Προς το περιεχόμενο

[tablet] dell venue 8 pro 1gb ram 32gb hdd windows 8.1 - 101€ τελική@amazon.de


gr234567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Nope , δεν έχει HDMI.

 

(Από την άλλη, πριν αγοράσω το android tablet που έχω, είχα φαγωθεί να έχει οπωσδήποτε HDMI...και ακόμα να το χρησιμοποιήσω!)

κοίτα, επειδή μόλις αγόρασα ένα 5.1 ενισχυτή, και επειδή την τηλεόραση την ανοίγω μόνο για καμιά ταινία, εκτός από μπάλα, είμαι έτοιμος να στήσω ένα κάτιτις, για να βλέπει αρχεία δικτύου με ταινίες και μουσικές... προς το παρόν βάζω το nexus4 σε HDMI και αράζω... αλλά το πρόβλημα είναι πως ενώ δίνει ήχο 5.1 ελεγμένο με το app της THX, στις 5.1 ταινίες που του βάζω δε στέλνει ήχο στα πίσω ηχεία... για αυτό ψάχνω κάτι άλλο, και 100 ευρώ για media player που είναι και ταμπλέτα και δεν είναι παραγγελία απο κίνα, ε... το λες και καλό...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδες για να καταλάβω..

Βάσει των δυνατότήτων του tablet, αν θέλω να περάσω office , μιλάμε μόνο για τα 365?

Όχι λέμε.

Εϊναι πλήρης υπολογιστής.

Αδύναμος (ως netbook) αλλά υπολογιστής.

 

Περνάς ό,τι θες,

Office 2013, OpenOffice, LibreOffice κλπ κλπ.

Εγώ στο δικό μου WIndows tablet είχα προεγκατεστημένο το Office 2013,

αλλά επιπλέον πέρασα και δουλεύω και τα OpenOffice, LibreOffice suites.

Υπολογιστής με Windows κανονικά.

 

Δεν είναι συγκεκριμένο το σχόλιο,

αλλά ο κόσμος από άγνοια είναι διστακτικός προς τα Wndows tablets

και χάνεται στα mobile OS tablets μετα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια  forum ισχυρίζονται ότι μπορείς να πωλήσης,  μέσω ebay,  το licence του office 365 για 30€ περίπου.

 

Όπότε το tablet έρχεται γύρω στα 70€...

 

Ξέρει κάποιος αν αυτό ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι για αγορα ταμπλετ με windows και αυτό φαίνεται πολύ καλή περίπτωση.

Αυτό που με ανησυχεί ομως είναι το 1gb ram. Εν όψη και της αναβάθμισης στα δεκαρια θα επαρκεί η μνήμη ram;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι για αγορα ταμπλετ με windows και αυτό φαίνεται πολύ καλή περίπτωση.

Αυτό που με ανησυχεί ομως είναι το 1gb ram. Εν όψη και της αναβάθμισης στα δεκαρια θα επαρκεί η μνήμη ram;

Δε θυμάμαι που, αλλά κάπου πήρε σήμερα το μάτι μου σε ένα τεχνολογικό σάιτ ότι συσκευές από 8" και κάτω δε θα πάρουν αναβάθμιση σε δεκαρια...

Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά και θα ταν να το χουν υπ'όψιν οι επίδοξοι αγοραστές του ταμπλετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θυμάμαι που, αλλά κάπου πήρε σήμερα το μάτι μου σε ένα τεχνολογικό σάιτ ότι συσκευές από 8" και κάτω δε θα πάρουν αναβάθμιση σε δεκαρια...

Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά και θα ταν να το χουν υπ'όψιν οι επίδοξοι αγοραστές του ταμπλετ

Δεν ισχύει.

Άλλο είπαν και καμία σχέση μ' αυτό που λες.

 

Κατ΄αρχήν όλες οι Windows7-8 / WP8 συσκευές (πλην WIndows RT) θα αναβαθμιστούν σε Windows 10.

