Προς το περιεχόμενο

Παραλία 2014: Οι Insomniacs αδειάζουν τη χολή τους.


mathsrule

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έκανα αυτό που η ιντερνετική κουλτούρα αποκαλεί τώρα πια "YOLΟ" και όποτε ένιωθα ότι θα έτρωγα σαβούρα, κατευθείαν εκτινασσόμουν στον αέρα και "βούταγα" σαν τον Καραγκούνη στην άμμο, δήθεν προσπαθώντας να πιάσω την μπάλα. :P

Τις μοναδικες βουτιες που εχω ριξει στην ρακετα,ηταν οταν επαιζα με ενα γκομενακι που δεν σκαμπαζε μια χαχαχα.Βεβαια επιασε τοπο οποτε fair enough.Kατα τα αλλα,τις σαβουρες που εχω φαει απο τις τρυπες δεν εχω καταφερει να τις αποφυγω.Ευτυχως φετος ολη η παρεα διαβαζει για πανελληνιες και την εχω γλυτωσει την παραλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρός με την παρέα μου παίζαμε follow αν το ξέρετε. Κάτι σαν ωρολογιακή βόμβα με την μπάλα, που όποιος την είχε έκανε σαν καθυστερημένο. Περισσότερο καθυστερημένος συγχρονισμός, περισσότερο πετυχημένο το παιχνίδι μέχρι να πέσει κάτω η μπάλα.

 

Μικρός είπα; Καλά μπορεί ακόμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ρακετοκαγκουρες

 

τα κοπροσκυλα που ειναι αμολημενα χωρις ελεγχο (και με το νομο, προσεχως)

 

οι τρεντομαλακες με το μουσι του μοναχου που δε πατανε ποδι στη θαλασσα, αλλα εχουν ενα ipad και το κανουν πασα ο ενας στον αλλον για να κανουν ποστ και λαικ στο facebook

 

τα γ@μημενα τα τατουαζ. χειροτερα και απο αμερικανακια. δε πειραζει ομως, θα ανοιξω επιχειρηση αφαιρεσης τατουαζ και θα γινω εκατομμυριουχος. προσεχως

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι αλλα απο την "απεξω" γιατι δεν θα δωσω

Αν και εγώ θα δώσω, πηγαίνω που-και-που στην παραλία.

τα γ@μημενα τα τατουαζ. χειροτερα και απο αμερικανακια. δε πειραζει ομως, θα ανοιξω επιχειρηση αφαιρεσης τατουαζ και θα γινω εκατομμυριουχος. προσεχως

Κάτσε να γεράσουν λίγο όλοι αυτοί και να πατσαβουριάσουν, και θα δεις πελατεία που θα έχεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εγώ θα δώσω, πηγαίνω που-και-που στην παραλία.

Το θεμα ειναι οτι δεν βγαινει η παρεα.Οχι οτι με πολυ χαλαει κιολας γιατι δεν τρελενομαι για την παραλια. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χειροτερο πραμα απο τα διαφορα κοπροσκυλα και τον καθε κεφτε ιδιοκτητη κοπροσκυλου δεν υπαρχει..

δικαιολογιες τυπου "αυτο ειναι πιο καθαρο και απο σενα" δεν πρεπει να υπαρχουν σε "ευρωπαικη" χωρα εν ετη 2014!

ετσι μου'ρχεται να πληρωσω κανενα τσομπανι να φερει ενα κοπαδι προβατα και γιδια στην παραλια να δω τι θα πουν τοτε οι "φιλοζωοι"

 

 

οσο για τους ρακετοκαγκουρες αν δεν εχεις ομπρελα 1 τραπεζι πιστα δεν εχεις θεμα...  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινάς Παρασκευή για παραλία.....ξέρεις από την προηγούμενη χρονιά ότι η θάλασσα είναι γαμάτη και η αμμουδιά βελούδο, μόνη παραφωνία το βλαχομπαρόκ μπιτσόμπαρο από δίπλα....έλα κατάλαβες τι λέω, αυτό με τους ξύλινους διαδρόμους (γιατί είναι απίθανο να βρεις κόκκους άμμου στα δάχτυλα σου), με τις λευκές κουρτίνες και τους καναπέδες (γιατί τι παραπάνω έχουν οι Μαλδίβες) και τα ξύλινα κιόσκια που "υποτίθεται'' έχουν κινέζο μασέρ για σιάτσου παπαριές....τέσπα φτάνεις μετά από ώρα στην παραλία και διαπιστώνεις έντρομος πως ο Δήμος έκανε την υπέρτατη μαλακία και έδωσε άδεια σε ένα ακόμα μπιτσόμπαρο της κακιάς ώρας....υπάρχει μόνο ένα πέρασμα μεταξύ των 2 που αποκαλείται ''ελεύθερος χώρος''...ΟΚ λες θα την αράξω για κάνα 3ωρο πόσο χάλια μπορεί να είναι...έλα όμως που υπάρχει πόλεμος μεταξύ των 2 DJs (λέμε τώρα), μιας και ο καθένας προσπαθεί να επιβάλει το δικό του...Αποτέλεσμα ένας μουσικός σουρεάλ αχταρμάς....Electrohouse beats των γλουτιαίων (sic) από δεξιά και στα breaks offbeat acapellas Παντελίδη από αριστερά....πάνω στο 2ωρο έχεις πονοκέφαλο και βλαστημάς την ώρα που διάλεξες να πας για μπάνιο...μέχρι την επόμενη φορά τουλάχιστον:-)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*τα μωρά που τσιρίζουν ανεξέλεγκτα με τις μανάδες να μην ασχολούνται καν και να έχουν πιάσει την πάρλα.

