Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ακουσει και απο αλλους την λυση με το αλουμινοχαρτο,αλλα πως θα κολλησει στην καψουλα?

Απλά το κόβεις λίγο μεγαλύτερο.

Π.χ. http://www.youtube.com/watch?v=efjFS73AC2I

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σε λίγο θα υπάρχουν και περισσότερες επιλογές. Εγώ επιλέγω με κάψψουλες πολυπροπυλένιου. Έχω μία Delonghi (95) και είμαι μιά χαρά. Τις παίρνω από εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

εχω ακουσει και απο αλλους την λυση με το αλουμινοχαρτο,αλλα πως θα κολλησει στην καψουλα?

Απλά το κόβεις λίγο μεγαλύτερο.

Π.χ. http://www.youtube.com/watch?v=efjFS73AC2I

Καλη φάση και βάζεις και οτι καφές θες εσυ !
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://i-home.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30795

 

εγω αυτες εχω αγοαρασμενες απο ebuy εδω και ενα χρονο και ειμαι ευχαριστημενος

δηλαδη με αυτο φτιαχνεις και σοκολατα, τσαι κτλπ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nespresso  σημαινει  κλειστο club καφε, με ολες τις παροχες που σου προσφέρει. Πίνω Nespresso περιπου 7-8 χρόνια.

Προσωπικά θεωρω ότι τη ποιοτητα espresso που προσφέρει είναι πολύ δύσκολο να τη βρεις αλλου. Υπαρχουν ποικιλίες για όλα τα γουστα. Για εμένα προσωπικα είναι κρίμα να εχεις μηχανη Nespresso και να ψάχνεσαι με noname καφεδες και πατεντες με επαναγεμιζομενες καψουλες.

ΝΑΙ ξερω θα μου πειτε ότι σε σχεση με τον ανταγωνισμο είναι πιο ακριβοι.

ΝΑΙ θα μου πειτε ότι φτιάχνει μόνο erpsesso και όχι άλλα ροφήματα.

Αλλά αυτό είναι το consept του Nesoresso club.

Αν θες πιο φθηνες καψουλες και ποικιλια σε ροφηματα, τοτε λάθος μηχανη έχεις. Για αυτή τη χρήση μπορει καποιος να παρει Tassimo ή Dolce Gusto.

Επίσεις μιας και έχω 2 μηχανες Nespresso (μια 7-8 χρόνια και μια krups U) και αρκετοι γνωστοι έχουν επισεις nespresso, θα ήθελα να επισημάνω το εξης.

Τα παλαιοτερα μοντελα ηταν κατασκευασμένα στην Ελβετία με απιστευτη ποιοτητα υλικών και το έμβολο τους ήταν μεταλλικό. Πλέον κατασκευαζονται κατά κυριο λογο Κινα  και για να μειωθεί και το κοστος έχουν πλαστικο εμβολο.

Εχω δει σε φίλο με καψουλες αγορασμένες από eBay το εμβολο να σπάει γιατι δεν αντεχε την πλαστική καψουλα. Για αυτό λιγο το νου σας.

 

Και για να προλάβω μερικους ΟΧΙ δεν δουλευω στη Nespresso και δεν έχω σχεση με αυτους,

Απλα είμαι λάτρης του καλου espresso και τιποτα περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nespresso  σημαινει  κλειστο club καφε, με ολες τις παροχες που σου προσφέρει. Πίνω Nespresso περιπου 7-8 χρόνια.

Προσωπικά θεωρω ότι τη ποιοτητα espresso που προσφέρει είναι πολύ δύσκολο να τη βρεις αλλου. Υπαρχουν ποικιλίες για όλα τα γουστα. Για εμένα προσωπικα είναι κρίμα να εχεις μηχανη Nespresso και να ψάχνεσαι με noname καφεδες και πατεντες με επαναγεμιζομενες καψουλες.

ΝΑΙ ξερω θα μου πειτε ότι σε σχεση με τον ανταγωνισμο είναι πιο ακριβοι.

ΝΑΙ θα μου πειτε ότι φτιάχνει μόνο erpsesso και όχι άλλα ροφήματα.

Αλλά αυτό είναι το consept του Nesoresso club.

Αν θες πιο φθηνες καψουλες και ποικιλια σε ροφηματα, τοτε λάθος μηχανη έχεις. Για αυτή τη χρήση μπορει καποιος να παρει Tassimo ή Dolce Gusto.

Επίσεις μιας και έχω 2 μηχανες Nespresso (μια 7-8 χρόνια και μια krups U) και αρκετοι γνωστοι έχουν επισεις nespresso, θα ήθελα να επισημάνω το εξης.

Τα παλαιοτερα μοντελα ηταν κατασκευασμένα στην Ελβετία με απιστευτη ποιοτητα υλικών και το έμβολο τους ήταν μεταλλικό. Πλέον κατασκευαζονται κατά κυριο λογο Κινα  και για να μειωθεί και το κοστος έχουν πλαστικο εμβολο.

Εχω δει σε φίλο με καψουλες αγορασμένες από eBay το εμβολο να σπάει γιατι δεν αντεχε την πλαστική καψουλα. Για αυτό λιγο το νου σας.

 

Και για να προλάβω μερικους ΟΧΙ δεν δουλευω στη Nespresso και δεν έχω σχεση με αυτους,

Απλα είμαι λάτρης του καλου espresso και τιποτα περισσοτερο.

Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να σε προσβάλλω, αλλά ένας πραγματικός λάτρης του καλού espresso δεν θα πέρναγε ούτε έξω από nespresso club..

 

Στο μόνο που συμφωνώ είναι αυτό που λες για τα παλαιότερα μοντέλα. Έχω μια Nespresso Krups από το 1999 και δεν συγκρίνεται σε καμία περίπτωση με τις καινούριες. Δυστυχώς ισχύει το όσο νεότερη τόσο χειρότερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να σε προσβάλλω, αλλά ένας πραγματικός λάτρης του καλού espresso δεν θα πέρναγε ούτε έξω από nespresso club..

 

Στο μόνο που συμφωνώ είναι αυτό που λες για τα παλαιότερα μοντέλα. Έχω μια Nespresso Krups από το 1999 και δεν συγκρίνεται σε καμία περίπτωση με τις καινούριες. Δυστυχώς ισχύει το όσο νεότερη τόσο χειρότερη.

 

Ουτε εγω θελω να σε προσβαλω , αλλα πες για πες μου ποιον καφε και ποιες ποικιλιες θεωρεις καλες, ετσι για να μαθαίνουμε και εμεις :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ την έχω μόνο για σκ και έτσι είναι πάντα φρέσκος

 

Αυτό είναι και το υπερ ολων των μηχανών με καψουλες (Nespresso, Tassimo, Dolce Gusto).

Δεν χανει το αρωμα και δεν παίρνει αερα μεχρι να χρησιμοποιθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη με αυτο φτιαχνεις και σοκολατα, τσαι κτλπ???

Ναι, οπως μπορεις να βρεις και ετοιμες με τσαι κλπ.

(ειναι πλεον παλιες αυτες οι καψουλες, δοκιμασμενες).

Nespresso  σημαινει  κλειστο club καφε, με ολες τις παροχες που σου προσφέρει. Πίνω Nespresso περιπου 7-8 χρόνια.

...

Απλα είμαι λάτρης του καλου espresso και τιποτα περισσοτερο.

Ολα αυτα 'σηκωνουν' πολυ συζητηση και σιγουρα θα ακουστουν πολλες γνωμες, αλλα εδω ειμαστε στις προσφορες για εναλλακτικες των original.

Προτεινω, αν θελεις εσυ φιλε ή οποιος αλλος θελει, να ανοιξει σχετικο θεμα γενικης συζητησης εδω http://www.insomnia.gr/forum/9-%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B1-%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B1/ , να το αναφερει εδω και να συνεχιστει αυτη η συζητηση εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nespresso  σημαινει  κλειστο club καφε, με ολες τις παροχες που σου προσφέρει. Πίνω Nespresso περιπου 7-8 χρόνια.

Προσωπικά θεωρω ότι τη ποιοτητα espresso που προσφέρει είναι πολύ δύσκολο να τη βρεις αλλου. Υπαρχουν ποικιλίες για όλα τα γουστα. Για εμένα προσωπικα είναι κρίμα να εχεις μηχανη Nespresso και να ψάχνεσαι με noname καφεδες και πατεντες με επαναγεμιζομενες καψουλες.

ΝΑΙ ξερω θα μου πειτε ότι σε σχεση με τον ανταγωνισμο είναι πιο ακριβοι.

ΝΑΙ θα μου πειτε ότι φτιάχνει μόνο erpsesso και όχι άλλα ροφήματα.

Αλλά αυτό είναι το consept του Nesoresso club.

Αν θες πιο φθηνες καψουλες και ποικιλια σε ροφηματα, τοτε λάθος μηχανη έχεις. Για αυτή τη χρήση μπορει καποιος να παρει Tassimo ή Dolce Gusto.

Επίσεις μιας και έχω 2 μηχανες Nespresso (μια 7-8 χρόνια και μια krups U) και αρκετοι γνωστοι έχουν επισεις nespresso, θα ήθελα να επισημάνω το εξης.

Τα παλαιοτερα μοντελα ηταν κατασκευασμένα στην Ελβετία με απιστευτη ποιοτητα υλικών και το έμβολο τους ήταν μεταλλικό. Πλέον κατασκευαζονται κατά κυριο λογο Κινα  και για να μειωθεί και το κοστος έχουν πλαστικο εμβολο.

Εχω δει σε φίλο με καψουλες αγορασμένες από eBay το εμβολο να σπάει γιατι δεν αντεχε την πλαστική καψουλα. Για αυτό λιγο το νου σας.

 

Και για να προλάβω μερικους ΟΧΙ δεν δουλευω στη Nespresso και δεν έχω σχεση με αυτους,

Απλα είμαι λάτρης του καλου espresso και τιποτα περισσοτερο.

 

 

Χωρις να ειμαι σιγουρος, αυτες με τις καψουλες τις Illy (iperEspresso) δεν βγαζουνε καλυτερο Espresso;

Edit: Εννοω καλυτερες απο τις αλλες με τις καψουλες. Γιατι ο καλυτερος ειναι, ο φρεσκος καφες (που χρειαζεσαι και μυλο και ολα τα αλλα παρελκομενα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://i-home.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30795

 

εγω αυτες εχω αγοαρασμενες απο ebuy εδω και ενα χρονο και ειμαι ευχαριστημενος

και με εσπρέσσο απο τα ικεα έχει πολύ καλό αποτέλεσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...