Προς το περιεχόμενο

Τζιχαντιστές καταλαμβάνουν πόλεις του Ιράκ. Τόσο εύκολα;


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα συνορα πρεπει να αλλαξουν συμφωνα με τα θελω των Αμερικανων.

Ετσι απλα βλεπουμε τις προεργασιες για το τελικο αποτελεσμα.

Η καραμπολα της αλλαγης συνορων θα παρει αμπαριζα πολλες χωρες και δυστυχως και την δικια μας.

 

Btw η Θράκη είναι μια κουτσουλιά σε σχέση με το μέγεθος της Τουρκίας. Αν γίνει Κουρδικό κράτος, και θέλουν να το αναπληρώσουν θα πρέπει να πάρουν όλη τη Βόρεια Ελλάδα.

 

Θα ξανανοίξει και ο λευκός πύργος σαν φυλακή...

 

Περιμένω τους κατακτητές! Από δω και πέρα υποχρεωτικά αντί για πατέρα θα λέμε μπαμπά, αντί για για φόρο θα λέμε χαράτσι... oh wait συνομωσία αιώνων, μας προετοίμαζαν με τούρκικες λέξεις και γλυκά χρόνια τώρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
Τιποτα δεν ειναι ασχετο.
Τιποτα δεν γινεται απο την μια στιγμη στην αλλη.
Τα ιμια εκαναν de facto τις γκριζες ζωνες
Το μνημονιο εξασθενησε ηθικα και υλικα την Ελλαδα.
Οι εκατομμυρια λαθρομεταναστες ειναι στο μεγαλυτερο ποσοστο Ισλαμιστες.Στην καλυτερη περιπτωση θα παρουν αυτο που θελουν αυτοι που τους παρκαραν εδω,με δημοψηφισματα οταν τα κουκια θα τους βγαινουν ή στην χειροτερη με Ιερο πολεμο που θα ειναι κατα παραγγελια.Τα χρονια περνανε σαν νερο, κατι που ητανε μακρινο καποια στιγμη σου χτυπαει την πορτα αν εχει ιχνος ευγενειας ή σου την φερνει με δυναμη στο κεφαλι,γιατι ετσι ειναι η φυση του.Κανεις λες και δεν τα εχεις δει, ακομα και στην γειτονια μας.

 

 

Ναι, αλλα ποτε ξεκινησε δεν καταλαβαινω και για ποσα χρονια;

Ξεκινησε οταν ο διαιτητης μας εστειλε τη χουντα;

Ξεκινησε οταν ο ιδιος διαιτητης αποφασισε οτι η χουντα δεν τον βολευει και μας εστειλε τον Καραμανλη;

Ξεκινησε οταν η ΕΕ μας εδινε τις επιχορηγησεις (πραγμα που ο διαιτητης δεν ειχε λογο; )

Ξεκινησε οταν υπογραφηκε η συνθηκη για τους μεταναστες; (παλι απο την ευρωπη, κι ο διαιτητης απ' εξω, σφυραγε αλλον αγωνα).

Ξεκινησε οταν αφου φαγαμε μεχρι και τις πετσες απο τις επιχορηγησεις αποφασιστηκε να μπουμε στο μνημονιο; (παλι απο αυρωπη μερια, ο διαιτητης παλι σφυραγε αλλου).

Διοτι, αν ξεκινησε την τελευταια 20αετια, ο διαιτητης δεν εδειχνε να μπορει να κανει και πολλα, ειδικα απεναντι σε μια εε, που καλως η κακως δεν τον υπολογιζε. Εκτος κι αν ο διαιτητης τελικα ειναι η εε, οποτε οπως ελεγε κι ο παππους μου "πελεκαει πανω στα ποδια της".

 

Και εν τελει, ποτε το υπολογιζετε (εσεις που δειχνετε οτι ξερετε), οτι θα μας τον σφυριξουν; Σε ενα χρονο, σε δεκα, σε 20, σε εκατο; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εν τελει, ποτε το υπολογιζετε (εσεις που δειχνετε οτι ξερετε), οτι θα μας τον σφυριξουν; Σε ενα χρονο, σε δεκα, σε 20, σε εκατο; 

 

Άλλαι αι βουλαί του κυρίου τέκνο μου.

