Προς το περιεχόμενο

Παραλία 2014: Οι Insomniacs αδειάζουν τη χολή τους.


mathsrule

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tι μπραζιλ,τωρα μετα την εφταρα ειναι και ντεμοντε πλεον 

 

κανα τετοιο θα πετυχουμε ?  :-(

 

0.jpg

Το πιθανότερο ειναι να δεις κανα τέτοιο

 

 

$T2eC16dHJFwFFZtvEZVrBS!HMTV3Ww~~60_57.J

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιδακια που σκαβουν τρυπες σαν να ψαχνουν για πετρελαιο και μετα δεν τις καλυπτουν τα ιδια τα παιδακια η οι γονεις με αποτελεσμα να τρωνε οι υπολοιποι σαβουρες.Τα παιδακια που σκουζουν χωρις λογο και ο εξυπνος ο γονιος δεν μπορει να καταλαβει οτι το παιδι του ΕΝΟΧΛΕΙ.Τους φουσκωμενους με τα μαγιο τα speedo,που περπατανε σαν χεσμενοι σε ολη την παραλια για να κανουν πασαρελα.Και αλλοι πανε γυμναστηριο οπως και γω,αλλα δεν κανουμε ετσι.Αλλα σε μεγαλυτερο ποσοστο δεν αντεχω τα παιδακια.(Υπαρχουν και εξαιρεσεις βεβαια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου την σπανε και οι ματακιδες....

 

Μαστιγα εχουν γινει και αυτοι....

 

Αλλοι ειναι εξοπλισμενοι και με κυαλια...

 

Να το παρεις στο κυηνηγι και να το κανεις τουλουμι στο ξυλο...

 

Οσο για τους πλανοδιους τωρα οχι μονο δεν περπατανε παραλληλα με τη παραλια αλλα μπαινουν και μεσα στις ξαπλωστρες... Ουτε κινητο, κλειδια, πορτοφολι δεν μπορεις να αφησεις πλεον...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασα και κατι ψωναρες που ερχονται με μια dslr των 1000 ευρω,το παιζουν μοντελα τραβωντας 5-6 φωτογραφιες και μετα την κανουν.Και ολο αυτο για να τις ανεβασουν στο facebook και να λενε μετα:χιχιχι ελα μωρε τωρα,χαλια ειμαι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν θα το αποκαλούσα ρατσιστικό, αλλά θα συμφωνήσω στο ότι όσο υπάρχει περίπτωση να οφείλεται σε κάποια αρρώστια, δεν τους κριτικάρουμε.

 

Απλά, αφού καλώς ή κακώς το σώμα τους δεν τα υποστηρίζει, τουλάχιστον να μην φοράνε προκλητικά μαγιό.

 

οταν λες τον αλλο χοντρο, βοδι, τοφι κλπ κλπ ειναι ρατσιστικο αλλο αν εσυ τον λες για "πλακα"

δεν εκραξα κανεναν ειμαι ο πρωτος υπερμαχος της αποψης οτι ο καθενας ζει την ζωη του οπως ακριβως γουσταρει κ μην βαζεις λογια που δεν ειπα ! η φωτο ειχε το νοημα οτι ειναι κριμα να βλεπεις κοριτσακι μικρα σε ηλικια να ειναι ετσι οχι απο αποψη αισθητικης αλλα απο αποψη υγειας και ποιοτητας ζωης ! καταλαβαινω οτι θηχτικες επειδη εισαι υπερβαρος (στο νημα με τις συναντησεις μελων το ειδα) ομως δεν ειχα καμμια διαθεση να σε προσβαλω  , ζησε την ζωη σου οπως ακριβως γουσταρεις !

μονο συμβουλευτικα θα σου πω πως επειδη εισαι νεο παιδι απο τονα θηγεσαι μηπως θα ηταν προτιμοτερο να σκεφτεις να χασεις κανα κιλο (καθαρα και μονο για λογους υγειας το λεω ξανα κ το τονιζω για να το καταλαβεις ) με την οποιοα δυσκολια του κ αν εχει αυτο το επιχειρημα , τιποτα στην ζωη δε μας προσφερεται στο πιατο ,και αυτο που θα κερδισεις αξιζει την οποιαδηποτε θυσια θα με θυμηθεις  .. εισαι νεος ανθρωπος και ειναι κριμα καθαρα και μονο για την υγεια σου. αυτα και σορρυ αν ενοχληθηκες δεν ειχα τετοια προθεση φιλος .

 

οκ δεχομαι τα οσα λες νομιζεις ομως οτι ειναι ωραιο να το λες εστω και με το καλο δεν ξερεις πως αντιδρα ο καθενας και τι κακο του κανεις.

 

επισης νομιζεις οτι ολοι οσοι ειναι με πολλα κιλα θελουν να ειναι νομιζου πολυ οτι ειναι ευκολο αλλα δεν ειναι υπαρχουν πολλα ψυχολογικα θεματα απο πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

οταν λες τον αλλο χοντρο, βοδι, τοφι κλπ κλπ ειναι ρατσιστικο αλλο αν εσυ τον λες για "πλακα"

Δεν το είπα με αυτή την έννοια, αλλά με την έννοια ότι ο ρατσισμός κατά την άποψή μου (δεν ξέρω για εσένα) είναι κάτι πολύ μεγαλύτερο από το να αποκαλέσεις τον άλλον "χοντρό". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιδακια που σκαβουν τρυπες σαν να ψαχνουν για πετρελαιο και μετα δεν τις καλυπτουν τα ιδια τα παιδακια η οι γονεις με αποτελεσμα να τρωνε οι υπολοιποι σαβουρες.

