Προς το περιεχόμενο

πιστευατε στον Αγιο βασιλη;


star12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι και ποτέ, γιατί από πάντα μου έλεγαν οι γονείς ότι ο Άγιος Βασίλειος ήτο ασκητής από την Καισάρεια και όχι ένας ξενόφερτος χοντρός αμερικάνος με κόκκινα κιτς και τα δώρα τα δίνουμε σε αυτούς που αγαπάμε και δεν έρχονται μαγικά. 

#justorthodoxthings. :mellow:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι τα 5 πιστευα μετα κατι ο πατερας που εβλεπε τις λιστες με τα παιχνιδια που ηθελα και τον επιανε αμοκ με το επικο:"δεν ειναι εφοπλιστης ο αγιος :P " κατι που τα δωρα αρχισανε να ειναι παραλλαγες αυτο που θελω ε δεν θελει και πολυ λογικη.μετα απο καποιες σοβαρες συζητησεις στο σχολειο αποφάσισα να συνεχισω το πιστευω για χαρη των δικων μ αλλα κοντα στα 10 απλα αποφασισαμε ως οικογενεια να αφησουμε τον αι βασιλη στη παιδικη καρδια και καθε χρονο να μου σκανε χαρτζιλικι να περνω οτι θελω.

 

αντικειμενικά ποιο πιτσιρικι απο 5 και πανω με tv internet και τετοια ακομα πιστευει?

η κοκα κολα πρεπει να ανεβασει το παιχνιδι της. B)

 

Θέλετε να πείτε πως δεν υπάρχει........?

λολ ε!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ήμουν 7 χρονών είχα ζητήσει ένα ρομπότ από τον Άγιο Βασίλη, φανταζόμουν κάτι σαν αυτά στις ταινίες αλλά σε μικρό μέγεθος, τελικά πήρα μια επική μπούρδα τεχνολογίας των 90s και κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά, και μετά μου είπαν οι γονείς μου ότι δεν υπάρχει.  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα νωρις καταλαβα οτι δεν υπαρχει, οταν ανακαλυψα τα δωρα που ειχαν κρυψει.

 

Πώς ήσουν σίγουρος δηλαδή, ότι τα δώρα τα είχαν κρύψει οι δικοί σου εκεί όπου τα ανακάλυψες και όχι ο Άγιος Βασίλης; Εεεε;;;  :ph34r:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, εμένα το δώρο κάτω από το δέντρο με ενδιέφερε. Το ποιος το έφερνε ούτε με ένοιαζε. Νομίζετε ότι τα παιδιά τους ενδιαφέρει ποιος θα φέρει τα δώρα; Αυτό που τους νοιάζει είναι να πάρουν δώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε, λες;;  :-D

 

Αμ πώς δε λέω; Γι' αυτό έχε το νου σου φέτος και στήσε μια ενέδρα. Ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί να βρεθείς φάτσα με φάτσα με το χοντρούλη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πίστευα στον Αη Βασίλη αλλά δε μπορώ να θυμηθώ το λόγο. Μου το χαν πει, το ψιλιάστηκα, δε θυμάμαι καθόλου. Βέβαια μετανιώνω που δεν προσποιήθηκα ότι πιστεύω μπας και καβατζώσω κανά δώρο.

Θυμάμαι πολύ καλά πάντως που την έσπαγα στον αδερφό μου μιας και το χε πιστέψει κι εγώ του κανα χαλάστρα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως θυμαμαι οταν ειμουν μικρο :-) κατω απ το δεντρο βρηκα ενα μαματο δωρο την επομενη μερα το πρωι.ενα ηλεκτρονικο παιχνιδι απ αυτα των 80ς που βγαινανε και ειμουν ΑΓΙΕ ΒΑΣΙΛΗ μου you are the bEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEST    .

την επομενη χρονια εγραψα γραμμα με παραγγελια τι να μου φερει.οταν ομως μου πε η μανα μου πως λεφτα δεν ειπαρχουν τοτε καταλαβα την πικρη αληθεια :shock:  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι πίστευαν γιατί πολύ απλά όταν είσαι μικρός και ανακαλύπτεις πράματα, βασίζεσαι στις εξηγήσεις που δίνουν οι μεγαλύτεροι χωρίς να το σκαλίζεις ιδιαίτερα. Το όλο σκηνικό με τον Άγιο Βασίλη έχει μια διδαχή τουλάχιστον, να θυμάσαι τον άλλο, τις γιορτές έστω. Όλοι είμαστε Άγιοι Βασίληδες αν έχουμε τον άλλο στο μυαλό μας και του προσφέρουμε κάτι για να χαρεί, οτιδήποτε, έναν ssd που θέλω για το extremely riced gaming rig μου, ένα βιβλίο σε αγαπημένο πρόσωπο, ένα μυστήριο πακέτο στο γραμματοκιβώτιο αυτής που stalkάρεις. Εμένα μερικοί γνωστοί με φωνάζουν Santa γιατί όποτε βλέπω σκυλού λέω Hoe, Hoe, Hoe!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...