 

Όπως η γη δεν είναι 6000 χρονών και είναι 4.5 δις, έτσι και την πόλη θα την πάρουμε σε 1.5 δισεκατομμύριο χρόνια και όχι το 2024. Θα μας τον σφυρίξουν 400 εκατομμύρια χρόνια πριν και μετά θα απελευθερωθούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαι αι βουλαί του κυρίου τέκνο μου.

 

Όπως η γη δεν είναι 6000 χρονών και είναι 4.5 δις, έτσι και την πόλη θα την πάρουμε σε 1.5 δισεκατομμύριο χρόνια και όχι το 2024. Θα μας τον σφυρίξουν 400 εκατομμύρια χρόνια πριν και μετά θα απελευθερωθούμε.

ο κόσμος ξεκίνησε το -5000 όχι το -4000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε καν μαχες,αποχωρησαν πριν καν φτασουν.Οι  Ιρακινοι δεν εχουν την καταλληλη εκπαιδευση,οπλισμο για να αντιμετωπισουν ορδες εξτρεμιστων σουνιτων μουσουλμανων 

 

Για εκπαίδευση χωρά συζήτηση αλλά από οπλισμό δε τον λες και αμελητέο τον ΙΡακινό στρατό.

 

Σε σκέση με τον οπλισμό που είχε το ISIL στις αρχές ήταν υπερδύναμη

 

Το θέμα είναι κατά πόσο είχαν τη διάθεση να πολεμήσουν ... αν ήσουν ιρακινός στρατιώτης στο Β. Ιράκ ... γιατί να πολεμούσες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
Τιποτα δεν ειναι ασχετο.
Τιποτα δεν γινεται απο την μια στιγμη στην αλλη.
Τα ιμια εκαναν de facto τις γκριζες ζωνες
Το μνημονιο εξασθενησε ηθικα και υλικα την Ελλαδα.
Οι εκατομμυρια λαθρομεταναστες ειναι στο μεγαλυτερο ποσοστο Ισλαμιστες.Στην καλυτερη περιπτωση θα παρουν αυτο που θελουν αυτοι που τους παρκαραν εδω,με δημοψηφισματα οταν τα κουκια θα τους βγαινουν ή στην χειροτερη με Ιερο πολεμο που θα ειναι κατα παραγγελια.Τα χρονια περνανε σαν νερο, κατι που ητανε μακρινο καποια στιγμη σου χτυπαει την πορτα αν εχει ιχνος ευγενειας ή σου την φερνει με δυναμη στο κεφαλι,γιατι ετσι ειναι η φυση του.Κανεις λες και δεν τα εχεις δει, ακομα και στην γειτονια μας.

 

   Μα φυσικα. Οι αλλοι παλι φταινε για την δικια μας την καταντια.

 

   Για την χουντα φταιγανε οι Αμερικανοι! ( Που συμφωνα με απορρητα εγγραφα μεχρι και ωρες μετα το πραξικοπημα δεν ξερανε τι γινοτανε ).

   Για τα Ιμια ξερω εγω ποιος αλλος. 

   Για το μνημονιο οι κακοι Γερμανοι και το ΔΝΤ, εμεις ποτε. Δεν μας  εξασθενησαν ηθικα και υλικα την Ελλαδα οι χιλιδες μιζες μας η φοροδιαφυγη το παρταλικη μας , οι ξενοι φταινε. 

 

  Μια ζωη οι ιδιοι ειμαστε. Τοσο χρονια μεσα και οι μισοι δεν εχουν καταλαβει τι γινεται και νομιζουνε οτι δεν φταινε κιολας. Η διαφθορα ακαθεκτη συνεχιζει.

 

 

Και εν τελει, ποτε το υπολογιζετε (εσεις που δειχνετε οτι ξερετε), οτι θα μας τον σφυριξουν; Σε ενα χρονο, σε δεκα, σε 20, σε εκατο; 

 

 Μα γιατι να κανουνε κατι, αφου απο μονοι μας καταστρεφομαστε στο ανετο. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Μα φυσικα. Οι αλλοι παλι φταινε για την δικια μας την καταντια.

