Προς το περιεχόμενο

Παραλία 2014: Οι Insomniacs αδειάζουν τη χολή τους.


mathsrule

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Οι ατελείωτες ουρές στη Χαλκιδική όπου χρειάζεσαι 3 ώρες για 100χλμ δρόμο.

 

2) Τα beach bar όπου σου απαγορεύουν να φέρεις δικό σου φαγητό στην παραλία (100% παράνομα).

 

3) Οι ρακετάδες που αντί να παίξουν σε απομονωμένο χώρο το κάνουν μπροστά στην θάλασσα.

 

Επίσης η μόδα με τα τατουάζ έχει παραγίνει. Τα πιο πολλά φαίνονται γελοία, σαν να τους/τις έχουν μουτζουρώσει το σώμα είναι.

 

Κατοικίδια δεν έχω πετύχει και πολλά οπότε και δεν έχω άποψη.

Για τα brazilian διαφωνώ, αν δεν ήταν αυτά δεν θα πηγαίναμε καν στην παραλία  B)

2) αυτό πραγματικά συμβαίνει ; ακόμα να το χωνέψω. απίστευτο!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Πάντως αυτο με τις ξαπλώστρες επι πληρωμή , είναι Αθηναϊκή πατέντα . Που υφίσταται και στα νησιά αποτι πρόσεξα .</p>

<p> </p>

<p>Στην υπόλοιπη Ελλα΄δα ,και κυρίως την Β.Ελλάδα , δεν υφίσταται ούτε για αστείο η έννοια "πληρωμή για ξαπλώστρα"</p>

 

κι ομως σχεδον παντου υπαρχουν οι ταβερνιαρηδες.Ακομα και βορεια ελλαδα και χαλκιδικη (πχ Σανη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, το να είναι η ξαπλώστρα εντελώς δωρεάν και να μη σε υποχρεώνουν να πάρεις και τίποτα δεν είναι φυσιολογικό, πληρώνουν ενοίκιο και τα μαγαζιά. Είναι σαν τραπέζι, δεν μπορείς να κάτσεις κάπου και να μην πάρεις τίποτα! Το σωστό είναι ή να στις δίνουν δωρεάν με την παραγγελία ή να τις χρεώνουν ξεχωριστά αλλά να μπορείς να μη πάρεις τίποτα μετά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο έλληνας πάει στην παραλία την οργανωμένη , παίρνει τους καφέδες του , τα τόστ του αφού δει τις τιμές και μετά βγάζει την απόδειξη φωτογραφία για να κράξει στο facebook και να κάνει τζερτζελέ..

 

Εγώ προσωπικά με τα παιδιά εδώ Αθήνα πάω στην Λούτσα. Παιρνουμε το ψυγειάκι μας μαζί με νεράκια αναψυκτικά και κάτι φαγώσιμο. Ερχεται η κοπέλα ενώ καθόμαστε στις ξαπλώστρες και παίρνουμε 1-2 καφέδες συνήθως. Πολλές φορές παίρνω μόνο εγώ καφέ . Δεν μας λέει σώνει και καλά αφού είστε 4 θα πάρετε 4 πράγματα. Είναι ρηχά βέβαια εκεί και μου την σπάει λίγο αλλά είμαι ήσυχος με τα παιδιά που παίζουν στην ακρη με τα κουβαδάκια.

Τώρα είμαι σε φάση αναζήτησης κάποιας παραλίας χωρίς πολύ κόσμο στην Αττική ιδανική για παιδιά για να πάμε αύριο η και μεθαύριο. Όχι απαραίτητα οργανωμένης με ξαπλώστρες. Ομπρέλίτσα έχουμε , βάζουμε και 2 ψάθες κάτω και το ψυγειάκι φυσικά μαζί μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δώσε info για μέρος (pm καλύτερα)

 

αν και υποθέτω μιλάς για δήθεν γκλαμουράτα μπητσομπαρα 1ου ποδιού (;;; )

 

Μέσα είσαι. Στο Παλιούρι μου το έχουν κάνει αυτό στον Κουρσάρο.

