε credits.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ το skype και για κανονικές κλήσεις, οπότε έχω credits άρα κανένα πρόβλημα, άλλα δεν νομίζω ότι αυτήν η πολιτική είναι φιλική προς χρήστες που χρησιμοποιούνε το skype αποκλειστικά για free skype-to-skype calls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα hangouts της google προσφέρουν περισσότερες υπηρεσίες από το Skype και δωρεάν. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι είδους πολιτική ακολουθεί η microsoft.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφημίσεις βάζουν πλέον όλοι παντού. Αφού το μοντέλο δουλεύει τόσο καλά για το google λογικό είναι να θέλουν να το αντιγράψουν. Το απίστευτο είναι οτι το παρουσιάζουν σα να μας κάνουν χάρη με το να μας δίνουν θέματα συζήτησης και να κάνουν τη χρήση του skype πιο ευχάριστη.

Αυτός που έγραψε το κείμενο είναι απίστευτος μπουρδολόγος... θα πρέπει να τον προσλάβουν επειγόντως να γράφει λόγους πολιτικών.

 

While on a 1:1 audio call, users will see content that could spark additional topics of conversation that are relevant to Skype users and highlight unique and local brand experiences. So, you should think of Conversation Ads as a way for Skype to generate fun interactivity between your circle of friends and family and the brands you care about. Ultimately, we believe this will help make Skype a more engaging and useful place to have your conversations each and every day.

 

 

Οτιδηποτε καλο παιρνει η Microsoft το καταστρεφει!

 

Ο τύπος στο avatar σου δεν είναι ο master chief;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

While on a 1:1 audio call, users will see content that could spark additional topics of conversation that are relevant to Skype users and highlight unique and local brand experiences. So, you should think of Conversation Ads as a way for Skype to generate fun interactivity between your circle of friends and family and the brands you care about. Ultimately, we believe this will help make Skype a more engaging and useful place to have your conversations each and every day.

 

χαχαχα!!! και είχα αρχίσει να έχω σε εκτίμηση τα Αμερικανάκια που δημιουργούν Marketing Campaigns!!!!

 

"Χ" από εμένα ΚΑΙ στο Skype... διαφημίσεις βλέπω και στην σιχαμερή Ελληνική τηλεόραση άμα είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το βρίσκω πάντως και τόσο κακο. Απο το να χρεώνει την υπηρεσία ή να μείωσει την ποιότητα, καλύτερα να δείχνει καμία διαφήμιση και να παίρνει κανά φραγμό απο εκει. Δε λέω να σου κρύβει τη φάτσα του συνομιλητή αλλα να έχει μια μικρή διακριτική διαφήμιση κάπου δε τρέχει και τίποτα. Ασε που βαριέμαι να ψάχνω όσο κόσμο έχω στο Skype να τον βρω όπου αλλού είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...