 

   Για την χουντα φταιγανε οι Αμερικανοι! ( Που συμφωνα με απορρητα εγγραφα μεχρι και ωρες μετα το πραξικοπημα δεν ξερανε τι γινοτανε ).

   Για τα Ιμια ξερω εγω ποιος αλλος. 

   Για το μνημονιο οι κακοι Γερμανοι και το ΔΝΤ, εμεις ποτε. Δεν μας  εξασθενησαν ηθικα και υλικα την Ελλαδα οι χιλιδες μιζες μας η φοροδιαφυγη το παρταλικη μας , οι ξενοι φταινε. 

 

  Μια ζωη οι ιδιοι ειμαστε. Τοσο χρονια μεσα και οι μισοι δεν εχουν καταλαβει τι γινεται και νομιζουνε οτι δεν φταινε κιολας. Η διαφθορα ακαθεκτη συνεχιζει.

 

 

Εδω ουσιαστικα μας ζητησανε συγνωμη οι Αμερικανοι για την χουντα και εσυ ακομα θελεις να πιστευεις οτι δεν ειχαν καμμια σχεση.
Για το μνημονιο μολις ο Στρος Καν τολμησε να πει πως βρεθηκαμε σε αυτην την κατασταση τον φαγανε ηθικα με συνοπτικες διαδικασιες.
Τις μιζες οι Γερμανοι τις χρησιμοποιουνε οχι μονο στην χωρα μας αλλα παντου στο κοσμο.Εσυ εξακολουθησε να τους δινεις συγχωροχαρτι οταν ολος ο υπολοιπος κοσμος τους κυνηγαει δικαστικα για τα καμωματα τους.
Αν εχεις εμμονη να κατηγορεις μονο τους Ελληνες για την καταντια της χωρας μας, φροντισε τουλαχιστον να στοχευσεις τα πυρα σου σε αυτους που πραγματικα εχουν το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης εντος συνορων και ειναι ανθρωποι που δηλωνουν Ελληνες, αλλα στην πραγματικοτητα καμμια σχεση δεν εχουν με την Ελληνικη φυλη.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εδω ουσιαστικα μας ζητησανε συγνωμη οι Αμερικανοι για την χουντα και εσυ ακομα θελεις να πιστευεις οτι δεν ειχαν καμμια σχεση.
Για το μνημονιο μολις ο Στρος Καν τολμησε να πει πως βρεθηκαμε σε αυτην την κατασταση τον φαγανε ηθικα με συνοπτικες διαδικασιες.
Τις μιζες οι Γερμανοι τις χρησιμοποιουνε οχι μονο στην χωρα μας αλλα παντου στο κοσμο.Εσυ εξακολουθησε να τους δινεις συγχωροχαρτι οταν ολος ο υπολοιπος κοσμος τους κυνηγαει δικαστικα για τα καμωματα τους.
Αν εχεις εμμονη να κατηγορεις μονο τους Ελληνες για την καταντια της χωρας μας, φροντισε τουλαχιστον να στοχευσεις τα πυρα σου σε αυτους που πραγματικα εχουν το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης εντος συνορων και ειναι ανθρωποι που δηλωνουν Ελληνες, αλλα στην πραγματικοτητα καμμια σχεση δεν εχουν με την Ελληνικη φυλη.

 

  Επειδη μετα αφου καταλαβανε τι συμβαινει δεν αντιδρασανε , γι'αυτο ητανε η συγνωμη. 

 

  Και φυσικα θα κατηγορισω μονο τους Ελληνες, αυτοι με νοιαζουνε. Αμα δεν αλλαξουμε εμεις πως περιμενουμε απο τους αλλους να μας αντιμετωπισουμε διαφορετικα?

 

  Εσυ συνελθε και σταματα να κατηγορεις τους εξωγενεις παραγοντες και διαγαλαξιακες συνομοσιες και κοιταξου λιγο στον καθρεφτη . Και φυσικα θα κατηγορισω εσενα, γιατι εσυ εισαι αυτος με το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης μιας και ακομη και τωρα δεν θελεις να αναγνωρισεις τα λαθη σου και να κοιταξεις στο μελλον να τα διορθωσεις. Αλλα προφανεστατα ειναι πιο ευκολο να κατηγορεις "τους αλλους".

