Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βοηθηστε με λιγο ρε παιδια. Ψαχνω τωρα μια νεσπρεσσο γιατι ειχα την τασσιμο. Πουλαει ενας φιλος μια Le Cube που εχει αλλα ειδα οτι ειναι παλιο μοντελο μεν, αλλα με πολυ καλα χαρακτηριστικα δε. Αξιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παλαιοτερα μοντελα ειναι πιο "βολικα" με τις μη γνησιες και επαναγεμιζομενες καψουλες

τα νεοτερα κατα καποιο τροπο τις τσαλακωνουν προς αποφυγη των επαναγεμιζομενων  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο κομμάτι αλλά παλιό. Για επαναγεμιζομενες και για όχι Original, πρέπει να σιγουρευτείς αν τις παιρνει.

 

Στα 100 - 120€ παίρνεις μια Pixie και κάνεις την ίδια δουλειά. (εκτός από το ζέσταμα των ποτηριών)

Εκτός αν η cube έχει ΤΟ κάτι παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι εκτος θεματος τα ερωτηματα σου αγαπητε, θα χρειαστει να τα υποβαλλεις αλλου.

Πιθανοτατα γι'αυτο δεν εχεις απαντηση και καλο θα ηταν να μην συνεχισουν για να μεινει 'καθαρο' το θεμα για τους επομενους αναγνωστες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα από την crescento απόγευμα προς βράδυ μου ήρθαν την επόμενη 12 η ώρα  :blink: 
[Edit: Σε περίπτωση που δεν είναι σαφές εντυπωσιάστηκα πολύ θετικά με το πόσο γρήγορα τις έφερε το courier]
Πήρα 150 κάψουλες, 50 από κάθε είδος. Κοντά στα 50 ευρώ μου βγήκε.

 

Εγώ που πίνω γλυκό Freddo μου άρεσε ο Roma, οι γονείς μου που πίνουν espreso σκέτο, με καϊμάκι κλπ, είχαν ανάμικτα συναισθήματα.

Βέβαια μπορεί να ήταν και το ψυχολογικό, οπότε αύριο θα τους κάνω test με 2 ίδιους φαινομενικά ίδιους espresους αλλά ο ένας θα έχει Nestle Ristreto και ο άλλος Verona (ο βαρύς του Crescento)
και θα τσεκάρω αντιδράσεις.

 

Σημαντική σημείωση: Είχα μεγάλη αντίσταση με αυτές τις κάψουλες όταν έκλεινα την KRUPS.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε, πολλοι θα τα εχουν δοκιμασει καθως τα coffeeduck ηταν απο τα πρωτα επαναγεμιζομενα που επαιζαν καλα.

Το εχω δοκιμασει κ εγω, ημουν ευχαριστημενος.

Στην πορεια τα παρατησα καθως βολευτηκα απο θεμα χρονου με τις ετοιμες καψουλες, μιας που βγηκαν πολλες γευσεις και σε χαμηλοτερες τιμες απο τις γνησιες. Ισως σε φαση με διαθεσιμο χρονο να τα ξαναχρησιμοποιησω, ετσι απο νοσταλγια για την διαδικασια.

Απο τοτε εξελιχθηκαν τα πραγματα, δεν ξερω αν εχουν βγει νεες coffeduck, μετα βγηκαν οι "μιας χρησης" (φιλος παραπισω βρηκε και σκετα αυτοκολλητα!), καθως και καποιες εξ'ολοκληρου αλουμινενιες, ακριβες και πολλαπλων χρησεων φυσικα. Πλεον δεν τις παρακολουθω αλλα οτι μαθετε, ισως φανει χρησιμο σε αλλους, ιδιαιτερα σε οσους θελουν την δικη τους αγαπημενη ποικιλια καφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δεν αξιζει με τιποτε αγαπητε, αν προκειται να μπεις σε αυτην την διαδιακασια, υπαρχουν ήδη παμπολλες διαφορων τυπων επαναγεμιζομενες (οπως πχ λεει το αμεσως προηγουμενο σχόλιο, αν το ειδες!), χωρις τον μπελα στο βιντεο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστω.. Αναμεσα στις επαναγεμιζομενες http://www.skroutz.gr/c/428/aksesouar-oikiakwn-syskeuwn.html?from=autocomplete&keyphrase=coffeeduck+nespresso  (πoυδεν ξερω για ποσες χρησεις ειναι) και σε αυτες που γεμιζουν μια φορα ποιες να διαλεξω?? Ειναι καποιος που να τις εχει δοκιμασει και τις 2.. Απο τις "γεμιζομενες", μου φανηκαν καλες αυτες που εχουν την κολα πανω στην καψουλα και οχι αυτες που την εχουν στο καπακι..

Υ.Γ. Εχω την την http://www.skroutz.gr/s/322739/Delonghi-Nespresso-Pixie-EN125.html , λογικα στις επαναγεμιζομενες παιρνω το μοντελο που ειναι για 2010 και μετα...σωστα??

Επεξ/σία από sotis1978
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...