Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αυτη https://www.skroutz.gr/s/2655655/Delonghi-Nespresso-Essenza-EN97.html  με πλαστικη καψουλα επαναγεμισμενη θα εχει προβλημα ?

Πρόβλημα δεν θα έχει , την έχω και τη χρησιμοποιώ 3 μήνες τώρα , απλά δεν έχω καταφέρει να έχω αποτέλεσμα ισάξιο με τον καφε των γνήσιων ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα πια κάθε σούπερμαρκετ έχει φέρει τις δικές του εναλλακτικες επιλογές. Το θέμα είναι όμως ότι εξακολουθούν οι κάψουλες να είναι λίγο off στο σχεδιασμό.

α και κάτι περιεργο.ο λουμιδης στην ομόνοια είχε αυθεντικά κουτιά με αυθεντικές γεύσεις nespresso!!Τα είχε μαλιστα στα 5 ευρω το κουτί!αλλαξε κατι στη πολιτική της nespresso?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τις DualitNX (ποικιλία intenso) από Βασιλόπουλο. Κουμπωνουν σωστα στην Le cube, άλλα από γεύση και άρωμα είναι πολύ κάτω του μετρίου. Σαν να πινεις καφέ από αυτόματο μηχάνημα και ακόμα χειρότερα..

Τιμή: 3.60

Το μόνο καλό είναι ότι το αυτοκόλλητο καπάκι βγαίνει εύκολα και μπορεί να χρησιμοποιηθεί αρκετές φορές με αλουμινόχαρτο.

Δοκιμασα να βάλω τσάι (σφηνωσα όλο το σακουλάκι στην κάψουλα) με αρκετά ικανοποιητικά αποτελέσματα.

Σε συνέχεια του ποστ, καθως καθώς έκανα κάποιες δοκιμές, θέλω να προσθέσω ότι οι καφέδες Lavazza που δοκιμασα (Il perfetto espresso και lavazza rossa) έδωσαν αρκετά ικανοποιητικό αποτέλεσμα (ειδικά ο δεύτερος). Αν το δοκιμάσετε, αποφύγετε οπωσδήποτε τον Illy, καθώς το κόψιμο είναι πιθανότατα πιο λεπτό με αποτέλεσμα να μην υπάρχει καθόλου ροή.

Επίσης το κόλπο για να αποφύγετε την πολλή φασαρία στο καθημερινό γέμισμα είναι να έχετε έτοιμα από πριν τα καπάκια από αλουμινόχαρτο. Απλά διπλωνετε το αλουμινόχαρτο αρκετές φορές και κόβετε έναν κύκλο με λίγο μεγαλύτερη διάμετρο από την κάψουλα.

 

PS. Συγγνώμη για το λίγο off topic σχόλιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο οι συμβατές πλησιάζουν τις τιμές των original δεν έχουν τύχη. Το μόνο που τις σώζει είναι οτι είναι διαθέσιμες ποιο εύκολα και δεν τρέχεις στα nespresso shops

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβες ειναι.

μονο με τιποτα εκπτωσεις θα αξιζουν.

ετσι δεν προκειται να ριξει κ τιμες η νεσπρεσο.

πιστευω 25λεπτα ειναι μια τιμια τιμη για αλλες εταιριες κ 30 για νεσπρεσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε κανείς τις καινούριες Dowe Egberts να μας πει αν αξίζουν ;

Δοκίμασα τον espresso 10 supremo (Μαρινόπουλο) και ήταν πολύ καλός!Πολύ καλή εναλλακτική αν έχεις ξεμείνει απο nespresso η βρίσκεσαι μακριά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...