 

Σκάμε μύτη Ιούνιο μήνα στις 10 το πρωί. Κόσμο είχε μόνο στις 2 πρώτες σειρές από τις 10-12 που είχε, χωρίς να είναι και αυτές τελείως γεμάτες. Όλες οι άλλες ξαπλώστρες είχαν επάνω τους την ίδια πετσέτα, αυτη με το χάρτη της Χαλκιδικής που παίρνουν οι τουρίστες. Με το που μπαίνουμε μέσα με την αρραβωνιαστικιά μου, πετάγεται το ταλέντο η σερβιτόρα και μας λέει να κάτσουμε σε μια ομπρέλα στην τελευταία σειρά, ακριβώς κάτω από το ηχείο. Όταν τη ρώτησα γιατί εκεί και όχι κάπου αλλού, η απάντηση ήταν ότι όλα τα άλλα ήταν ρεζερβε. Είπαμε, αλλά όχι και να μας περνάτε για μαλάκες. Είναι δυνατόν να πιστέψω ότι 8 σειρές ξαπλώστρες είναι ρεζερβε; Και άντε και σε πίστεψα, δεν θα δω ποιους θα βάλεις να κάτσουν; Τέσπα, καλή καρδιά και δεν ξαναπατήσαμε στα μπιτσόμπαρα εκείνης της περιοχής. Και γενικά, από αυτο το σκηνικό και μετά τα κόψαμε τα μπιτς μπαρ. Μόνο αν είμαστε παρέα. Φαντάσου πόσο πολύ είχαμε τσαντιστεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λογαριασμο δηλαδη θα κανουν νταλαμεσημερο στην παραλια ?

Είναι αυτοί που ξημεροβραδιάζονται εκεί. Ε, όλο και κάτι θα πάρουν ανά 3 ώρες το χειρότερο. Επίσης κάποτε θα θελήσουν και να φάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

1) Οι ατελείωτες ουρές στη Χαλκιδική όπου χρειάζεσαι 3 ώρες για 100χλμ δρόμο.

 

2) Τα beach bar όπου σου απαγορεύουν να φέρεις δικό σου φαγητό στην παραλία (100% παράνομα).

 

3) Οι ρακετάδες που αντί να παίξουν σε απομονωμένο χώρο το κάνουν μπροστά στην θάλασσα.

 

Επίσης η μόδα με τα τατουάζ έχει παραγίνει. Τα πιο πολλά φαίνονται γελοία, σαν να τους/τις έχουν μουτζουρώσει το σώμα είναι.

 

Κατοικίδια δεν έχω πετύχει και πολλά οπότε και δεν έχω άποψη.

Για τα brazilian διαφωνώ, αν δεν ήταν αυτά δεν θα πηγαίναμε καν στην παραλία  B)

2) αυτό πραγματικά συμβαίνει ; ακόμα να το χωνέψω. απίστευτο!!!!!
Μας το έκαναν στην Αφυτο... Πληρώσαμε 2 καφέδες 10 ευρώ σε άδειο μπιτς μπαρ και όταν βγάλαμε να φάμε από 1 τοστ μας είπαν ότι απαγορεύεται και να πάμε να το φάμε πιο πέρα...Στην Χαλκιδική δύσκολα να ξαναπατησω σε μπιτς μπαρ...Αντίθετα στη Λάρισα μια χαρά συμπεριφορά έχουν κ καφέ 3 ευρώ χωρίς να πληρώνεις ξαπλώστρες και άλλες βλακείες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ κιολα αλλά αν θελετε αυτοδιαφημιζόμενα ψευτογκλαμουρατα γυφτομπαρα, με τιμές 5 ευρω ο φραπές, τυπου Deep Blue (αν το λενε και ετσι), λιγο πιο εξω απο Καλλικρατεια, ε καλα να πάθετε.

 

Οσες φορές περσι πηγα Ψακούδια, το καταευχαριστηθηκα. Και ωραια παραλία και καλες τιμές και χαλαρά και ήσυχα.

 

Στο θέμα τώρα. Προσωπικα δε με ενοχλει τίποτα. Μόνο η παραλια να μην εχει πέτρες μεσα-εξω. Αυτο μου τη δινει πάρα πολυ. Θελω ψιλη, μαλακή, καυτή άμμο :-)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ κιολα αλλά αν θελετε αυτοδιαφημιζόμενα ψευτογκλαμουρατα γυφτομπαρα, με τιμές 5 ευρω ο φραπές, τυπου Deep Blue (αν το λενε και ετσι), λιγο πιο εξω απο Καλλικρατεια, ε καλα να πάθετε.

 

Οσες φορές περσι πηγα Ψακούδια, το καταευχαριστηθηκα. Και ωραια παραλία και καλες τιμές και χαλαρά και ήσυχα.