Μικρός ήμουν τόσο σατανικός που έσκαβα μεγάλες τρύπες (με την βοήθεια φυσικά όλης της συμμορίας :-D ) μέσα στο νερό, και ο άλλος που έμπαινε σιγά-σιγά μέχρι τα γόνατα για να μην παγώσει, έτρωγε σαβούρα και έπεφτε στο νερό! :devil:

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είπα με αυτή την έννοια, αλλά με την έννοια ότι ο ρατσισμός κατά την άποψή μου (δεν ξέρω για εσένα) είναι κάτι πολύ μεγαλύτερο από το να αποκαλέσεις τον άλλον "χοντρό".

ενταξει πολλες φορες σημασια εχει το ποιος το λεει και το πως το λεει, αλλα γενικα λεξεις οπως χοντρε, γυαλακια, κοντε κλπ εχουν ρατσιστικη ριζα αλλο αν εσυ μπορει να το λες φιλικα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει πολλες φορες σημασια εχει το ποιος το λεει και το πως το λεει, αλλα γενικα λεξεις οπως χοντρε, γυαλακια, κοντε κλπ εχουν ρατσιστικη ριζα αλλο αν εσυ μπορει να το λες φιλικα κλπ

Καταλαβαίνω το τι λες, απλά εγώ λέω ότι άλλη βαρύτητα έχει το να πεις τον άλλον "γυαλάκια" και άλλο το να θεωρείς όλους που έχουν σκούρο δέρμα ως κατώτερους. Καταλαβαίνεις, φυσικά, ότι εάν τα βαφτίσουμε όλα "ρατσισμός" χάνεται η σημαντικότητα, μπορεί να πει κάποιος, της λέξης.

 

BTW Αν και φοράω πολύ σπάνια γυαλιά, είμαι ο πρώτος που αρχίζω να με χαρακτηρίζω ως "διοπτροφόρο", "υαλοπίνακα" και άλλα τέτοια ωραία. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω το τι λες, απλά εγώ λέω ότι άλλη βαρύτητα έχει το να πεις τον άλλον "γυαλάκια" και άλλο το να θεωρείς όλους που έχουν σκούρο δέρμα ως κατώτερους. Καταλαβαίνεις, φυσικά, ότι εάν τα βαφτίσουμε όλα "ρατσισμός" χάνεται η σημαντικότητα, μπορεί να πει κάποιος, της λέξης.

 

BTW Αν και φοράω πολύ σπάνια γυαλιά, είμαι ο πρώτος που αρχίζω να με χαρακτηρίζω ως "διοπτροφόρο", "υαλοπίνακα" και άλλα τέτοια ωραία. :P

το γυαλακιας μπορει να ακολουθειτε και απο αλλες λεξεις οπως γκαβε και στραβε και ναι τα "παιδακια" το λενε ρατσιστικα για εμμεσα η αμεσα θελουν να δηλωσουν την ανωτεροτητα τους δηλαδη οτι αυτα πχ βλεπουν καλα ενω εσυ οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το γυαλακιας μπορει να ακολουθειτε και απο αλλες λεξεις οπως γκαβε και στραβε και ναι τα "παιδακια" το λενε ρατσιστικα για εμμεσα η αμεσα θελουν να δηλωσουν την ανωτεροτητα τους δηλαδη οτι αυτα πχ βλεπουν καλα ενω εσυ οχι.

Αν και βγαίνουμε εντελώς offtopic: στην παρέα μου έχουμε έναν με γυαλιά (χωρίς αυτά δεν βλέπει ΤΙΠΟΤΑ) και έναν που πρόσφατα είχε χτυπήσει το πόδι του. Τον έναν τον αποκαλούσαμε "Ματάκια" και τον άλλον "Κούτσαβλο". Καταλαβαίνεις φυσικά ότι αυτά τα λέγαμε για πλάκα μεταξύ μας, συνεπώς δεν ισχύει πάντοτε αυτό που λες περί "δήλωσης της ανωτερότητάς μας" κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρός ήμουν τόσο σατανικός που έσκαβα μεγάλες τρύπες (με την βοήθεια φυσικά όλης της συμμορίας :-D ) μέσα στο νερό, και ο άλλος που έμπαινε σιγά-σιγά μέχρι τα γόνατα για να μην παγώσει, έτρωγε σαβούρα και έπεφτε στο νερό! :devil:

Εγω μικρος εκανα τρυπα μεσα στο νερο,εβαζα τα ποδια μεσα και μετα τα καλυπτα με την αμμο για να μην μπορω να βγω.Βεβαια που και που εμενε καμια μικρη τρυπα,αλλα χαλαλι γιατι ηταν μεσα στην θαλασσα.Εξω ομως,εχω παει να σπασω το ποδι μπολικες φορες,καθως το απογευμα που εχουν φυγει οι περισσοτεροιξεκιναγα να παιζω καμια ρακετα.Εεε που να την δεις την τρυπα οταν τρεχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μικρος εκανα τρυπα μεσα στο νερο,εβαζα τα ποδια μεσα και μετα τα καλυπτα με την αμμο για να μην μπορω να βγω.Βεβαια που και που εμενε καμια μικρη τρυπα,αλλα χαλαλι γιατι ηταν μεσα στην θαλασσα.Εξω ομως,εχω παει να σπασω το ποδι μπολικες φορες,καθως το απογευμα που εχουν φυγει οι περισσοτεροιξεκιναγα να παιζω καμια ρακετα.Εεε που να την δεις την τρυπα οταν τρεχεις.

Εγώ έκανα αυτό που η ιντερνετική κουλτούρα αποκαλεί τώρα πια "YOLΟ" και όποτε ένιωθα ότι θα έτρωγα σαβούρα, κατευθείαν εκτινασσόμουν στον αέρα και "βούταγα" σαν τον Καραγκούνη στην άμμο, δήθεν προσπαθώντας να πιάσω την μπάλα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...