Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω κατεβασμένη δισκογραφία από Clutch. Σε έναν δίσκο όμως, όταν επιλέγω όλα τα κομμάτια του και πάω στις ιδιότητες για να αλλάξω το Genre τους από Unknown σε Rock, ενώ μου δείχνει ότι έχει μπει η επιλογή, πατάω το ok και μετά στο genre μου βγάζει πάλι το ίδιο χωρίς καμία αλλαγή. Τι φτάιει; Μόνο στον συγκεκριμένο φάκελο αυτό.

Κάνε δεξί κλικ --> ιδιότητες στον φάκελο και δες αν είναι επιλεγμένο το "Μόνο για ανάγνωση". Εαν ναι, τότε το αποεπιλέγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάνε δεξί κλικ --> ιδιότητες στον φάκελο και δες αν είναι επιλεγμένο το "Μόνο για ανάγνωση". Εαν ναι, τότε το αποεπιλέγεις.

Είναι επιλεγμένο αυτό. Μόνο που γίνεται το ίδιο. Το κάνω unset, πατάω το οκ και μετά πάλι ξαναείναι set.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανέβω UK για λίγες ημέρες.

 

Πως συμφέρει να κινούμαι με χρήματα εκεί ώστε να μη με ψοφήσει η πειραιώς στην προμήθεια;

 

Α. Ελληνική πιστωτική

Β. Ελληνική Χρεωστική

Γ. Μετρητά (να τα μετατρέψω στην Ελλάδα)

Δ. Μετρητά (να τα μετατρέψω στο UK)

E. Να μεταφέρω τα χρήματα από Ελλάδα σε Αγγλικό λογαριασμό φίλου

Εξαρταται τι προμηθειες/τιμες θα βρεις. Ολα τα παραπανω μπορει να ειναι πιο συμφεροντα απο τα υπολοιπα αναλογα με το που θα κανεις συναλλαγμα (ποτέ σε αεροδρομια/παγκους τουριστων) ή τι χρεωνει η τραπεζα σου για συναλλαγες εξωτερικου.

 

Γενικα εγω θα μετεφερα λεφτα σε λογαριασμο φιλου. Ετσι οτι λιρες σου περισσεψουν τις αφηνεις στο φιλο σου και στα δινει στο χερι σε ευρω αντι να (ξανα)πληρωνεις προμηθεια. Και πληρωνεις μια μονο φορα μεσω ebanking για να βγαλεις τα λεφτα εκτος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, θέλω να κάνω αίτηση σε ένα πρόγραμμα vouhcer, συγκεκριμένα αυτό. Ζητάει έναν κωδικό πιστοποίησης, ξέρει κανείς τι είναι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο καιρό στο αμάξι ακούγεται ένας περιοδικός ήχος "τακ-τακ-τακ". Κι όσο αυξάνεται η ταχύτητα, τόσο αυξάνεται κι η συχνότητα του. Στις ρόδες πάνω δε βρήκα κάτι. Τί άλλο θα μπορούσα να κοιτάξω;

Από τη μία πλευρά; -> ρουλεμάν(; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε παρατηρησει που ορισμενα ατομα κυριως στο φβ, ποσταρουν μια φωτο τους με background/effect/frame απο την εκπομπη Οικογενειακες ιστοριες; Ξερει κανεις πως μπορω να βρω το frame αυτο για να βαλω δικη  μου φωτο; (εψαξα στο γκουγκλ και τιποτα)
Επισυναπτω και μια εικονα που βρηκα σαν παραδειγμα.

post-203066-0-71736300-1419257518_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^Πάρε την από πάνω φώτο, μπες στην ζωγραφική, βρες το ίδιο χρώμα με το πορτοκαλί αυτό, διέγραψε τα γράμματα και βάλε τα δικά σου. Η γραμματοσειρά απλή μου φαίνεται οπότε δεν έχεις θέμα. Και μετά κόβεις το πλαίσιο αυτό και το βάζεις στην φώτο που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει καμιά κωλόσιτα για παράθυρα/πατζούρια που αντέχει νύχια γάτας;

Έχω μεταλλικές ΚΑΙΚΑΛΑ αλλά έχουν γίνει σαν πεδίο βολής όλμων απ' τις τρύπες που κάνουν τα αδέσποτα προσπαθώντας να μπουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε φορα που ανοιγω τι wi-fi στο κινητο μου ερχονται προειδοποιησεις απο ολες τις συνομιλιες που ειχα στο facebook μεσα απο το messenger. Πως την σταμσταω αυτην την αηδια; απο οσο εψαξα δεν βρηκα κατι στις επιλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παω να κανω ενα ετήσιο τσεκ απ στα αιματολογικά μου

 

Αιματολογική και τις βασικές βιοχημικές παραμέτρους .

 

Πρέπει να πάω ( και σε ποια ειδικότητα ) σε γιατρό οπωσδήποτε για να γράψει κάποιο παραπεμπτικό ;

Αν οχι , παω σε ενα αιματολογικο εργαστήριο ;

Για τι κόστος περίπου μιλάμε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...