 

Στο θέμα τώρα. Προσωπικα δε με ενοχλει τίποτα. Μόνο η παραλια να μην εχει πέτρες μεσα-εξω. Αυτο μου τη δινει πάρα πολυ. Θελω ψιλη, μαλακή, καυτή άμμο :-)

αν έχει πέτρες πάρε κάτι τέτοιο :-)

 

61805%20b_thumb3.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θέμα τώρα. Προσωπικα δε με ενοχλει τίποτα. Μόνο η παραλια να μην εχει πέτρες μεσα-εξω. Αυτο μου τη δινει πάρα πολυ. Θελω ψιλη, μαλακή, καυτή άμμο :-)

Καλή η άμμος, χρυσή, αλλά δοκίμασε να διανύσεις 10 μέτρα περπατώντας σε καυτή άμμο και θα ρίχνεις σιχτίρια από μέσα σου. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μυστικό είναι στη ψυχολογία που εχεις εκεινη την ωρα .

 

Αν δειάσεις το μυαλό σου , ηρεμήσεις και χαλαρώσεις δε το καταλαβαίνεις

 

Επισης το μυστικο ειναι μεγαλα βηματα και το ποδι βαθεια στην αμμο .

Απο ενα σημειο κ επειτα νοιωθεις οτι ειναι τόσο ζεστή που σχεδόν μοιάζει με κρύα .

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αν ποτε σε καποιον του εσπασα τα νευρα. Αλλα υπαρχουμε και οι ρακετιστες που θα παιξουμε απομερα και πισω απο τον κοσμο -οχι μπροστα του. Που θα σταματησουμε να παιζουμε αν περναει κοσμος διπλα. Θα ζητησουμε συγνωμη αν φυγει το μπαλακι. Και που δεν περνουμε τους εαυτους μας στα σοβαρα, κανουμε πλακιτσα και δεν εχουμε αυταπατες οτι θα μας κατσει καμια επειδη απλα ειμαστε εκει.

 

~~

 

Για μενα οι πιο εκνευριστικοι ειναι οι ""φυσιολατρες"" που κατασκηνωνουν οπου βρουν παρανομα, στηνουν κυριολεκτικα τσαντηρια και καταβρωμιζουν ολη τη γυρω περιοχη. Μενουν κανα 2μηνο, λιωνουν στο μπαφο, φιλοσοφουν με υφος και απλα σπερνουν κωλοχαρτα τη περιοχη. Και αλιμονο αν τους πεις το οτιδηποτε. Σε σκυλοβριζουν με μισος οτι εισαι αστος οτι δε σεβεσαι τη φυση και τι σου καναμε και τι σε νοιαζει, και δεν ενοχλω και δημοκρατια εχουμε (!) και η φυση ειναι για ολους (!). Κολλητη μου πηγε προσφατα Καβουροτρυπες Χαλκιδικης και με πηρε σχεδον κλαιγοντας τηλ να μου περιγραψει τετοια κατασταση. Τσαντιρια, κουραδες και σκουπιδια παντου.

 

[slightly offtopic]

Εγω παω σε χαλαρες παραλιες της νοτιας Κεφαλονιας και τετοια τερατα που λετε παραπανω δεν εχω συναντησει με φασιστοκαντινες =) Απλα μου κανει εντυπωση το εξης : μικρες και "απλες" καντινες , οχι τιποτα τεραστια τρεντι μπιτσομπαρα, και για να βγαλουν αδεια σκανε πλεον κανα 3χιλιαρο και παραπανω, ανα σεζον!!! Ενω παλια ηταν 5χιλιαρο για 2-3 χρονια. Δηλαδη ειναι λες και τους αναγκαζουν να μη βγαινουν, για να μη στηνουν καντινες. Λετε να γινετε επιτηδες ωστε σταδιακα να μη περνουν παραλιες οι δικοι μας , για να τις δινουν μετα σε ιδιωτικες απο το εξωτερικο, τωρα και με τους νεους νομους για παραλιες ? Νταξει, συνομωσιολογος δεν ειμαι , αλλα δε ξερω με τοσα που ακουμε, μου κανει περιεργο αυτο. Σε αλλες περιοχες, τι παιζει?

 

~~

 

Να προσεχετε το εξης, οταν παιζετε ποδοσφαιρο μη στηνετε καλαμια και αλλα αιχμηρα για δοκαρια στην αμμο. Εδω και κατι χρονια ενας γνωστος επεσε για να πιασει τη μπαλα και του χωθηκε το καλαμι στα πλευρα και τον τρεχανε νοσοκομειο. Προσεχετε ρε, οχι καλαμια, βαλτε καμια παντοφλα/βατραχοπεδιλο καλυτερα.

 

[/slightly offtopic]

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...