 

  Αμα δεν αλλαξουμε νοοτροπια τα ιδια και χειροτερα μας περιμενουνε. Αμα συμπεριφεραι σαν παιδακι, σαν παιδακι θα σε αντιμετωπιζουνε και θα σου δινουνε γλυφιτζουρια (μιζες). 

 

 Αμα ακομη και τωρα δεν μπορουμε να κανουμε ενα απλο και δικαιο φορολογικο συστημα που θα ελαχιστοποιει την φοροδιαφυγη καλα να παθουμε. Αφου οι μισοι ειμαστε ας κρυψουμε και αυτο και το αλλο και κατω απο το τραπεζι. 

 

 Και η Ιρλανδια ειχε μνηνονια, εκατσε εκανε αλλαγες που επρεπε να γινουνε στο συστημα της,  εβαλε τους τραπεζιτες και υπουργους στην φυλακη και βγηκε. 

  

 Εμεις ομως ειχαμε παντα τους Ψωμιαδηδες, τους Παπαγεωργοπουλους και Ανθιμους που μας αξιζανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το γαμησανε κυριολεκτικα το ιρακ.. και να φανταστεις πριν 10 χρονια σε κανεναν δε περναγε απο το μυαλο ολα αυτα που συνεβησαν στην χωρα

 

1425 οι (επιβεβαιωμένοι) νεκροί σε 17 ημέρες στο Ιράκ

 

Ανέκδοτο Kerry: Οι φυγόμαχοι Αμερικανοί κάνουν συστάσεις στο Ιράκ πώς να πολεμήσει το ISIL!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Επειδη μετα αφου καταλαβανε τι συμβαινει δεν αντιδρασανε , γι'αυτο ητανε η συγνωμη. 

 

  Και φυσικα θα κατηγορισω μονο τους Ελληνες, αυτοι με νοιαζουνε. Αμα δεν αλλαξουμε εμεις πως περιμενουμε απο τους αλλους να μας αντιμετωπισουμε διαφορετικα?

 

  Εσυ συνελθε και σταματα να κατηγορεις τους εξωγενεις παραγοντες και διαγαλαξιακες συνομοσιες και κοιταξου λιγο στον καθρεφτη . Και φυσικα θα κατηγορισω εσενα, γιατι εσυ εισαι αυτος με το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης μιας και ακομη και τωρα δεν θελεις να αναγνωρισεις τα λαθη σου και να κοιταξεις στο μελλον να τα διορθωσεις. Αλλα προφανεστατα ειναι πιο ευκολο να κατηγορεις "τους αλλους".

 

  Αμα δεν αλλαξουμε νοοτροπια τα ιδια και χειροτερα μας περιμενουνε. Αμα συμπεριφεραι σαν παιδακι, σαν παιδακι θα σε αντιμετωπιζουνε και θα σου δινουνε γλυφιτζουρια (μιζες). 

 

 Αμα ακομη και τωρα δεν μπορουμε να κανουμε ενα απλο και δικαιο φορολογικο συστημα που θα ελαχιστοποιει την φοροδιαφυγη καλα να παθουμε. Αφου οι μισοι ειμαστε ας κρυψουμε και αυτο και το αλλο και κατω απο το τραπεζι. 

 

 Και η Ιρλανδια ειχε μνηνονια, εκατσε εκανε αλλαγες που επρεπε να γινουνε στο συστημα της,  εβαλε τους τραπεζιτες και υπουργους στην φυλακη και βγηκε. 

  

 

 

Πηρες εσυ μιζες ? 
Πηρε  συγγενης σου ? 
Πηρε φιλος σου ? 
Πηρε ο γειτονας σου ?
Εγω παντως δεν πηρα ,ουτε κανενας δικος μου,ουτε φιλος μου,ουτε γειτονας μου.
Για ποιο λογο εξακολουθεις να πιπιλας την καραμελα που σου εδωσαν οι κλεφτες μεσα απο τα μεσα αποβλακωσης ?
Μηπως αισθανεσαι ενοχες απο το μαζι τα φαγαμε ?
Εγω δεν αισθανομαι καμμια ενοχη,ετσι μπορω να λεω αυτα που πιστευω εγω και οχι αυτα που θελουν να πιστεψω οι κλεφτες.Δεν ειναι συλλογικη ευθυνη το χαλι της χωρας, ειναι ευθυνη συγκεκριμενων ανθρωπων,ανθρωπων που ειναι εδω και δεκαετιες σε θεσεις κλειδια και αποφασιζουν για σενα χωρις εσενα.
 
