Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ΙΚΕΑ έχει και αλεσμένο και σε κοκους.

 

Θεωρείτε οτι ο αλεσμένος τους βγάζει πολύ κάλο αποτέλεσμα σε nespresso. Έχω πάρει αλλά δεν εχω δοκιμάσει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ο espresso του ΙΚΕΑ είναι αλεσμένος ..... αν δεν είσαι σίγουρος για κάτι να μην το γράφεις .... και έχει πολύ καλό αποτέλεσμα με τις coffeeduck ...... εκτός άν γράφεις μέσα από τη μπουτίκ της nespresso ......

Ήξερα για αλεσμένο γαλλικό. Εσπρέσο όσες φορές πήρα από κει ήταν σε κόκκο. Ψάξε πρώτα να δεις τι έχω πει πάνω στο θέμα φτηνός εσπρέσο και μετα κατηγόρησε με για υπάλληλο της nespresso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Να σαι καλα <span style="color:rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;font-size:12px;font-weight:bold;">konstantinos86 </span><span style="font-size:14px;">με τα tips σου βελτωθηκε η κατασταση.</span></p>

<p><span style="font-size:14px;">Βεβαια για να ευχαριστηθεις freddo νομιζω θελει 3 δοσεις.</span></p>

Φίλε εγώ ζήτησα τα tips δεν τα έδωσα χαχα...πάντως όντως και μένα έχει βελτιωθεί πολύ αλλά όντως νομίζω για φρέντο θέλει 3 δόσεις κ βγαίνει κομπλέ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να αγορασω τις επαναγεμιζόμενες coffeeduck κι έχω μια nespresso Krups xn5005 le cube. Oι τελευταιες coffeeduck 5 κανουν ή να παραγγειλω τις coffeeduck 4 που έχουν διαθεσιμες καποια καταστηματα και λενε καταλληλες για μηχανες πριν τον Οκτωβριο του 2010 οπως η δικια μου. Εχει καποιος εμπειρια με τις coffeeduck kai παλιοτερα μοντελα nespresso να δωσει τα φωτα του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε δεν έχω πείρα. Αλλά είχα διαβάσει κι εγω αυτά που λένε για τις παλιές μηχανές και θα αγόραζα αυτές που προτείνει ο κατασκευαστής. Τις παλιότερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εντυπώσεις μου από τις μη-Nespresso κάψουλες συνοψίζονται ως εξής:

-ΑΒ Βασιλόπουλου Dualit (δεν θυμάμαι ποικιλία) : Αρκετά μέτριος καφές και σαν κάψουλα εφαρμόζει ικανοποιητικά.

-Gimoka : Η μηχανή ζορίζεται πάρα πολύ. Σαν καφές είναι καλός, αλλά τουλάχιστον για την Essenza που έχω εγώ οι κάψουλες δεν ταιριάζουν καθόλου καλά. Το έμβολο θέλει αρκετή πίεση για να κλείσει και να ανοίξει και η ροή είναι, μάλλον δεν είναι!

-Impresso Lungo: Καλή εφαρμογή στην μηχανή, αλλά τουλάχιστον απαράδεκτος σαν καφές.

-Caffee Vergnano 1882 (arabica): Αρκετά καλός καφές, αλλά η κάψουλα δεν εφαρμόζει καλά, αν και σίγουρα καλύτερα από τις Gimoka.

 

Νομίζω μόνο τις τελευταίες θα ξαναδοκίμαζα και δυστυχώς όλες απέχουν αρκετά από τις επώνυμες τόσο σε εφαρμογή όσο και σε γεύση. Ακόμα ψάχνω τις DE στα τοπικά super-market και δεν έχω ακόμα πάρει κάποιες επαναγεμιζόμενες κάψουλες (λογικά μέσα στον επόμενο μήνα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον πήρε έθνος της κυριακής μπορεί να πάρει 3 Douwe Egberts (3 * 3,9) - 4 ευρω (κουπόνι) = 7,70 ήτοι 0,256 ευρώ την κάψουλα.. αρκετά καλή τιμούλα έστω και για μία φορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως το να προσπαθεις να "γλυτωσεις" χρηματα σε οδηγει εν τελη να δινεις ποιο πολλα και να παιρνεις χαμηλη ποιοτητα. Μας αρεσει η οχι η ποιο ενδεδειγμενη λυση ειναι οι καψουλες της εταιριας....

