Προς το περιεχόμενο

Παραλία 2014: Οι Insomniacs αδειάζουν τη χολή τους.


mathsrule

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή η άμμος, χρυσή, αλλά δοκίμασε να διανύσεις 10 μέτρα περπατώντας σε καυτή άμμο και θα ρίχνεις σιχτίρια από μέσα σου. :P

 

Από τη στιγμή που μπορείς να τα ρίχνεις «από μέσα σου», δεν έχεις ουσιαστικό πρόβλημα. Αν δεν ακουστούν τουλάχιστον τρεις παραλίες πιο πέρα, σημαίνει ότι δεν υποφέρεις αρκετά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά καλά κάνουν και δεν αφήνουν να φέρεις φαγητό απ'έξω. Αν θέλεις beach bar να βάλεις και το χέρι στην τσέπη να πληρώσεις. Αν πας σε καφετέρια φέρνεις και τοστ από το σπίτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά καλά κάνουν και δεν αφήνουν να φέρεις φαγητό απ'έξω. Αν θέλεις beach bar να βάλεις και το χέρι στην τσέπη να πληρώσεις. Αν πας σε καφετέρια φέρνεις και τοστ από το σπίτι;

Παντα επειδη στο 99% των περιπτωσεων πουλανε βλακειες για "φαΐ" , στη τσαντα εχω τοστ απο το σπιτι , ο αλλος εχει φρουτα κλπ κλπ

Απο το μπητς μπαρ οποοιος θελει μπορει να ερθει να μου πει οτι δεν μπορω .

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα επειδη στο 99% των περιπτωσεων πουλανε βλακειες για "φαΐ" , στη τσαντα εχω τοστ απο το σπιτι , ο αλλος εχει φρουτα κλπ κλπ

Απο το μπητς μπαρ οποοιος θελει μπορει να ερθει να μου πει οτι δεν μπορω .

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

αν στο πούνε δε θα τα φας δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπενάκης-βγαινάκης προφανως

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Ειδικά αν δεν χρεώνουν τις ξαπλώστρες εγώ δε θα έπαιρνα δικά μου φαγητά μαζί μου...αλλά και να πληρώνεις, αν σε ενημερώσουν ή υπάρχει σχετική σήμανση ότι απαγορεύεται να καταναλώνεις δικά σου τρόφιμα κλπ πάλι δεν θα έφερνα. Αν θέλω να φάω και να πιω τα δικά μου θα πάω να καθίσω λίγο παραπέρα με την πετσέτα μου :-)  Αν πάλι το μαγαζί το επιτρέπει όλα οκ

 

Όπως δε θα πήγαινα σε μια καφετέρια με δικό μου καφέ ή σε μια ταβέρνα με τάπερ πχ..το ίδιο μου φαίνεται

 

Τελευταίο edit (μάλλον), νομίζω πως υπάρχει και θέμα με εφορίες, αποδείξεις κλπ. Αν δηλαδή εσύ τρως ένα τοστ δικό σου εκεί το μαγαζί δεν καλύπτεται αν πει ότι το έφερες εσύ από το σπίτι σου αν δεν υπάρχει απόδειξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό να δούμε τι μάθαμε μέχρι τώρα.

ΔΔεν θέλουμε χοντρους στην παραλία. Αν κάνουν το λάθος και έρθουν να φοράνε ολόσωμη καποτα.

Οι άντρες δεν θέλουμε να βλέπουμε γυμνασμενους, είναι όλοι επιδειξιες. Αν όμως δούμε γυμνασμενες, με tattoo, να κάνουν και προκλητικές κινήσεις, η γλώσσα μας ακουμπά τη άμμο.

Οι insomniacs δεν παίζουν ΠΌΤΕ ρακέτες!

ΟΌταν είμαστε στην παραλία θέλουμε να νοιώθουμε όπως στην βιβλιοθήκη της Αθήνας, γιατί όταν γράφεις όλο το χειμώνα 10 ώρες τη μέρα σε ένα δωμάτιο μπροστά στο pc, αν μη τι άλλο το καλοκαίρι θέλεις ησυχία.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνέχεια των προηγούμενων που έγραψα έχω μια ακόμα κατηγορία η οποια δεν έχει βέβαια σχέση με τη παραλία αλλά έχουν αρχισει και με εκνευρίζουν (τους κολλητους μου τους κράζω συνεχώς λόγου χάρη)

 

ΡΕ.. ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ Η Ο ΣΙΟΒΑΣ ΠΟΥ ΠΑΣ ΜΕ ΜΟΥΣΙ ΡΑΜΣΗ ΤΟΥ Β"?????????????