 

Είπαν απλά και μόνο ότι μελλοντικά η mobile εκδοχή των Windows 10 (aka Windows mobile 10 = WP) θα διατίθεται σε συσκευές μέχρι 7,99" οθόνη, χωρίς το desktop.

Για πάνω από 8", οι συσκευές Windows x86/x64 θα είναι εκείνες που θα έχουν μελλοντικά την πλήρη έκδοση με το desktop.

Αυτά θα αφορούν τα tablet-smartphones που θα διατεθούν με προεγκατεστημένα Windows 10 στο μέλλον.

 

Το συγκεκριμένο τάμπλετ δεν το αφορά η συγκεκριμένη συζήτηση για δύο λόγους:

-είναι 8" οπότε δεν τίθεται θέμα, κανονικά desktop Windows και τώρα και στο μέλλον

-η υποσημείωση της όλης κουβέντας είναι ότι θα εξαιρεθούν τα σημερινά x86/x64 τάμπλετ που έχουν οθόνη μέχρι 7,99" , γιατί θα ήταν άδικο, παράλογο και άσκοπο με την 'αναβάθμιση' σε Windows 10 να χάσουν την πλήρη έκδοση και το desktop που σήμερα το έχουν στα Windows 8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σχετικά με την εγγύηση της συσκευής θα ήθελα να ρωτήσω.

Το συγκεκριμένο tablet δεν υποστηρίζεται από την εδώ Dell.

Στην περίπτωση που πάθει κάτι τι κάνουμε? 

Έχει κάποιος εμπειρία από after sales support του Amazon?

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε η εμπειρία μου από το after sales/customer support του Amazon είναι όσο θετική πάει. Είναι εξυπηρετικότατοι, ταχύτατοι στα refund ή στις αντικαταστάσεις και όσο είσαι στο χρονικό πλαίσιο που καλύπτουν δεν ρωτάνε καν τον λόγο που χρειάζεσαι refund/αντικατάσταση. Δεν θα ήταν υπερβολή να σου πω ότι προσωπικά συχνά προτιμάω να αγορασω κάτι από Amazon καθαρά λόγω της σιγουριάς που μου προσφέρει.

Υ.Γ. Για να είμαι δίκαιος, τελευταία φορά που χρειάστηκα αντικατάσταση σε κάποιο προιόν ήταν πριν απο 1 χρόνο (οθόνη BenQ) η οποία έγινε απροβλημάτιστα.Από τότε, έχω διαβάσει σε διάφορα φόρα ότι άλλοι χρήστες (λίγοι πάντως) αντιμέτωπισαν πρόβλημα. Δεν μπορώ να ξέρω αν κάτι άλλαξε στο μεσοδιάστημα ή όχι, καταθέτω την προσωπική μου εμπειρία. Για περισσότερα διάβασε εδώ

Link.png Site: Αγορές απο το εξωτερικό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει ότι ο service provider της DELL στην Ελλάδα δεν το καλύπτει όμως..

Προσπάθησε κάποιος να το πάει και έφαγε άκυρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εξτρά εγγύηση για 2 χρόνια με 14,99 που δίνει αξίζει?

ΔΕΝ είναι της DELL, αλλά απο τρίτο.(δεν ξέρω Γερμανικά όμως για να το αποκωδικοποιήσω)

Απο εδώ μπορούμε να πάρουμε επέκταση εγγύησης και σε τι τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή προσφορά, αλλά ρίξτε και μια ματιά, κυρίως στα reviews του amazon.com. Αρκετές αστοχίες στην μπαταρία, battery drain κ.α. Το λέω γιατί στο δικό μου windows tablet, κινέζικο μεν αλλά με κούρασε μέχρι να το στρώσω. Το συμπέρασμά μου είναι ότι στα φθηνά windows tablet "παίζουν" αρκετά θέματα με τα windows 8.1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...