Αν εχετε γνωστους που κανουν ταξιδια εξωτερικο..πειτε να σας φερουν απο εξω αλλα το ποσο δεν αξιζει την ολη φασαρια ...

Μπορεις να πινεις πολλα καφεδακια το μηνα σπιτακι σου με 20 ευρω ...

Τι καθεστε και ασχολειστε οταν εξω δινουμε 3-4 καθε φορα και ακομα και τωρα θα πιεις 3-4 φορες τη βδομαδα... Το κριμα ειναι οτι ο καθε απατεωνας εβγαλε μια αντιγραφη και κοροιδευουν τον κοσμακη δηθεν ποιο φτηνο ...και οχι ειναι μαπα οχι δεν εχει ροη οχι δεν κανει καιμακι οχι ειναι αγευστος οχι χοι χοι αλλο κοψιμο οχι βαλε αυτο...

..Προσοχη λοιπον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να δινεις πιο πολλα; Πανω κατω τα ιδια ειναι και λιγοτερα βασικα. Εγω παντως εχω βρει αξιοπρεπεις τις καψουλες της DE και της Impresso. Και μαλλον θα τις ξαναπαρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ότι είναι άλλης εταιρίας δε σημαίνει ότι είναι και χειρότερες.Υπάρχουν αξιόλογες εταιρίες πέρα από τη nespresso.

 

Εγώ προσωπικά έχω δοκιμάσει Cafe Vergnano που μου άρεσαν αρκετά καθώς και τώρα πήρα Douwe Egberts και έχοντας δοκιμάσει μία ποικιλία ως τώρα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

 

Με τρώει βέβαια να δοκιμάσω και τις cofeeduck κυρίως για οικονομία ειδικά το καλοκαίρι που για freddo θες οποσδήποτε διπλή δόση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εντυπώσεις μου από τις μη-Nespresso κάψουλες συνοψίζονται ως εξής:

-ΑΒ Βασιλόπουλου Dualit (δεν θυμάμαι ποικιλία) : Αρκετά μέτριος καφές και σαν κάψουλα εφαρμόζει ικανοποιητικά.

-Gimoka : Η μηχανή ζορίζεται πάρα πολύ. Σαν καφές είναι καλός, αλλά τουλάχιστον για την Essenza που έχω εγώ οι κάψουλες δεν ταιριάζουν καθόλου καλά. Το έμβολο θέλει αρκετή πίεση για να κλείσει και να ανοίξει και η ροή είναι, μάλλον δεν είναι!

-Impresso Lungo: Καλή εφαρμογή στην μηχανή, αλλά τουλάχιστον απαράδεκτος σαν καφές.

-Caffee Vergnano 1882 (arabica): Αρκετά καλός καφές, αλλά η κάψουλα δεν εφαρμόζει καλά, αν και σίγουρα καλύτερα από τις Gimoka.

 

Νομίζω μόνο τις τελευταίες θα ξαναδοκίμαζα και δυστυχώς όλες απέχουν αρκετά από τις επώνυμες τόσο σε εφαρμογή όσο και σε γεύση. Ακόμα ψάχνω τις DE στα τοπικά super-market και δεν έχω ακόμα πάρει κάποιες επαναγεμιζόμενες κάψουλες (λογικά μέσα στον επόμενο μήνα).

 

Καλησπέρα Σε Όλους...

 

Έχω Μηχανή Delonghi Nespresso Type EN90GY (PLVDE) & Θέλω Να Συμπληρώσω

Στον Συμφορουμίτη Black4....