 

Τι μόδα ειναι αυτη πάλι με τα μουσια? Στην αρχη ειχαμε τις αξυρισιές που και καλά ηταν σέξυ στις γυναίκες. Οκ το καταλαβαίνω. Κάποιες γουστάρουν τη μπρουταλ φάση. Αλλά τα μουσια???Τα μουσια του Ραμση ρε??? Εχετε δει τις φάτσες στο καθρέφτη το μπελά μου μέσα??? 50 βαθμους έξω και ο άλλος σκάει μυτη σα τον παπά να πουμε :P :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ζητησουμε συγνωμη αν φυγει το μπαλακι.

Τοτε ειναι πια αργα...

 

Πρωτα ενοχλειτε τον κοσμο και μετα λετε συγνωμη?

Να προσεχετε το εξης, οταν παιζετε ποδοσφαιρο μη στηνετε καλαμια και αλλα αιχμηρα για δοκαρια στην αμμο. Εδω και κατι χρονια ενας γνωστος επεσε για να πιασει τη μπαλα και του χωθηκε το καλαμι στα πλευρα και τον τρεχανε νοσοκομειο. Προσεχετε ρε, οχι καλαμια, βαλτε καμια παντοφλα/βατραχοπεδιλο καλυτερα.

 

Απο ποτε οι παραλιες ειναι γηπεδα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενοχλεί ένα πράγμα. Τα σκουπίδια. Παρακαλώ πολύ, μην αφήνετε σκουπίδια στις παραλίες. Ακόμα και γόπες. Και κυρίως σακούλες.

 

Ίσως πιο γενικά το να σέβεσαι τον άλλο, αν θα ήθελα να επεκταθώ.

Προσπάθησε να ηρεμήσεις το παιδί σου, αν γίνεται, όταν το καταλαμβάνει ο εοσφώρος και η Μαρία Κάλλας ταυτόχρονα και θέλουν να εκφραστούν μέσω αυτού.

Προφανώς, αν ο σκύλος σου λερώσει, μάζεψε τα.

Η παραλία δεν είναι κτήμα κανενός, μην φέρεσαι λες και έχεις αγοράσει οικόπεδο. Είτε είσαι κατασκηνωτής, είτε είσαι παππούς, είτε το σπίτι σου είναι στα 10 μέτρα, δεν σου ανήκει μόνιμα κανένα τμήμα της παραλίας.

Μην παίζεις ρακέτες, μπάλα, νεροπόλεμο, φρίσμπι, πόλεμο με τσούχτρες εκεί που μπορεί να χτυπήσεις κάποιον.

Είναι πολύ απλό. Μπορούμε να είμαστε όλοι μαζί εκεί. Δεν χρειάζεται κανένας να συμπεριφέρεται λες και το μέρος είναι δικό του.

 

Εγώ πάντως όταν βλέπω υπερπληθυσμό ή πολύ δυνατή μουσική, τα κουβαδάκια μου και σε άλλη παραλία. Στην Αττική ας πούμε δεν πάω ποτέ για μπάνιο Σ/Κ. Είναι μια τραγωδία.

 

Δευτερευόντως και ασχέτως με την παραλία...

 

Με ενοχλούν αυτοί που τους ενοχλούν οι ρακέτες. :P

Με ενοχλούν οι κομπλεξικοι που τους ενοχλούν οι χοντρές, οι γυμνασμένοι, οι μουσάτοι, τα tatoo και γενικά ότι δεν μοιάζει με τη μούρη τους ή με το πρότυπο της γκόμενας που λέει το [insert known αυθεντία here] ότι πρέπει να γουστάρεις.

 

Πολύ λιγότερο με ενοχλούν αυτοί που αξιώνουν να απολαύσουν το αγαθό ξαπλώστρα και ομπρέλα, τσάμπα. Μπορείς να φέρεις από το σπίτι σου άμα θες. Όχι φαί και ποτό. Ξαπλώστρα και ομπρέλα. Το μαγαζί τις έβαλε εκεί για να έχει κέρδος. Όχι γιατί είσαι όμορφος και σου αξίζει. Εννοείται ότι αν δεν εχει χώρο για να κάτσεις εκτός ξαπλώστρας,επειδή έχουν πιάσει μεγάλο μηκος της παραλίας, πας και κάθεσαι σε μια αξιώνοντας χώρο για τα δικά σου πράγματα ή δωρεάν καβάτζα.

 

Τέλος με ενοχλεί ότι θα πουλήσουν τις παραλίες σε πολυεθνικές και ζήτω που καήκαμε.

 

p.s. Μπράβο topic starter, ωραία ιδέα να συγκεντρωθεί όλη η γκρίνια σε ένα σημείο!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό να δούμε τι μάθαμε μέχρι τώρα.