*τις παρέες που μιλάνε τόσο δυνατά λες και όλους μας αφορά ο προβληματισμός τους,ο χαβαλές τους κλπ κλπ.

 

πλέον έχω εφαρμόσει την εξής τακτική. πάω,βουτάω κολυμπάω μια ώρα,βγαίνω στεγνώνω λίγο και φέυγω. ούτε ηλιοθεραπείες ούτε τίποτα. βέβαια όταν πας μια βδομάδα διακοπές θες να την χαρείς λίγο τη θάλασσα οπότε τρως στη μάπα την έλλειψη παιδείας του Έλληνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελευταια εχω αρχισει και παρατηρω τα σκουπιδια και τα αποτσιγαρα στην παραλια. Με εκνευριζουν αφανταστα. Και καπνιζω παρεμπιπτοντως.

Επισης δεν γουσταρω καθολου μα καθολου τη φαση που η παραλια ειναι αδεια, εντοπιζεις σημειο που σου αρεσει, στρωνεις πετσετουλα και μετα απο λιγο τσουπ, σκαει παρεα και στηνει τον εξοπλισμο κοντα σε σενα. Ρε φιλε ειναι αδειο το μερος, αραιωνε λιγακι, δεν ειναι αναγκη να σχηματισεις γκρουπ με αλλους λουομενους και μη διανοεισαι να πιασεις κουβεντα. Σαν να πας στα ουρητηρια και ο αλλος να μην αφησει το ενα κενο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διαβασα ολο, που γινονται αυτα; Οταν ερχεται καλοκαιρι κατεβαινω στο πατρικο το οποιο ειναι κοντα στην Καλαματα, το κοβω φουλ για μικρα μαντινεια, πρωι πρωι και κανω το μπανακι μου ηρεμα και ωραια 9 και μιση με 12, 12 με 2 αραζω για κανενα θαλασσινο με κρασακι και γυριζω σπιτι! Ξαπλωστρες επι πληρωμη, καγκουρες bodybuilders του κερατα και χοντρες με brazil μονο Πατρα εχω δει, Αθηνα δεν κανω μπανια, συχαινομαι τις παραλιες της ΟΛΕΣ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διαβασα ολο, που γινονται αυτα; Οταν ερχεται καλοκαιρι κατεβαινω στο πατρικο το οποιο ειναι κοντα στην Καλαματα, το κοβω φουλ για μικρα μαντινεια, πρωι πρωι και κανω το μπανακι μου ηρεμα και ωραια 9 και μιση με 12, 12 με 2 αραζω για κανενα θαλασσινο με κρασακι και γυριζω σπιτι! Ξαπλωστρες επι πληρωμη, καγκουρες bodybuilders του κερατα και χοντρες με brazil μονο Πατρα εχω δει, Αθηνα δεν κανω μπανια, συχαινομαι τις παραλιες της ΟΛΕΣ

Κι εγώ από Πελοπόννησο δεν έχω τέτοιες εμπειρίες, ούτε είχα και ποτέ. Από εκεί και πάνω όμως.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ από Πελοπόννησο δεν έχω τέτοιες εμπειρίες, ούτε είχα και ποτέ. Από εκεί και πάνω όμως.........

Εδω ο ν.Μεσσηνιας εχει απιστευτες παραλιες αλλα το καλυτερο μπανιο το κανεις πρωι πρωι, και δεν χανεις τη μερα σου και κανεις το μπανακι σου χωρις τον καθε ειδους ενοχλητικο να στα κανει πλανητες! Μονο κατι ποππουδογιαγιαδες πανε τοσο πρωι, τυποι της ηλικιας μου και μεταξυ 25-30 τωρα τα καγκουρια μπορει να ξενυχτανε και να ερχονται αργα γιατι ξεκουραζονται, παντως εγω δεν εχω πετυχει μεχρι στιγμης, γυμνασμενοι κλπ ερχονται αλλα δεν ειναι ποζεραδες, το κανουν γιατι το γουσταρουν και οχι για τον κοσμο. Και εγω παω γυμναστηριο κυριως για να χασω βαρος αφου ειμαι 100 κιλα και 192 εκ αλλα καποιοι το εχουν παρακανει, δεν καταλαβαινουν οτι η εκφραση "παω γυμναστηριο" δεν ριχνει "γκομενες"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι με διαφορα η πιο σιχαμενη φυλη της παραλιας δεν εχει βγει και κατι να τους ψεκαζουμε να ψοφανε σαν τις κατσαριδες...

Παιζω ρακετες…ενα τριωρο ανετα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...