Προς το περιεχόμενο

Πιστωτικη Καρτα Χωρις Εκαθαριστηκο - ΑΛΗΘΕΙΑ? -


Demcoratus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι τα +5ευρω είναι για την πληρωμή του κουριερ

να δώσω κάποιες πληροφορίες εξτρά ύστερα από τηλεφωνική συνομιλία με την κυρία αυτή

 

είναι πιστωτική ή χρεωστική?

: Πιστωτική

 

θα την παραλάβω από κατάστημα Πειραιώς που διάλεξα? και θα γράφει επάνω "Πειραιώς"

: Ναι για αυτό και σας δόθηκε αυτή η επιλογή (Κατα λέξη)

 

θα μπορώ για παράδειγμα να πάω μετά στον κοτσόβολο και να πάρω με δόσεις?

: Φυσικά,εννοείται

 

Δεν είναι ρίσκο για την τράπεζα που την εκδίδει? Όσο αφορά την ανάληψη/αγορά και εξαφάνιση του οφειλέτη?

: Είναι καινούργιο εγχείρημα και προέρχεται από ευρωπαϊκά κονδύλια

 

Θα έχει ετήσια συνδρομή?

: όχι

 

Μου είπατε κάτι και για δάνειο? πως λειτουργεί?

: με το πέρας 6 μηνών ορθής χρήσης της κάρτας θα δεχθείτε ένα τηλέφωνο από αρμόδιο τμήμα για διπλασιασμό του ορίου πίστωσης , επιπλέον θα έχετε προεγκεκριμένο δάνειο μέχρι 5.000€ για ανέργους εώς και 30.000€ ανάλογα με το εισόδημά σας

 

---------

 

Επίσης ο κούριερ δεν ήξερε λεπτομέριες, το μόνο που μου ανέφερε ήταν ότι 1η μέρα προχτές παρέδωσε από τις 09.00 μέχρι και εμένα στις 15:00 περίπου στις 15 αιτήσεις 

έ τότε παίζει να είναι απάτη στην ελλάδα δεν γίνεται να βγάλεις πιστωτική χωρίς εκκαθαριστικό...

 

δηλαδή τι κάνουν; μπαίνουν εγγυητές οι ίδιοι και σου λέει 100+ ανα πελάτης με το που μαζέψω κάνα μύριο  να βαρέσω χρεωκοπία και μην τον είδατε; και στο κάτω κάτω μόνο μεχρι  1000€ πόσο δύσκολα να τα αποπληρώσεις σε δώσεις (πχ 24)κτλ ... ο καθένας μας μπορεί άλλο που δεν σ αφήνουν επίτηδες οι τράπεζες για να πάει ακόμη πιο χάλια η αγορά και να πέφτουν και οι μιστοί...

 

 

οπότε ίσως την βλέπουν έτσι... άμεσο πρόβλημα δεν θα έχουν απο τις τράπεζες μιας και δεν θα τις παρουτιάσουν πολλοί και αν μαθευτεί με την πρώτη φουρνιά πελατών θα πάρουν καλά φραγκάκια. τι να πω; το σίγουρο ειναι οτι ελλάδα χρειάζεσαι είτε εκκαθαριστικό μεγάλο (12.000 + ) ή εγγυήτη με μεγάλο καθαριστικό για να βγάλεις κάρτα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κυρία αυτή είναι τηλεφωνήτρια στο τηλεμαρκετινγκ , δεν την έκοψα να έχει καλή ενημέρωση , είμαι κάτοχος καρτών

και συμφωνώ με αυτά που λες , δεν είναι δυνατόν με 0 εισόδημα να σου εκδίδουν 1000 πιστωτικό όριο κάρτας με 9%

όταν η eurobank με τα πιο ελαστικά μετρά ζητάει 14.400 και 12.5% επιτόκιο για αντίστοιχη

περιμένω με αγωνία να δω τι είναι όλο αυτό :D

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι είναι από εξωτερικό , άρα μπορεί να ισχύει το σενάριο που ανέφερε ο THE_COLONEL 

περιμένω πιο μπροστά από εμένα να πάρει την κάρτα μία φίλη , άρα θα ξέρω την εξέλιξη γρηγορότερα από της δικιάς μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν...

Το παράδοξο αλλά και ευχάριστο είναι ότι η συνάδελφός μου που το έκανε 2 εβδομάδες πιο μπροστά

παρέλαβε την κάρτα της από την Deutche Bank (!) , mastercard με πιστωτικό όριο 4500€ (!) , δηλωθέν εισόδημα 12.000€

[1.000€ σε ανέργους και μαυρισμένους (!)]

την χρισημοποίησε στο κατάστημα Κοτσοβολος στην Γρ.Λαμπράκη Θεσσαλονίκης και αγόρασε οικιακή ηλεκτρική συσκευή με

δόσεις... 

Δεν έχω λόγια και είμαι λίγο μπερδεμένος στο πως όλο αυτό τρέχει...

Με έναν αρμόδιο από το τμήμα ενημέρωσης που μίλησα, μου ανέφερε οτί το ίδιο πλάνο ακολουθούσαν και οι ελληνικές

τράπεζες μέχρι και πριν 5 χρόνια , είναι μια στρατηγική που την έχουν δουλέψει και δεν χάνουν

 

Συμπεράσματα δικά σας?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

την χρισημοποίησε στο κατάστημα Κοτσοβολος στην Γρ.Λαμπράκη Θεσσαλονίκης και αγόρασε οικιακή ηλεκτρική συσκευή με

δόσεις... 

 

 

για καποιο λογο αυτο δεν το πιστεύω! Επειδή έχω πιστωτική κάρτα εξωτερικού, οταν εβλεπαν πως ειναι αλλης χώρας δεν κάνανε δόσεις... 

 

Δεν ξερω... με αφηνει σκεπτικο...

 

Και αν αυριο μεθαυριο θελω να ακυρωσω την κάρτα? Αν θελω να αμφισβητησω καποια χρέωση? Με ποιον θα μιλησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για καποιο λογο αυτο δεν το πιστεύω! Επειδή έχω πιστωτική κάρτα εξωτερικού, οταν εβλεπαν πως ειναι αλλης χώρας δεν κάνανε δόσεις... 

 

Δεν ξερω... με αφηνει σκεπτικο...

 

Και αν αυριο μεθαυριο θελω να ακυρωσω την κάρτα? Αν θελω να αμφισβητησω καποια χρέωση? Με ποιον θα μιλησω?

 

Παιδιά δε ξέρω...πλέον δεν αμφισβητείτε το γεγονός οτι υπάρχει η κάρτα και δουλεύει (όσο αφορά την μεριά μου)

το θέμα είναι πώς δίνουν τέτοιες εγγυήσεις 

επιπλέον έχω δεκάδες μηνύματα στο inbox μου ... το λέω και δημόσια

ο καθένας πράττει με δικιά του ευθύνη !

δεν έχω γνώση και όπως έγραψα πιο παλιά ένα πείραμα κάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και τώρα ο έλληνας θέλει να μπλέκει με κάρτες και πόσο μάλλον αγνώστου προελεύσεως..

τώρα το κάνει από ανάγκη γιατί δεν υπάρχουν μετρητά :-)

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...