ΔΔεν θέλουμε χοντρους στην παραλία. Αν κάνουν το λάθος και έρθουν να φοράνε ολόσωμη καποτα.

Οι άντρες δεν θέλουμε να βλέπουμε γυμνασμενους, είναι όλοι επιδειξιες. Αν όμως δούμε γυμνασμενες, με tattoo, να κάνουν και προκλητικές κινήσεις, η γλώσσα μας ακουμπά τη άμμο.

Οι insomniacs δεν παίζουν ΠΌΤΕ ρακέτες!

ΟΌταν είμαστε στην παραλία θέλουμε να νοιώθουμε όπως στην βιβλιοθήκη της Αθήνας, γιατί όταν γράφεις όλο το χειμώνα 10 ώρες τη μέρα σε ένα δωμάτιο μπροστά στο pc, αν μη τι άλλο το καλοκαίρι θέλεις ησυχία.

Σε αγαπώ... :-D 

 

Πλατωνικά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απο ποτε οι παραλιες ειναι γηπεδα?

Αμα δεν ειναι πολυ τρεντικες και εχουν απλα, υπαρχουν τυποι που παιζουν μπαλιτσα. Την αλλη φορα μας παρακαλεσαν να μετακινηθουμε εμενα και τον κολλητο μου, που παιζαμε ρακετες, κατι 17χρονοι Ιταλοι , για να παιξουν μπαλα. Λεμε ΟΚ, ευγενικοι ειναι, Ιταλοι, αδερφια μας κτλ κτλ, παμε πιο διπλα. Τσαντιστηκαμε οταν σταδιακα επιασαν οοοοοοοολη τη παραλια για να παιξουν. 

 

Με ενοχλεί ένα πράγμα. Τα σκουπίδια. Παρακαλώ πολύ, μην αφήνετε σκουπίδια στις παραλίες. Ακόμα και γόπες. Και κυρίως σακούλες.

 

Με ενοχλούν αυτοί που τους ενοχλούν οι ρακέτες. :P

 

 

Εισαι ΘΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!

 

Προσπάθησε να ηρεμήσεις το παιδί σου, αν γίνεται, όταν το καταλαμβάνει ο εοσφώρος και η Μαρία Κάλλας ταυτόχρονα και θέλουν να εκφραστούν μέσω αυτού.

 

LOOOOOOOOOOOOOOL

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p.s. Μπράβο topic starter, ωραία ιδέα να συγκεντρωθεί όλη η γκρίνια σε ένα σημείο!

Ε, τώρα τι να λέμε! Είμαι αυθεντία στα τόπικ γκρίνιας! Πάντως, αν και σε σε ενοχλεί το γεγονός ότι γκρινιάζουμε, μας τίμησες κι εσύ βλέπω με την δικιά σου γκρίνια, ε; Join the club!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενοχλούν αυτοί που τους ενοχλούν οι ρακέτες. :P

 και εκει που καθεσαι αμεριμνος λοιπον ,  απολαμβανοντας το μπανακι σου , ξαπλωμενος στην αμμο μπροστα ακριβως στην θαλασσα, ερχονται δυο τυπαδες , σε βαζουν στην μεση και αρχιζουν να παιζουν ρακετες  σαν να μην υπαρχεις !

καρφωνοντας με ολη τους την δυναμη , το μπαλακι  να σφυριζει και να περναει ξιστα δεξια και αριστερα διπλα απο το κεφαλι σου με 100χλμ την ωρα .. εσυ αρχιζεις να συνειδητοποιείς σιγα σιγα οτι αντι το μυαλο σου να ταξιδευει αμεριμνο στην  ωραια πατουρα με το μπραζιλ που ειδες πριν λιγο ,  εκεινο σκεφτεται μονο πως θα γινει να μη σε παρει καμμια αδεσποτη ι ! 

 ωσπου  το κακο δεν αργει να γινει ! μια σταβομπαλια σε παιρνει στην μαπα ,  σου σπαει τα γυαλια που φορας  μεσα στα μουτρα και εσυ αντι για να απολαυσεις το μπανακι σου  καταληγεις  στο πλησιεστερο νοσοκομειο με την επλιδα να μην χασεις τα ματια σου  .. 

 

αν νομιζεις οτι ο περιεργος ειμαι εγω που με ενοχλουν οι ρακεταδες (γι αυτους τους ρακεταδες  μιλαω που ειναι γεματες ολες οι παραλιες και οχι τους αλλους που πανε κ παιζουν καπου ησυχα χωρις να ενοχλουν , αυτοι ας πανε να παιξουν με τις ωρες) και οχι εσυ  , τοτε κοιταξε το , παιζει να κανεις κ λαθος .. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...