Προς το περιεχόμενο

Ντεμπούτο του Apple Watch με 3.000 διαθέσιμες εφαρμογές από την πρώτη ημέρα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η νέα δημιουργία της Apple, το Apple Watch, ξεκινά από σήμερα την πορεία του στις αγορές, με αρκετά προβλήματα διαθεσιμότητας όπως αναμενόταν αλλά και ένα πολύ δυνατό app store.Αρχικά το Apple Watch κάνει την εμφάνιση του σε 9 χώρες και μόνο για όσους είχαν προλάβει να το προπαραγγείλουν στις 10 Απριλίου, με ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες να αναφέρουν ότι ο αριθμός των παραγγελιών ξεπέρασε τα 2 εκατομμύρια. Οι χώρες που είναι «διαθέσιμο» το έξυπνο ρολόι της Apple είναι η Αυστραλία, ο Καναδάς, οι Ηνωμένες Πολιτείες, το Ηνωμένο Βασίλειο, η Κίνα, η Γαλλία, η Γερμανία, η Ιαπωνία και το Χονγκ Κονγκ.

 

Το δεύτερο κύμα χωρών το οποίο θα υποδεχθεί το Apple Watch αναμένεται να ξεκινήσει από τις 8 Μαΐου και να είναι αρκετά μεγαλύτερο με χώρες όπως η Ιταλία, Πορτογαλία, Ισπανία, Τουρκία, Ρωσία κ.α. Η Ελλάδα πάντως δε θα βρίσκεται ούτε στη δεύτερη φάση κυκλοφορίας, και πολύ πιθανόν να υποδεχτεί το Apple Watch μέσα στο καλοκαίρι.

 

Apple WatchApple WatchApple Watch

Μαζί με το Apple Watch, εγκαίνια κάνει και το ειδικό App Store το οποίο από την πρώτη μέρα διαθέτει περισσότερες από 3.000 εφαρμογές, αποκλειστικά και μόνο για το Watch. Στις δημοφιλείς εφαρμογές που ξεχωρίζουν είναι το Twitter, το Instagram, το Runtastic, το Slack, το Yelp, η Expedia κ.α, με αισθητή την απουσία του Facebook. Όλες οι εφαρμογές και τα παιχνίδια είναι χωρισμένα σε αρκετές κατηγορίες όπως Business, Finance, Food & Drink, Travel, Social Networking, Health & Fitness, News κ.α

 

Το Apple Watch κυκλοφορεί σε 3 διαφορετικές εκδόσεις, με δύο διαφορετικά μεγέθη (38mm, 42mm), και από τιμές που ξεκινάν από τα €350 και φθάνουν ακόμα και τα €17.000.Μια καλή ιδέα για το τι θα πρέπει να περιμένετε, μπορείτε να πάρετε από την πρώτη μας επαφήμε τη συσκευή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα κάνει τρελές πωλήσεις ! Και μόνο που ξεκινάει με 3.000 εφαρμογές και έχει δικό του το μάρκετ με της εφαρμογές αφήνει πίσω όλους τους υπόλοιπους κατευθείαν. Αν και άργησαν να το βγάλουν σε σχέση με το πότε το παρουσίασαν ,πιστεύω οτι η αναμονή ήταν για να είναι έτοιμες οι εφαρμογές τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι γράφετε, ελπιζω να έχετε εμπειρία με καποιο smartwatch γιατί αποκλείεται να χρησιμοποιήσεις το watch για παραπάνω απο 10 πράγματα.

 

1 χρόνο με το gear 2, ζητημα εαν εχω κατεβασει 3-4 εφαρμογές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουμε ξανά σχολιάσει όταν ήταν ακόμα στα σχέδια το apple watch, οι άλλοι έτρεχαν να το προλάβουν φτιάχνοντας smart watch μονο και μονο να ειναι πρώτοι χωρις να έχουν την κατάλληλη υποστήριξη. Πάντως θα περιμένω ποτέ θα βγει πλήρως ανεξάρτητο απο iPhone για να πω οτι μπορούμε να το πούμε smart watch και όχι ένα iPhone accessory.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οσοι γράφετε, ελπιζω να έχετε εμπειρία με καποιο smartwatch γιατί αποκλείεται να χρησιμοποιήσεις το watch για παραπάνω απο 10 πράγματα. 1 χρόνο με το gear 2, ζητημα εαν εχω κατεβασει 3-4 εφαρμογές.

 

Λογικό αφού "3-4" είναι όλες του οι εφαρμογές... :P Το ίδιο δράμα ζω και με το smartwatch3. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

καραάπατο!

 

Μην αλλάξεις nick μέχρι τα πρώτα επισημα στοιχεία των πωλήσεων. Θέλω να το συζητήσουμε όταν έρθει η ώρα! :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Smartwatch με μπαταρια ενα 24ωρο και αν ....χαχαχαχα

σε 3,4μηνες η αγγελια ....θα παει νερο!!!