Τα ατομα που ανεφερες στο τελος,δειχνουν οτι παλι ψαχνεις να βρεις τις ευθυνες σε λαθος ατομα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πηρες εσυ μιζες ? 
Πηρε  συγγενης σου ? 
Πηρε φιλος σου ? 
Πηρε ο γειτονας σου ?
Εγω παντως δεν πηρα ,ουτε κανενας δικος μου,ουτε φιλος μου,ουτε γειτονας μου.
Για ποιο λογο εξακολουθεις να πιπιλας την καραμελα που σου εδωσαν οι κλεφτες μεσα απο τα μεσα αποβλακωσης ?
Μηπως αισθανεσαι ενοχες απο το μαζι τα φαγαμε ?
Εγω δεν αισθανομαι καμμια ενοχη,ετσι μπορω να λεω αυτα που πιστευω εγω και οχι αυτα που θελουν να πιστεψω οι κλεφτες.Δεν ειναι συλλογικη ευθυνη το χαλι της χωρας, ειναι ευθυνη συγκεκριμενων ανθρωπων,ανθρωπων που ειναι εδω και δεκαετιες σε θεσεις κλειδια και αποφασιζουν για σενα χωρις εσενα.

 

 

Πηρα κι εγω, 

Πηρε και συγγενης μου,

πηρε και γειτονας μου,

πηρε και φιλος μου, 

πηρε και καποιος οχι φιλος αλλα απλα γνωστος,

και παει λεγοντας.

Το οτι ο Ακης πηρε καμποσα εκατομμυρια ενω ενας αλλος πηρε μερικες χιλιαδες, απλα σημαινει οτι ο αλλος ηταν πιο ατυχος οσον αφορα τη θεση που βρισκοταν, αν ηταν σε αλλη θεση ισως επαιρνε κι εκεινος καποια μυρια.

Τι να λεει, το οτι δεν πηρες εσυ προσωπικα, η δεν πηρα εγω, η δεν πηρε καποιος αλλος, δεν αναιρει, οτι το χρημα ερεε απο τας ευρωπας, κι εμεις ως συνολο το ρουφαγαμε με δεκαδες τροπους χωρις να παραγουμε τιποτε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαπατησαν τον κοσμο. οργανωμενο σχεδιο εδω και δεκαετιες .

 

ουτε εγω πηρα μιζες, ουτε συγγενεις μου. ουτε εσυ, ουτε ο αλλος.. ε ποιος σκατα πηρε? αυτοι που ειναι στο συστημα πηραν, τα κομματοσκυλα, τα κομματα, οι πολιτικοι , οι καναλαρχες, οι επιχειρηματιες και γενικα αυτου του ειδους τα ζωα ρουφηξανε το μεγαλυτερο ποσοστο.. δωσανε και στον κοσμο κατι ψιλα να χαιρεται και τωρα ολα αυτα που φαγανε τα πληρωνει μονο ο πολιτης.. αυτοι ακομα τρωνε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Ποιος τους ψηφιζε τοσα χρονια αυτους ? Ποιος τους εδινε τις θεσεις κλειδια ? Ποιος ψηφιζε για δημαρχο επειδη ητανε φιλος φιλου μπατζανακης ?

  

  Εγω,

  εσυ,

  οι φιλοι μας,

  οι γειτονες μας. 

 

  Ποιος οταν επαιρνε κληση επαιρνε το φιλαρακι στην τροχαια για να την σβησει ?

  

  Εγω, 

  εσυ, 

  οι φιλοι μας,

  οι γειτονες μας.

 

 Ποιος αμα μπορουσε ετσι ευκολα αντι για κληση ,μπορουσε να βαλει στην τσεπη χιλιαδες ευρω επειδη ειχε εναν στην καταλληλη θεση?

 

  Εγω, 

  εσυ, 

  οι φιλοι μας,

  οι γειτονες μας.

 

 Ετσι μαθαμε. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...