 

 - Espresso Rene Αγορασμένο Από Σούπερ Μάρκετ Baazar 10 Κάψουλες / 3.50 η 4.00 Euro,  (Δυστυχώς Δεν Θυμάμαι Τιμή Ακριβώς) Δοκίμασα 3 Ποικιλίες Μilano Ένταση 7, Intensiva Ένταση 9 & Ristretto Ένταση 10 ! Η Γεύση Τους Είναι Καλούτσικη (Πάνω Από Το Μέτριο) Η Μηχανή Λειτουργεί Άψογα Όπως & Στις Nespresso Κάψουλες !

 

- Douwe Egberts Αγορασμένο Από Σούπερ Μάρκετ Βερόπουλος 10 Κάψουλες / 3.90 Euro.

Δοκίμασα Forza Ένταση 9 & Fortissimo Ένταση 10 ! Η Γεύση Τους Είναι Πολύ Καλή (Πάντα Κατά Την Άποψη Μου) Εφάμιλλη Της Nespresso...Όμως Εδώ Είχα Πρόβλημα Η Μηχανή Ζορίζετε Πάρα Πολύ Στη Ροή Του Καφέ ! Αυτό Μπορεί Να Οφείλετε Είτε Στο Κόψιμο Του Καφέ Που Έχει Μέσα Η Κάψουλα & Έγραψαν & Πολλοί Εδώ Μέσα Συμφορουμίτες Είτε Στο Μέγεθος Της Κάψουλας Που Παρατήρησα Ότι Είναι Λίγο Μικρότερες Σε Μέγεθος & Από Τις Original Nespresso Κάψουλες & Από Τις Rene Κάψουλες !

 

Συμπέρασμα Δυστυχώς Δεν Μπορώ Να Χρησιμοποιήσω Douwe Egberts Προκειμένου Να Μη Χαλάσω Τη Μηχανή & Αυτό Με Χαλάει ! Αν Κάποιος Άλλος Συμφορουμίτης Έχει Παρατηρήσει Κάτι Ας Το Αναφέρει Εδώ & Πάντα Μιλάω Για Την Ίδια Μηχανή Delonghi Nespresso Για Να Μπορούμε Να Έχουμε Μέτρο Σύγκρισης !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις καψουλες DE που εχω δοκιμασει τωρα και τον Lungo με ενταση 8 (δε θυμαμαι ονομα) δεν εχει προβλημα η μηχανη μου. Τις χρησιμοποιω σε μια Pixie. Αντιθετα προβλημα ειχα με κατι καψουλες που πηρα απο ενα μαγαζι στη Γλυφαδα. Espresso D'Italia καπως ετσι. Μπορω να το βρω αν θες.

 

Παντως επειδη λειπω συχνα απο Αθηνα στην επαρχια δε βρισκεις νεσπρεσσο και οπου εχω βρει τις εχουν 5,50-6€!!!!!!!!!

 

Οποτε ειναι ευκολη λυση ο συμβιβασμος με τις ποιοτικες DE και Impresso. Απο το Site της νεσπρεσσο πρεπει να παρεις ελαχιστο 50καψουλες +εξοδα αποστολης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω καταληξει οτι δεν αξιζει ο κοπος και ο χρονος που σπαταλας για επαναγεμιζομενες για να παρεις μετριας ποιοτητας καφε λιγο φθηνοτερο αλλα ουτε και οι εναλακτικες καψουλες που εχω δοκιμασει..δυστυχως οι οριτζιναλ παραμενουν οι καλυτερες με διαφορα.οι μονες που μπορω να πω μου αρεσαν αρκετα και θα τις προτιμησω οχι για κερδος αλλα για ευκολια λογω σουπερ μάρκετ ειναι οι Dowe Egbert οι οποιες ειχαν πολυ καλυτερη γευση απο οσες εχω δοκιμασει.Οποτε μονο οριτζιναλ και ενιοτε DE για μενα

ΥΓ εμενα οι DE κανενα προβλημα στην μηχανη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφορά στα AB για κάψουλες D.egbert οι οποίες ειναι καλές σε γεύση και εφαρμογή στην καφετιέρα. Αν πάρεις 14 κουτιά Χ 3.90 το κουτί τότε σου δίνουν 6 ευρώ δωροεπιταγή. Άρα βγαίνει 3.47 το κουτί. Ελπίζω να κανά σωστά τον υπολογισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...