Δεν θα το έλεγα ακριβως smart watch... Τουλάχιστον όχι ακόμα. Περισσότερο ταιριάζει ο όρος personal device που χρησιμοποιει η Apple στο promotion του, η οποία εχει την μορφή ρολογιού μονο εξωτερικά.

Δεν εχει την διάρκεια που εχει ένα ρολόι,ακόμα.

Νομίζω το ήξερε και για αυτό δόθηκε η έμφαση να μοιάζει οσο το δυνατόν σε κόσμημα, που χρησιμοποιούνται ως γνωστόν, περιστασιακά....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bildanos

 

Εγώ θέλω να συζητησουμε μετά από μερικά χρόνια που θα σκάσει και αυτή η φούσκα.

 

Είδη ζεσταίνομαι για να συζητήσουμε τον επόμενο καιρό τη φούσκα των tablet

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bildanos

Εγώ θέλω να συζητησουμε μετά από μερικά χρόνια που θα σκάσει και αυτή η φούσκα.

Είδη ζεσταίνομαι για να συζητήσουμε τον επόμενο καιρό τη φούσκα των tablet

Μην ξεχνάς όμως οτι τα tablet δεν είχαν ποτέ μεγάλο κοινό, ενώ τα ρολόγια και τα κοσμήματα έχουν.....

Κανένα βέβαια δεν εχει το κόσμο που έχουν τα κινητά τα οποία έχουν παρει την θέση τωρα πια και των κοσμήματων και των ρολογιών και των tablet και των υπολογιστών....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@bildanos

 

Εγώ θέλω να συζητησουμε μετά από μερικά χρόνια που θα σκάσει και αυτή η φούσκα.

 

Είδη ζεσταίνομαι για να συζητήσουμε τον επόμενο καιρό τη φούσκα των tablet

 

Μετά από μερικά χρόνια όλα τα πράγματα γίνονται ξεπερασμένα (στο χώρο της τεχνολογίας ακόμη περισσότερο). Το τώρα μας ενδιαφέρει κάθε φορά... :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από μερικά χρόνια όλα τα πράγματα γίνονται ξεπερασμένα (στο χώρο της τεχνολογίας ακόμη περισσότερο). Το τώρα μας ενδιαφέρει κάθε φορά... :)

Εγώ απλά βλέπω άλλη μια αρπαχτή και όχι κάτι που θα αλλάξει δραστικά τις ζωές μας

Μην ξεχνάς όμως οτι τα tablet δεν είχαν ποτέ μεγάλο κοινό, ενώ τα ρολόγια και τα κοσμήματα έχουν.....

Κανένα βέβαια δεν εχει το κόσμο που έχουν τα κινητά τα οποία έχουν παρει την θέση τωρα πια και των κοσμήματων και των ρολογιών και των tablet και των υπολογιστών....

Τα ρολόγια πάνε απατα τα τελευταία χρόνια, μάλιστα μου έχει δοθεί η εντύπωση ότι και οι παραδοσιακές εταιρείες περιμένουν να δουν τι θα γίνει με τα smartwatch μπας και ανεβάσουν και αυτοί τις πωλήσεις τους

 

Προσωπικά για μένα το ρολόι είναι κάτι σημαντικό, αλλά ο περισσότερος κόσμος πλέον απλά αδιαφορεί και δε φοράει ρολόι.

Γούστο τους και καπέλο τους, όπως και δικό μου γούστο να φοραω ακόμα ρολόι για να βλέπω την ώρα ενώ έχω κινητό στη τσέπη και υπολογιστή σχεδόν πάντα κοντα μου

 

Τα κοσμήματα είναι άλλο πράγμα για τους άντρες ίσως το μόνο κόσμημα είναι το ρολόι δε διαφωνώ, οι γυναίκες έχουν ένα σωρό αξεσουάρ.

 

Εδώ ασχέτως πώς το πλασάρουν, θα γίνει μια προσπάθεια να ανανεώσουν το ενδιαφέρον κάτι που εδώ και καιρό θεωρείται ξεπερασμένο.

 

Το πόσο όμως ο κόσμος το χρειάζεται ώστε να το υποστηρίξει και κατά πόσο θα γίνει με σκοπό να έχεις ενα εργαλείο στα χέρια σου και δεν είναι απλά η αρπαχτη που υποπτεύομαι μένει να το δούμε και φυσικά να το κρίνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι απατο θα παει…….   B)

 

In 2014, all manufacturers using Google's smartwatch operating system — including Motorola, LG, and Samsung — sold 720,000 units.

In contrast, Apple sold an estimated 957,000 Apple Watches on the first day the devices were available for preorder.


http://uk.businessinsider.com/android-wear-apple-watch-google-advantage-developers-2015-4?r=US

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ απλά βλέπω άλλη μια αρπαχτή και όχι κάτι που θα αλλάξει δραστικά τις ζωές μας

 

 

Ένα smartwatch δεν είναι στην κατηγορία των προϊόντων που θα αλλάξουν δραστικά τις ζωές μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...